Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bavik, Petrus Winterbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Bavik, Petrus Winterbier

    alk. 6,5% but. 0,25 l.
    Tak się czasem składa, że zimowe piwko czasem przychodzi nam pijać latem
    Mamy tu do czynienia z konkretną pianą, długo utrzymującą się i piwkiem mocno nagazowanym. Piwko niefiltrowane, w kolorze ciemnowiśniowym.
    Degustacji przyświecało poszukiwanie głębokiego, korzennego smaku (wszak to Winterbier) i... nic. Od początku pojawia się smak cierpki, kwaskowaty, wyraźnie wyczuwalny posmak drożdźowy (drożdże zresztą osadzają się na dnie kielicha). Próbowałem doszukać się jakichś przypraw (napis na kontrze, że piwo zawiera: "specially selected spices" - "specjalnie dobierane przyprawy"), ale wyczuwałem tylko owocową cierpkość. Podsumowując: piwko o smaku płytkim, nijakim, takie na swój sposób orzeźwiające (ale nie traktowałbym tego jako komplement, raczej pocieszenie).
    Natomiast dużo ładniej to piwko pachnie niż smakuje - głęboki, owocowy aromat.
    Uwaga na końcu - gazu jednak zbyt dużo, zaległo mi na żołądku.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4994

    #2
    W moim drobne zmiany:
    alk. 7 %, butelka 330 ml
    cena 2,35 $
    Troche lepiej wyszla mi jego barwa na zdjeciu.
    Attached Files
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • Tapir
      Senior
      • 10-2009
      • 730

      #3
      Kolor - Ciemny brąz, pod mocne światło wiśniowy.
      Piana - Obfita, średnio gęsta, dość trwała.
      Zapach - Intensywny, mocno owocowy (wiśnia, jeżyna, porzeczka, poza tym cytrusy), lekka nuta mokrego drewna, delikatny karmel.
      Smak - Przede wszystkim mocno kwaśny, do tego dochodzi wyraźna pestkowa goryczka. Po oswojeniu się da się wyczuć znowu owoce, ciemne słody i drożdże. Przypraw nie wyczułem za to pod koniec kielicha zaczynał mi dokuczać coraz wyraźniejszy alkohol. Całość niezbyt treściwa, rześka ale niezbalansowana.
      Wysycenie - Zbyt wysokie.
      Opakowanie - Butelka 0,75l na zdjęciu poniżej.

      Kupione za 26zł w Piwonii.
      Jestem rozczarowany. Po pierwsze nie rozumiem jak to piwo ma się do zimy. Spodziewałem się treściwego, mocnego piwa z nutami przypraw a dostałem mocno kwaśne piwo, które co prawda jak wspomniał Dreamer pachnie bardzo ładnie ale ze smakiem jest gorzej. Jeszcze latem, gdyby było mocno schłodzone pewnie by miło orzeźwiało. Teraz po prostu nie smakuje, idę zaraz wymyślać jak mogę kulinarnie wykorzystać ponad połowę tej butelki.
      Attached Files
      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎