Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Palm, Brugge Tripel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Howard
    Junior
    • 03-2004
    • 24

    Palm, Brugge Tripel

    Piwo z browaru Palm Breweries S.A.
    Piwo górnej fermentacji o unikalnym smaku (bardzo pozytywnym), barwa jasno bursztynowa zawartość alkoholu 8,2%.Piwo refermentowane w butelce.Termin przydatności 2 lata.Ogólnie bardzo dobre piwko.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Aktualne foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19166

      #3
      Popijam sobie właśnie to piwo i pierwsze co mnie uderzyło w nucie smakowej to znaczna kwaskowość i ogromna piana na początku. Piwo nie mętne, bez osadu, barwy jak wyżej podano. W miarę picia czuć już goryczkę i alkohol. Zapach taki słodkawy, tripelkowy/belgijski, dalej wybija się alkohol, ale nie nachalnie. Fajne i raczej do powtórzenia.

      Comment

      • Gopher
        Senior
        • 10-2007
        • 450

        #4
        Świetne piwo. Obecnie zawartość alkoholu 8,7%, a ekstraktu 17,8. Polecam
        Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

        Comment

        • Sven
          Senior
          • 09-2003
          • 1211

          #5
          Wypite wczoraj, rzeczywiscie spora kwaskowosc, poza tym bardzo przyjemnie je odebralem, niekoniecznie do powtorzenia, ale warto skosztowac.

          Link: http://www.palmbreweries.com/en/?n=3&ref_id=380
          Celia, cerevisia et conventus.

          Comment

          • GaryFisher
            Senior
            • 10-2009
            • 739

            #6
            Obecnie nazywa się Steen Brugge Tripel

            Kolor: ciemne złoto, klarowny [5]

            Piana: średnioziarnista i nietrwała [3]

            Zapach: przyjemny, słodowy z kwaskowym drożdżowym aromatem i bukietem owocowym [4.5]

            Smak: słodowo-ziołowy z mocnym chmielowym aromatem w środku, słodką, jakby miodową podstawą i dość mocną goryczką pod koniec; posmak słodko-ziarnisto-chmielowy, ciężki; po klasztornym Triplu spodziewałem się czegoś zupełnie innego więc zaskoczenie po pierwszym łyku było niemałe; co to jest "Gruut"? [4.5]

            Nasycenie: wysokie [5]

            Opakowanie: smukła butelka 0.33 z ciekawą etykietą i jeszcze cikawszą krawatką; kapsel dedykowany [5]

            Uwagi: zakupioine w: sklep z alkoholami świata w Rotterdamie, Holandia;
            soundtrack: "Liebe Ist Fur Alle Da" by Rammstein
            Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

            Comment

            • GaryFisher
              Senior
              • 10-2009
              • 739

              #7
              Aktualna fota:
              Click image for larger version

Name:	DSC03963.jpg
Views:	1
Size:	37,7 KB
ID:	2033457
              Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #8
                Gruut to zioła, którymi przyprawiano piwo w czasach przed chmielowych.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • GaryFisher
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 739

                  #9
                  O danke
                  Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                  Comment

                  • oozz
                    Member
                    • 07-2011
                    • 53

                    #10
                    Przede wszystkim chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post na forum.
                    A ponieważ los rzucił mnie na chwilę do piwnego raju (i pewnie rzuci mnie z powrotem za miesiąc) to żal się nie podzielić wrażeniami.

                    Odnośnie piwa, mam nadzieję, że nie trafił mi się przeterminowany egzemplarz bo wyglądał dokładnie tak jak na pierwszym załączonym zdjęciu.

                    Browar: Palm
                    Ekstrakt: 17,8
                    Alkohol:8,7
                    Piana średnia,drobna, zostawia lekki ślad na szkle.(pewnie zależy od nalewania i szkła).
                    Barwa klarowna,miodowa (miodu wielokwiatowego )
                    Smak... triplowy ale dużo łagodniejszy, mniej zdecydowany. Alkohol praktycznie nie wyczuwalny.
                    Cóż jeden z tańszych tripli w sklepie (koło 1 euro). Warto spróbować, ale raczej do niego nie wrócę.

                    Comment

                    • GaryFisher
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 739

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oozz Wyświetlenie odpowiedzi
                      Przede wszystkim chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post na forum.
                      A ponieważ los rzucił mnie na chwilę do piwnego raju (i pewnie rzuci mnie z powrotem za miesiąc) to żal się nie podzielić wrażeniami.

                      Odnośnie piwa, mam nadzieję, że nie trafił mi się przeterminowany egzemplarz bo wyglądał dokładnie tak jak na pierwszym załączonym zdjęciu.

                      Browar: Palm
                      Ekstrakt: 17,8
                      Alkohol:8,7
                      Piana średnia,drobna, zostawia lekki ślad na szkle.(pewnie zależy od nalewania i szkła).
                      Barwa klarowna,miodowa (miodu wielokwiatowego )
                      Smak... triplowy ale dużo łagodniejszy, mniej zdecydowany. Alkohol praktycznie nie wyczuwalny.
                      Cóż jeden z tańszych tripli w sklepie (koło 1 euro). Warto spróbować, ale raczej do niego nie wrócę.
                      Pewnie ja miałem wersję eksportową a ta z pierwszej foty może jest nadal aktualna ale w Belgii.
                      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                      Comment

                      • Koninck
                        Senior
                        • 03-2009
                        • 180

                        #12
                        Przyjemne piwo z solidną mocą i posmakiem goryczki, aby dobrze smakowało trzeba przyzwoicie schłodzić ...
                        Attached Files
                        Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Kupione w 2009 r. w Brugii za ok. 2,00€.

                          Pite 14 maja 2012 r.

                          Kolor: Przepiękny biszkoptowy, zupełnie klarowny.
                          Piana: Dość wysoka, gęsta. Szybko znika jednak do zera.
                          Zapach: Silny, ale nie sztampowo triplowy. Czuć dużo biszkoptów i trochę alkoholu. Jest też taka kwiatowa nuta kojarząca się z mocnymi jasnymi lagerami. Całość taka trochę koncernowa...
                          Smak: Bardzo treściwy i pełny, ale niezbyt ciekawy. Jest niezła goryczka i sporo biszkoptów, ale mało nut drożdżowo-owocowych.
                          Opakowanie: Jak na zdjęciach Konincka i Sibarha. Dość prosta etykieta, krawatka o dziwnym kształcie.
                          Uwagi: To raczej taki mocny jasny lager z odrobiną charakteru tripla. Do wypicia, ale innym triplom do pięt nie dorasta.

                          Comment

                          • Borysko
                            Senior
                            • 02-2004
                            • 1144

                            #14
                            Piwo jest 2 miesiące po terminie ale z racji mocy nie powinno to negatywnie wpłynąć na jego walory.
                            Pieni się mocno, ale piana nie jest zbyt trwała. Kolor ciemnozłocisty.
                            Zapach kwiatowo-miodowy, z dodatkiem suszonych rodzynków, generalnie słodki.
                            Nieco mało treściwe, płaskie. Lekka słodowość, nieco kwaskowe. Goryczka wg mnie trochę nieprzyjemna, zalegająca. Bez rewelacji jak na ten gatunek.
                            Triple to piwna arystokracja, dlatego dużo od nich oczekuję. W przypadku Brugge trochę się zawiodłem. Brakuje mu głębi i bogactwa najlepszych przedstawicieli gatunku.

                            Comment

                            • Borysko
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 1144

                              #15
                              Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1342384398.294901.jpg
Views:	1
Size:	40,3 KB
ID:	2039730

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎