Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Trzy Korony

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    Łomża, Trzy Korony

    Piwo Jasne z Łomży 10.3% wag., alk. 5% obj.
    Zakupione na stacji Statoil za 2zł. Kolor jasno złocisty. Piana ładna, obfita, wysoka. Drobnoziarnista. Opada po 3 minutach. Pozostaje na ściankach szklanicy. Zapach chemielowy. Smak goryczkowy dobrze wyczuwalny. Orzeźwiający. Ogólnie całkiem przywzoite piwo na letnie upały.
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu
  • thrashcan
    Senior
    • 10-2005
    • 126

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowy, co do klarowności można mieć zastrzeżenia. [2.5]
    Piana: Biała, niska, szybko opada i tworzy poszarpaną warstwę na powierzchni piwa. [2.5]
    Zapach: Chmielowy, nieprzekonywujący, lekko niepokojący. Średniointensywny. [3]
    Smak: Nawet mocno schłodzone nie jest akceptowalne. Dominuje ścierowatość połączona z wyraźną goryczą, która jest jednak przykra dla podniebienia. Po przełknięciu owa ścierowatość wyraźnie obecna na kubkach smakowych. [2]
    Wysycenie: Mogłoby być większe, w szklanicy nic nie wznosi się ku powierzchni piwa, nie mówiąc już o utrzymaniu piany. [2.5]
    Opakowanie: Brzydka żółta puszka, na niej powypisywane brednie, cieniutko. Zauważone tylko dlatego, że stało w zatrważających ilościach w jednym miejscu [1.5]
    Uwagi: Kupione na stacji Statoil. Zresztą praktycznie na każdym Statoilu to mają, w dodatku w zatrważających ilościach (czemu się w sumie nie dziwię, bo piwo jest fatalne i nikt go chyba nie kupuje). Spróbowałem, więcej tego błędu nie powtórzę, a tym bardziej za 1,99 zł.

    Moja ocena: [2.425]

    Comment

    • j_wayne
      Junior
      • 10-2005
      • 27

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor dosyć ładny, chociaż może nieco za jasny. [3]
      Piana: Początkowo gęsta, niestety szybko opada. Już około po 3 min zamiast piany zostają tylko takie małe plamki. [3]
      Zapach: Sam zapach tego piwa już zapowiada nam smak. Cztaj niżej. [2.5]
      Smak: Smak oprócz ceny to najgorsza strona tegoż piwa. Szczerze mówiąc jest to jedno z gorszych piw jakie piłem w życiu i jak narazie najniżej oceniane przeze mnie na łamach tego serwisu. Mimo iż piwo pochodzi ze "stajni" Lomży (jednego z lepszych browarów w Polsce) przynajmniej jak dla mnie jest nie do wypicia. W smaku zdecydowanie za gorzkie (a z reguły lubię goryczkę - dziwne). Krótko mówiąc zawiodłem się. Na usprawiedliwienie mogę dodać, że było ono zakupione w puszce a wszystkie piwa z puszki są po prostu gorsze. [2]
      Wysycenie: Nasycenie dwutlenkiem jest na odpowiednim poziomie. Niestety wydawało mi się, iż zbyt szybko traci bąbelki. [3.5]
      Opakowanie: Zwykłe opakowanie, żadnych ekstrawagancji. Po prostu żółta puszka z trzema koronami. Brak jakichkolwiek wierszyków zachęcających do kupna. [3]
      Uwagi: Jak dla mnie jeden wielki niewypał, a do tego jaka cena 2zł!!! być może dlatego, że kupiłem je na stacji benzynowej. Ogólnie nie polecam!

      Moja ocena: [2.45]

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        zakupione na stacji benzynowej w wielkanocną niedzielę (ale pustki na pułce z piwem były) za 1.99 zł. w sumie piwo bez rewelacji, przeciętne, ale w smaku nie tak paskudne jak moi przedmówcy piszą. w moim przypadku pite jako drugie z dużą przerwą pomiędzy. nie oceniam, bo mi została druga puszka, a nóż będzie inna

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo jasny, ale do ekstraktu to pasuje. [4]
          Piana: Wysoka, drobne bąbelki na dole, im wyżej tym większe. Opada bardzo szybko. [2.5]
          Zapach: Silny, chmielowo-ścierowaty. O ile ten pierwszy komponent jest charakterystyczny dla Łomży, to drugi nie nastraja zbyt optymistycznie. [2.5]
          Smak: Zaskakująco słodowy jak na tak niski ekstrakt. Pierwze wrażenie bardzo pozytywne, w drugim dochodzą już do głosu słabe na szczęscie nutki ścierowate. Goryczka bardzo słabiutka. [3.5]
          Wysycenie: Troche za niskie. [3.5]
          Opakowanie: Puszka o bardzo prostym wzornictwie, zbyt prostym. Nie odrzuca, ale i zupełnie nie ma czym zachwycić. [2.5]
          Uwagi: Kupione na stacji Statoil, bo gdzieżby indziej.

          Moja ocena: [3.025]

          Comment

          • Mario_Lopez
            Senior
            • 08-2009
            • 991

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasna słomka. [2.5]
            Piana: Znikoma, praktycznie zerowa... [2]
            Zapach: Najmocniej wyczuwam słód, pomieszany z zatęchłym czymś, i gdzieś w tle chmiel, nie za przyjemnie pachnie. [2]
            Smak: Nie dość że rozwodnione, to jeszcze z posmakiem wykręconej ściery, nie, dziękuje. [1.5]
            Wysycenie: Chyba najlepsza strona tego piwa, chociaż i tak co do wysycenia mam pewne zastrzeżenia. [3]
            Opakowanie: Brzydka żółta puszka, oczywiście brak najważniejszych informacji. [2.5]
            Uwagi: Zakupione na statoilu, za cenę 1,99 zł, dziwne, że w 2005 kosztowało tyle samo... Syf, niewypijalny.

            Moja ocena: [1.9]
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


            EBE EBE

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎