Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jadranska Pivovara, Kaltenberg Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    Jadranska Pivovara, Kaltenberg Pils

    Po latach przerwy (od czasu jak Browary Łódzkie zaprzestały produkcji) znów mogłem spróbować Kaltenberga, tym razem warzonego w Chorwacji. Smaku tego polskiego nie pamiętam, więc nie dam rady porównać. Ten zawiera 4,6% alk. Oprócz Pilsa dostępny też jest Lager o zawartości alk 4,8%
    Po nalaniu tworzy się niezła pianka, średniej grubości pęcherzyki z czasem pękają, zostawiając w koncu cieniutki dywanik.
    Kolor jasny, słomkowy, doskonała klarowność.
    Gazu dosyć sporo, wystarcza go do końca szklaneczki.
    Zapach delikatny - słodowy, z jakimiś obcymi nutami, ale ledwo wyczuwalnymi.
    Smak lekki - delikatna słodowość zdecydowana goryczka tworzą mieszankę nieźle nadającą się do gaszenia pragnienia w czasie upału(czyli dzisiaj )
    Opakowanie graficznie odpowiada temu łódzkiemu, czyli estetyka raczej na plus. Kapselek malowany.
    W sumie całkiem dobry trunek na natrętna pogodę - ta goryczka miło odświeża.
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Ja wprawdzie piłem chorwackiego Kaltenberga kiedy jeszcze był produkowany w Polsce ale i tak nie byłem w stanie porównać smaków.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Aktualnie produkowany ma 5 %.
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • arek36
        Member
        • 01-2007
        • 73

        #4
        alk 5%
        ekstrakt 11,2%
        smakowo mila goryczka
        Last edited by sibarh; 09-08-2011, 21:22.

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #5
          Piłem to piwo w zeszłym roku, obecnie nie jest już dostępne, browar został zamknięty, wchodził skład słoweńskiej grupy Laško. Piwo o ekstrakcie 11,2 %, alkoholu 5%. W składzie słód jęczmienny, woda, chmiel. Barwa bursztynowa, piana gruba tworząca gęsty kożuch, pozostawiająca ślady na szkle.Przyjemny słodowy aromat, w smaku dominuje lekka goryczka. Pije się z przyjemnością.
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎