Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Złoty Smok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Fortuna, Złoty Smok

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Howard
    Junior
    • 03-2004
    • 24

    #2
    Złoty Smok - piwo jasne marcowe pasteryzowane ,zawartość alkoholu do 6,2% extrakt 12,7 i bajkowy smok niczym z Tolkiena tyle ,że na etykiecie.Kontretykiety brak ,ale jest krawat z logo Fortuny.Butelka zwrotna 0,5l zakupiona za jedyne 2 pln podczas imprezy plenerowej w Grzybowie koło Wrześni (6 Międzynarodowy Zjazd Wojów Słowiańskich) którego Fortuna była jednym ze sponsorów
    Piwko wypiłem i cóż się okazało: ma jasno bursztynowy kolor,pianka gęsta ale szybko pozostało po niej wspomnienie, słodkawe a raczej słodkie przebija jakby posmak owocowy ,słabo gazowane.Ogólnie przyjemne ale raczej dla odmiany niż codziennego spożywania.Bardziej chyba przypadnie do gustu kobietom.

    Comment

    • bury_wilk
      Senior
      • 01-2004
      • 2655

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny, bursztynowo-herbaciany. Uwielbiam taki kolor. [5]
      Piana: Lekko bura, średnio wysoka, dość trwała, choć szybko dziurawieje. [3.5]
      Zapach: Dość mocny, słodowo-owocowo-słodkawy. Ciężki. [4]
      Smak: Również ciężkawy i treściwy. Można sie tym specjałem "najeść". Wydaje się, że piwo ma dużo więcej ekstraktu, niż w rzeczywistości. Jest słodkawe, ale znacznie mniej ulepkowate niż Strong Warki. Posmak słodu dość silny, po za tym trudna do określenia nuta, dodająca specyficzności. Nie jest to piwo na każdy dzień, ale smakowało mi. Lubię, zwłaszcza ieczorem coś cięższego i nietypowego. [4.5]
      Wysycenie: Nie bardzo duże, ale jak dla mnie wystarczające. Mogłoby być ciut lepiej wyczuwalne na języku. [4]
      Opakowanie: Z jednej strony fajny pomysł, na całą smoczą serię i ogólnie fajny klimat, ale z drugiej wyraźny grak dopracowania i tchnięcia w tego smoka duszy. [3.5]
      Uwagi: Na etykietce widnieje, że to piwo marcowe. Przyznam, ze nie mam za duzego doświadczenia w tym gatunku,więc trudno mi ocenić, cz jako takie pasuje do kanonu, czy nie. Mimo to, jak na moje wyobrażenie o piwie marcowym, pasuje. Nie jest to może rewelacja, al esmakowało mi i chetnie jeszcze się skuszę.

      Moja ocena: [4.175]
      Lubię kiedy się zieleni
      Lubię jak się piwo pieni...

      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Marcowe-może i tak ale tylko po rewolucji lutowej w Rosji 1917.
        Słodkawo-gorzkie,dość surowe,niedorobione,wręcz prostackie.
        Pretensjonalna etykieta.
        Nie jest to bynajmniej szczytowy wytwór sztuki browarniczej.
        Zdecydowanie nieudany produkt Fortuny.

        Comment

        • kentaki
          Senior
          • 10-2002
          • 452

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Piękny, bursztynowy, klarowny, pełniusi jak na jasne piwo. [5]
          Piana: Super grzywa, powoli opada i co ważne zostaje na powierzchni piwka i ściankach kufelka. [5]
          Zapach: Trochę nijaki, czuć drożdże lekko winny ale generalnie do przyjęcia. [3.5]
          Smak: Fajny, pełny smak, delikatnie, aczkolwiek wystarczająco nachmielony, leciutko słodkawy, taki "tłusty", wpierw szczypiący a następnie delikatnie goryczkowy. [4]
          Wysycenie: Wystarczające, troszkę szczypie ale nie wzdyma. [4.5]
          Opakowanie: Ładna etykieta, wszelkie informacje tylko kapselek mógłby być bardziej firmowy (zwykły czarny z nadrukiem daty i adresu). Butla zwrotna, brąz. [3.5]
          Uwagi: Na etykiecie stoi, że jest to piwo marcowe i pewnie coś z niego w sobie ma. To bardzo fajne, pełne piwko, jestem mile zaskoczony po totalnym rozczarowaniu Czarnym Smokiem. Polecam

          Moja ocena: [3.975]

          Comment

          • biermann
            Senior
            • 09-2001
            • 2552

            #6
            Jak na tą chwilę najlepsze dla mnie piwo z Fortuny.
            "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
            Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
            Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
            Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
            Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piękny bursztynowy [5]
              Piana: Ładna zbita,ale niestety miała króciutki żywot [3]
              Zapach: Niezbyt wyczuwalny,ale jak wsadzi się nos do szklanki ,to czuc słodkawe zapachy,jakby był to palony cukier. [3.5]
              Smak: Leciutko słodkawe,w oddali czuć tę nieszczęsną colę i miłą goryczkę. [4]
              Wysycenie: Może być,ale jakby minimalnie za słabe. [3.5]
              Opakowanie: Mnie się podoba,są wszystkie informacje. [4]
              Uwagi: Według mnie najlepsze piwo ze stajni Fortuny.Mogliby popracować nad pianą.

              Moja ocena: [3.75]


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • Bombadil13
                • 05-2005
                • 2479

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: piękny burstynowy, aż chce się zanużyć w nim usta [5]
                Piana: śliczna, gęsta,trwała, osadza się na ściankach w postaci malowniczych pierścieni [5]
                Zapach: zapach dość mocny, słodowy, z delikatnymi nutkami owocowymi i słodyczą (polococtową, wyraźnie wyczuwalną choć zdecydowanie w tle) [4.5]
                Smak: ciężki, treściwy, wyraźnie słodowy, choć urozmicony owocami i słodkością polococty, w butelkowym wyraźny "wiejski smak", którego brak w lanych, lane za to bardzo wyważone i harmonijne, a wszystko owinięte bardzo przyjemną goryczką [5]
                Wysycenie: w butelkowym ciut za małe, za to lane idealne [5]
                Opakowanie: smoki niby kiczowate, ale baśniowe, te fortuńskie etykiety ze smokami są moimi ulubionymi, więc nie mam wątpliwości i mimo uchybień w postaci kapsla ocena najwyższa [5]
                Uwagi: w głosowaniu browar.bizowym uznałem Złotego Smoka za najlepsze piwo, wtedy nie piłem jeszcze lanego. Teraz miałem już [przyjemność raczenia się niepasteryzowanym Złotym Smokiem w poznańskim pubie IT; utwierdziłem się w swojej ocenie Złoty Smok to wyśmienite piwo i będzie długo należało do mojego ulubionego repertuaru, szczególnie to lane, niepasteryzowane.

                Moja ocena: [4.825]
                Poszukuję

                Comment

                • cyborg_marcel
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 3467

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: kolor herbaciany (takiej nie za mocnej herbaty), bardzo przyjemny dla oka [4.5]
                  Piana: beżowa, gęsta, ale niestety bardzo nietrwała... [2.5]
                  Zapach: zapach wnętrza Unrealu - czyli Fortuna pełną gębą, lubię taką delikatną woń zapowiadającą przyjemne piwko [5]
                  Smak: goryczka chmielu z lekkim aromatem marcowym - przyjemnie się zaczyna i przyjemnie się kończy lekko ciężkawe na początku, potem delikatnie orzeźwa [4]
                  Wysycenie: gaz średni, czuć lekkie igiełki na języku [3]
                  Opakowanie: lubię etykiety Fortuny - proste, bezpretensjonalne, ale ciekawe [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.2]
                  Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                  Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                  Comment

                  • kloss
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 2526

                    #10
                    Po wczorajszej i dzisiejszej degustacji zdecydowanie zmieniłem zdanie o tym piwie.
                    Bardzo ciekawy i oryginalny smak.
                    Jak dla mnie jest to jakby odpowiednik "Czarnego" w wersji jasnej.Ma podobny cocacolowy posmak, bardziej intensywny przy piwie beczkowym/może też dodają ekstrakt coli/
                    Przy tych samych parametrach złoty i srebrny smok mają zupełnie inne smaki.

                    Comment

                    • Budvar
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 265

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: "5" z czystym sercem - intensywnie bursztynowy (lub jak kto woli ciemno-złoty), piękny [5]
                      Piana: piękna, drobnoziarnista, kremowa "czapa" - ciut bardziej trwała i byłaby maksymalna nota [4.5]
                      Zapach: mało intensywny, z przewagą nut słodowych [4]
                      Smak: treściwy, ciężkawy, ale niezwykle przyjemny - z przewagą akcentów słodowych, "aksamitny" na podniebieniu [4.5]
                      Wysycenie: trochę za małe - pije się przyjemnie, ale mogłoby być jeszcze lepiej [3.5]
                      Opakowanie: jak już pisałem przy Srebrnym Smoku - etykieta nieco infantylna, ale oceniam całą "rodzinę Smoków" z Fortuny [4]
                      Uwagi: zakupione na Pomorskiej 116 w Łodzi

                      Moja ocena: [4.275]

                      Comment

                      • Shlangbaum
                        Senior
                        • 03-2005
                        • 5828

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: He he, ale fajnie bursztynowy [5]
                        Piana: Przybrudzono-biała. Nierównomiernie drobno i średnioperlista. Utrzymuje się do końca w postaci dywanika. Pozostawia ślady na szklance. Gdyby nie to, to obniżyłbym o 0.5 pkt. [4]
                        Zapach: Słodowo-chmielowy ale niezbyt intensywny. [4]
                        Smak: Pełny z wyraźną ale niezalegającą goryczką. Pod koniec jednak cierpkość w ustach stwarza wrażenie wytrawności. Jest też w tym piwie coś gładko-mdławego, co nadaje mu pełności i myślę, żę ukrywa moc piwa, bo ani odrobiny z tego 6,2% w piwie nie można wyczuć w ustach. [5]
                        Wysycenie: Leniwe drobnopęcherzykowe. Wyraźne w ustach. Niestety pozostaje na żołądku [3.5]
                        Opakowanie: Należy do smoczej serii - jednej z ciekawszych pośród nudnych polskich etykiet. Podane są na etykiecie parametry piwa. Powinni jednak troszkę dopracować grafikę. [4.5]
                        Uwagi: Rewelacyjne piwo (ponoć marcowe - jak zdradza etykieta, a czego chyba Art nie uznaje ).

                        Dzięki Bombadil13 za to wyjątkowe w III/IV RP piwo

                        Moja ocena: [4.45]

                        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                        Comment

                        • antoś
                          Senior
                          • 12-2005
                          • 213

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnobursztynowy,klarowny [4.5]
                          Piana: Średniopęcherzykowa,trwała,powoli opada zostawiając na powierzchni gruby kożuch [4]
                          Zapach: Delikatny,ale wyczuwalny zapach słodu z lekkim karmelem [3.5]
                          Smak: Słodowy z posmakiem polo-cocty,na końcu goryczka chmielowa przyjemnie łechce przełyk [4]
                          Wysycenie: Dla mnie w sam raz,wyczuwalne na języku [4]
                          Opakowanie: Butla 0,5l,na etykiecie smok odsypiający wypitą beczkę Fortuny [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.85]

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: śliczny bursztynowy [5]
                            Piana: Małotrwała, ale ładnie brudzi szkło. [3.5]
                            Zapach: Słabiutki słodowy [3]
                            Smak: Marcowy Dobre, słodkwe, wg mnie praktycznie bez goryczki. Niestety nasuwa mi trochę skojarzenia z Warką Stong (zresztą nie wiem - z 3 lata jej nie piłem...). [4]
                            Wysycenie: Bardzo dobre zwłaszcza jak na mocne piwo, drobnobąbelkowe [5]
                            Opakowanie: Fajna etykieta, łysy kapsel, brak kontry, ale są parametry [4.5]
                            Uwagi: Prezent od Jacksona - dzięki...

                            Moja ocena: [3.725]
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Dość ciemny, można powiedzieć że miedziany. Nie dość że ładny, to jeszcze pasuje do deklarowanego stylu - piwa marcowego. [5]
                              Piana: Wysoka, drobnoziarnista i gęsta. Ciut ciemniejsza od zwykłej pilsowej. Ładnie się trzyma i zostaje grubą warstwą. [4.5]
                              Zapach: Dość silny, chmielowy i świeży. [4]
                              Smak: Silna słodowość, umiarkowana goryczka, a więc niby tak, jak w piwie marcowym być powinno. Niestety posmak jest troszkę ścierowaty i lekko psuje efekt. [4]
                              Wysycenie: Bardzo dobre. [4.5]
                              Opakowanie: Będę konsekwentny i dam taką samą ocenę jak w przypadku Srebrnego i Czarnego Smoka. Może etykieta ciut kiczowata, ale lubię smoki [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.15]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎