Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Orange & Limon & Cachaca Dri Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    Jurand, Orange & Limon & Cachaca Dri Beer

    Piwko smakowe (pomarańczowo-limonkowe), alk.3,6%, eks. nie podano

    piana- cieńka, krótko trwała
    kolor- jasny, słomkowy, lekko cytrynowy
    zapach- cytrynowo-chemiczno-słodkawy
    smak- FUJ!!! Mydlano cytrynowy, kwaskowy, sztuczny, plastikowy!!
    opakowanie- but. 0,5lit, kapsel goły (czerwony), etykieta nawet.(patrz. zdjęcie)


    Zdecydowanie radzę się trzymać z dala od tego wynalazku. Piwo dostałem od przedst. z Juranda i zastanawiam się czym tak podpadłem że chciał mnie otruć. Wstrętny chemiczno-mydlany posmak, zgaga... bleee. ODRADZAM!!!!

    P.S.
    Na etykiecie widnieje napis: "Orange&Limon&Cachaca" Co oznacza to ostatnie słowo nie mam pojęcia. Może "zgagę"?
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    #2
    I zdjęcie.
    Attached Files
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Niestety, nie jest to zgaga, ale brazylijski alkohol produkowany z soku z trzciny cukrowej.

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech
        Niestety, nie jest to zgaga, ale brazylijski alkohol produkowany z soku z trzciny cukrowej.
        To w takim razie ta trzcina była stara, albo zepsuta. Tak paskudnie smakowało że..
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: barwa jasnozłocista, przyzwoita [5]
          Piana: o zdziwenie moje, jak na smakowe piwo utrzymuje się centymetrowej grubości biała,drobna pianka [4.5]
          Zapach: jak na piwo smakowe calkiem niezły aromat, przypomina mo troszkę zapach zielonych cytryn [4]
          Smak: na pierwszy plan wybija się lekko kwaskowaty smak(pewnie te limonki), aż wykręca czasem, sprawia wrażenie jakby to było piwo z proszku (mąkowy posmak) [3]
          Wysycenie: w miarę dobre, choć po dłuższym czasie już nie bąbelkuje [3]
          Opakowanie: jak na letnie piwo smakowe skierowane raczej do kobiet jet ok, zielona butelka, kolorowa etykieta, czerwony gładki kapsel [4]
          Uwagi: raz można spróbować, da się wypić ale są jeszcze lepsze smakowe piwka

          Moja ocena: [3.65]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • kopernik
            Senior
            • 11-2002
            • 204

            #6
            nie ma co malkontentować, podaj to cudo swojej pani w upalny wieczorek w odpowiedniej temp. a bedzie cię chwalić pod niebiosa .

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pilsowy, ładny, [4]
              Piana: Spora, gruboziarnista, gęsta. Opada do niezbyt szczelnej kołderki. [3]
              Zapach: Silny. Z początku wydawało mi się, ze to chemiczna cytryna, ale póxniej uznałem, że to całkiem ładnie pachnąca limonka. Czuć olejki eteryczne. [4]
              Smak: na początku przez króką chwilkę ścierowata słodowosć. Później na szczęście przykrywa ją lekka (!) nuta cytrusowa. Chmielu nie czuć. Jak najbardziej pijalne, choć wolę inne piwa smakowe. [3.5]
              Wysycenie: W sam raz. [4.5]
              Opakowanie: Ten sam wzór co w Dri Beer Raspberry, ale w tonacji seledynowo-pomarańczowej wygląda lepiej. [2.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.65]

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Mnie nie za bardzo się podobał. Jakiś taki brudny, jak by kapkę czegoś dolano. [3]
                Piana: Dał bym 3, ale podnoszę bo wiem, że w owocowych są z tym problemy. Początkowi był dość obfita, ale dużo grubych bąbli. Szybko zredukowała się do kożuszka, który w połowie piwa prawie całkiem zanikł. [3.5]
                Zapach: Przyjemny, cytrynowo pomarańczowy, wyraźny. Niestety leciutko chemiczny. Chmielu ani słodu się jednak nie wyczuwa [4]
                Smak: Tylko w pierwszych 2 łykach wyczułem leciusieńką goryczkę i jakby posmak chmielowy. W zasadzie od początku do końca dominuje smak cytrynowo pomarańczowy, jak w zapachu. Fajnie nawet to się uzupełnia. Kwas cytryny jest łagodzona słodyczą pomarańcza i odwrotnie. Pod koniec piwa wyraźnie czuć gorzki posmak, jakby skórki cytryny. Na szczęście chemiczny posmak jest nikły. [3.5]
                Wysycenie: Początkowo było bardzo dobre. Pasowało doskonale do piwa owocowego. Niestety szybko się rozgazowuje i pod koniec wyraźnie go brak. [3]
                Opakowanie: Mnie się stylistyka Dri Beer nie za bardzo podoba. Kiczowata taka jakaś. Fajnie jednak, że jest seria, i to opakowanie z serii jest najładniejsze. Niestety kapsel goły czerwony i brak ekstraktu. [3]
                Uwagi: Chyba najlepsze z serii Dri Beer. Nie przepadam z stylem piw owocowych, ale to jest nienajgorsze. Faktycznie na upał się nadaje.

                Moja ocena: [3.6]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • MarcinKa
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 2729

                  #9
                  Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć co to jest ta "Cachaca"?
                  To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23782

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
                    Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć co to jest ta "Cachaca"?
                    likier z soku trzciny cukrowej
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎