Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lefebvre, Belgian Peches

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cyborg_marcel
    Senior
    • 03-2003
    • 3467

    Lefebvre, Belgian Peches

    Bière aux pêches / Peach beer (z racji, że piwo eksportowe wszystko na etykiecie i kontrze w 3 językach: francuski, angielski i chyba flamandzki)
    nad nazwą piwa na etykiecie, kontrze i krawatce - "szlagier" Brukseli = Manneken Piss (osoby o zbyt wybujałej wyobraźni może odstręczyć od wypicia piwa)

    piwo o 3,5% alc./vol i 20% zawartości soku brzoskwiniowego(!) - co ciekawe, polski dystrybutor przetłumaczył składniki "woda, słód, chmiel, cukier"
    mi trafił się egzemplarz 0,33l, ale istnieje też wersja eksportowa do Kanady i krajów Beneluxu o pojemności 0,1l (chyba dla niezbyt spragnionych...)

    kolor bardzo jasny (zbliżony do słabej herbaty)
    zapach - a jakże!- brzoskwiniowy
    piwo nagazowane, jak trzeba - piana przecudna: drobna i gęsta, długo się utrzymuje, osiada na ściankach...
    natomiast jak na piwo jest już naprawdę zbyt słodkie, można je pić jako sok - smaczne,
    natomiast nie wyobrażam sobie popijania nim jakiegoś tłustego żarcia
    tak więc ocena tego piwa pozostaje zależna od naszego podejścia "sok czy piwo?"
    Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

    Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Faktycznie trudno ten napój jednoznacznie przypisac do piw. Co wcale nie znaczy że jest zły. Aczkolwiek jak dla mnie trochę za słodki.
    Ot, piwo deserowe.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Kosztowałem napitek z tej samej serii, czyli jabłkowe "piwo" Newton z browaru Lefebvre. Całej butelki bym chyba nie chciał, więc cieszę się, że zanim zamówiłem, zrobiły to symultanicznie koleżanki i mogłem spróbować. Dwa łyki mi wystarczyły
      Ciekawe jakie jeszcze są smaki?

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
        Kosztowałem napitek z tej samej serii, czyli jabłkowe "piwo" Newton z browaru Lefebvre. Całej butelki bym chyba nie chciał, więc cieszę się, że zanim zamówiłem, zrobiły to symultanicznie koleżanki i mogłem spróbować. Dwa łyki mi wystarczyły
        Ciekawe jakie jeszcze są smaki?
        Brzoskwiniowy, malinowy, wiśniowy - te spotkałem
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • cyborg_marcel
          Senior
          • 03-2003
          • 3467

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cyborg_marcel
          Bière aux pêches / Peach beer
          znaki diakrytyczne... powinno być Biere aux peches / Peach beer dla tych, którzy mają
          polskie kodowanie nastawione
          przepraszam.
          Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

          Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎