Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Czarny Smok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Fortuna, Czarny Smok

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • maki
    Senior
    • 07-2003
    • 186

    #2
    A co to za piwo????
    Nic o nim nie ma wspomniane na stronach browaru.
    Gdzie mozna to kupić - mam na mysli wszystkie czarny, złoty i srebrny.

    Comment

    • albeertos
      Senior
      • 10-2001
      • 2313

      #3
      Z tego co pamiętam co było na etykiecie - ekst. 12,7%, alk. 6,2%
      Jest to praktycznie Fortuna Czarne, może ciut mniej słodka. Srebreny smok to piwo jasne, ale o identycznych parametrach. Ostatnio zlokalizowane na ul. Gwarnej w Żabce albo Lewiatanie (nie pamiętam już dokładnie)
      (_)>
      Nigdy się nie poddawaj!!!
      Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
      Lech jest tam gdzie jego wiara
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • biermann
        Senior
        • 09-2001
        • 2552

        #4
        Piłem wiele od Czarnej Fortuny się nie różni, mimo iż na etykiecie nie ma slowa o tym, że aromatyzowane tak samo słodkie.

        Ale to nie Czarny Dragon tylko Czarny Smok. Pozostałe kolory to też smoki !!!!
        "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
        Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
        Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
        Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
        Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

        Comment

        • maki
          Senior
          • 07-2003
          • 186

          #5
          A te pozostałe to jasne piwa???
          A gdzie kolega Biermann zakupił owe produkty?

          Comment

          • biermann
            Senior
            • 09-2001
            • 2552

            #6
            A niewyraźny skan Czarnego Smoka wygląda tak :
            Attached Files
            "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
            Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
            Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
            Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
            Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

            Comment

            • sopista
              Senior
              • 01-2003
              • 1747

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maki
              A te pozostałe to jasne piwa???
              Nowe etykiety piw z Miłosławia to 27366 do 27 370 na mojej stronie.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23794

                #8
                ok, poprawiłem nazwy. otrzymałem informacje o dragonach i tak to umieściłem.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • slavoy
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 5052

                  #9
                  Piwo jeśli chodzi o aromat - dalej cocacolowate, ale w smaku jest różnica! Mniej słodkie i mniej polokokty
                  Dick Laurent is dead.

                  Comment

                  • nikita_banita
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 1363

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemne, prawie nieprzejrzyste. Jakieś takie brąz z czarnym. [4]
                    Piana: W zasadzie to nalało się do szkła całkiem ładnie, ale ślad po pianie zaginął już po kilku łykach (i nie były to łyki Małejżonki ) [3.5]
                    Zapach: Niewątpliwie charakterystyczny, ale mnie do piwa trochę nie pasuje - jakiś taki cynamonowato-ostry. [3]
                    Smak: Wielce smak podobny do Czarnej Fortuny, ale mniej słodyczy na kubkach smakowych i nareszcie wyczówalna goryczka. Nieco słodkawe, nadal jakby na bazie coli. Po dłuższej chwili w kuflu sporo traci na wartości. [3]
                    Wysycenie: Mizerne, a nawet nędzne - żadnych bąbli powietrza, które chciałyby uciec na powierzchnię. [2.5]
                    Opakowanie: Jak dla mnie bardzo fajna etykieta z czytelnymi opisami, plus za zwrotność szkła, minus za bezimienny kapsel. [4]
                    Uwagi: Całkiem udane piwo, nieco odmienne od innych piw z naszego ciemnego grajdołka. Przypadkiem kilka kropel Smoka spadło na powierzchnię stolika i w miejscu ich zakotwiczenia na blacie powstały ulepkowate plamy, które powodowały raz za razem moje się do blatu przyklejanie. Doświadczenie to było conajmniej irytujące.

                    Moja ocena: [3.125]

                    Comment

                    • kentaki
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 452

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolorek ładny, czarne z czerwonym przebłyskiem. Trochę jak cola. [4.5]
                      Piana: Kiepściunia, słaba i szybko opada. Pół punktu za fajny kolorek zaraz po nalaniu. [1.5]
                      Zapach: Dziwny, jakby nie piwny, napewno nie słodowy, jakaś chemia, może to ta cola. [2]
                      Smak: Jak już wspomniałem taka cola, chmielu nie wyczuwam, raczej goryczka palonego słodu, troche cukru, bez rewelacji. [1.5]
                      Wysycenie: Jak na cole to słabe, jak na piwo to też mi takie sobie, [2]
                      Opakowanie: Fajna etykietka, smok mi się spodobał, jest minimum informacji. Kapselek zwykły,czarny, ale z nadrukiem maszynowym adresu browaru - proste i tanie rozwiązanie ale troche mało czytelne. [4]
                      Uwagi: Generalnie raczej rozczarowanie, ale jako ciekawostka spoko. Przywiezione z Poznania, na podkarpaciu pewnie nie osiągalne i dlatego warto było przetestować

                      Moja ocena: [1.975]

                      Comment

                      • crizz
                        ...
                        • 02-2003
                        • 1255

                        #12
                        Jestem zaskoczony Waszymi opiniami - piłem to piwo w tym tygodniu i żadnego posmaku coli nie wyczułem. Jak dla mnie jest to piwo na modłę Palonego Okocimia. Bardzo dobre. Do dostania w Jeżyku na Górnej Wildzie.

                        Comment

                        • Bombadil13
                          • 05-2005
                          • 2479

                          #13
                          A ja pilem w niedzielę i czulem przede wszystkim najpierw wyraźny zapach coli (ścislej mówiąc polo cocty- czy jak jej tam ), w smaku także slodkawośc raczej colowa niż slodowa, ale generalnie piwo ciekawe, chętnie podejdę do niego ponownie i wtedy ocenię. Ale przyznam, że niewiele znajduję w nim częsci wspólnych z Palonym Okocimiem (co wcale nie jest ujmą, tylko polemiką z Crizzzem ). Dla mnie piwo Czarne jest milą odmianą i naprawdę "ciekawą ciekawostką"
                          Poszukuję

                          Comment

                          • crizz
                            ...
                            • 02-2003
                            • 1255

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                            Ale przyznam, że niewiele znajduję w nim częsci wspólnych z Palonym Okocimiem (co wcale nie jest ujmą, tylko polemiką z Crizzzem ). Dla mnie piwo Czarne jest milą odmianą i naprawdę "ciekawą ciekawostką"
                            Nie będę polemizzzował , bo zapomniałem dodać, że mam obecnie dość ostrą infekcję i prawdopodobnie przytępiony zmysł smaku (powonienia - na pewno). Spróbuję jeszcze raz za jakiś czas, może poczuję tę colę. Choć mam nadzieję, że nie.

                            Comment

                            • maki
                              Senior
                              • 07-2003
                              • 186

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                              A ja pilem w niedzielę i czulem przede wszystkim najpierw wyraźny zapach coli (ścislej mówiąc polo cocty- czy jak jej tam ), w smaku także slodkawośc raczej colowa niż slodowa, ale generalnie piwo ciekawe, chętnie podejdę do niego ponownie i wtedy ocenię. Ale przyznam, że niewiele znajduję w nim częsci wspólnych z Palonym Okocimiem (co wcale nie jest ujmą, tylko polemiką z Crizzzem ). Dla mnie piwo Czarne jest milą odmianą i naprawdę "ciekawą ciekawostką"
                              A tu jest mowa o Czarnym Smoku nie mylić z piwem Czarnym z tego samego browaru. Dla mnie to dwa różne piwa i przychylam się do opinii Crizza ze bliżej mu do Palnoego.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎