Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Turystyka - "muzea piwne"

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #16
    Można też zwiedzać Budvara - Czeskie Budziejowice, info na stronach Budvara bodajże www.Budvar.cz
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #17
      TYCHY

      Czy ktoś z Was miał już przyjemność zwiedzać tamtejszy browar? Wybieram się tam w tym tygodniu.
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #18
        Ja sie tylko ciągle wybieram i wybrać nie mogę. A Ty Będziesz tam w czwartek? Bo wycieczki były organizowane, zdaje się w czwartki.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Andi
          Senior
          • 07-2001
          • 1915

          #19
          majac troche czasu wybralem sie do browaru Vorman-w zasadzie tylko po piwo-gdyz mozna tam troche taniej kupic.Po krötkiej rozmowie z mila pania w biurze spytalem -calkiem przypadkowo czy czasem nie möglbym zobaczyc Browaru od wewnatrz.Tu dla mnie mile zaskoczenie-skierowano mnie bezposrednio na produkcje i tam przyszedl pracownik ktöry mnie oprowadzil po browarze-pokazal w zasadzie wszystko-od silosöw poprzez warzelnie az do rozlewni KAG i Butelek-Opowiedzial mi kilka ciekawostek zwiazanych z browarem i Historia.
          Tak sie prawie sklada ze w Marcu tego roku Browar obchodzi 125 lecie swego istnienia.Bylem bardzo mile zaskoczony z tej prywatnej Audiencji i z planowanego 5 minutowego pobytu stalo sie prawie 3 godzinna wycieczka.
          Nie wiem czy mialem tyle szczescia czy cos innego.
          Na zakonczenie otrzymalem pelne 2 garsci calkiem nowych kapsli-nowa emisja na 125 lecie ,podkladki i etykiety
          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

          http://www.andreas-kronkorken.de

          Comment

          • Kemp
            Senior
            • 03-2002
            • 357

            #20
            W siedzibie Carlberga w Kopenhadze jest możliwość pokręcenia się po browarze. Na recepcji trzeba wypełnić ankietę i poczekać aż zbierze się większa grupa. Można wybrać sobie przewodnika mówiącego po : angielsku, niemiecku, francuzku lub hiszpańsku.
            Wycieczka oprowadzana jest po warzelni, następnie jeździ się autobusem po całym zakładzie, później muzeum Carlsberga, fajny sklep z gadżetami (ceny bardzo przystępne) i na koniec degustacja. Do spróbowania wystawione są wszystkie produkty Carlsberga i Tuborga, na stole gospodarze umieszczeją również flagi narodowe uczestników wycieczki. A wszystko gratis !!!
            Kemp

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              #21
              Od 15.6. byla otevřena v Milevsku expozice Historie pivovarnictví na Milevsku i ve světě, kterou pracovníci muzea připravili ve spolupráci s píseckým klubem sběratelů pivovarnických suvenýrů. Výstavu tvoří zajímavé sběratelské exponáty, ale hlavně dokumentace z historie někdejších místních pivovarů, městského a klášterního, i výrobců piva v okolí.
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • pjenknik
                • 08-2001
                • 3388

                #22
                A może kolega zapoda skąd jest "cytata"?
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • zythum
                  Kot Makawity
                  • 08-2001
                  • 8305

                  #23
                  To inaczej miało być, przyjaciele,
                  To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                  Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                  Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                  Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                  Rządzący światem samowładnie
                  Królowie banków, fabryk, hut
                  Tym mocni są, że każdy kradnie
                  Bogactwa, które stwarza lud.

                  Comment

                  • celt_birofil
                    † 2017 Piwosz w Raju
                    • 09-2001
                    • 4469

                    #24
                    Browary w Czechach

                    Podczas eskapady po Czechach, "zaliczyłem" 3 browary, z różnym skutkiem:
                    1. LITOVEL zabudowania wyglądają przygnębiająco i na dobrą sprawę możnaby przejechać obok. Poza tym żadnych oznaczeń, sklepu firmowego itp. Na szczęście na rynku jest centrum informacji turystycznej, oferujące również gadżety - szkło, otwieracze, zapalniczki, t-shirty oraz... gazetkę firmową.

                    2. Cerna Hora Dostępny do zwiedzania dla grup zorganizowanych - (p. Adamek, +420-506-48 24 70) a sam browar prezentuje się tak jak powinien - wszystko na swoim miejscu, ze sklepem firmowym na czele (wkrótce będą zdjęcia)

                    3. RADEGAST, na trasie Czeski Cieszyn - Frydek-Mistek nalezy skręcić w miejscowości DOBRE. Jadąc autobusem ichniejszego PKS-u, z tego skrzyżowania ok. 2 km
                    Sam browar to moloch. Nawet nie próbowaliśmy szukać jakiegoś przewodnika. Przed bramą sklep ale raczej dla właścicieli lokali - elementy nalewaków, odcedzacze pod krany, tace (320 KC )
                    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                    Comment

                    • zythum
                      Kot Makawity
                      • 08-2001
                      • 8305

                      #25
                      Skleněný půllitr ve tvaru lidského obličeje či prvorepublikové reklamní cedule pivovarů uvidí návštěvníci v Muzeu Šumavy v Sušici na výstavě s názvem Kde se pivo pije. Výstava (do 31.8.) je zaměřena na nejzajímavější fázi výroby piva, a to jeho pití.

                      > Příbramský Zámeček hostí do 31.7. výstavu Hornického muzea, která nese název Pivní historie města Příbrami. Výstava je výjimečná tím, že vůbec poprvé dokumentuje dějiny příbramského pivovarnictví a hospod. K vidění je sladovnické a pivovarské nářadí, pivní lahve z rozsáhlé sbírky Jiřího Drvoly nebo pivní etikety, které poskytli sběratelé Jan Havrlík a Aleš ZelenkaMuzeu Šumavy
                      To inaczej miało być, przyjaciele,
                      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                      Rządzący światem samowładnie
                      Królowie banków, fabryk, hut
                      Tym mocni są, że każdy kradnie
                      Bogactwa, które stwarza lud.

                      Comment

                      • Petrax
                        Senior
                        • 12-2001
                        • 662

                        #26
                        Górna Bawaria + Salzburg

                        Będąc w tamtym regionie można odwiedzić kilka z licznych browarów (praktycznie w każdej większej mieścinie). 4 z nich mogę pokrótce opisać:

                        Hofbrauhaus Muenchen - chyba najbardziej znana monachijska piwiarnia (ulubiona przez Hitlera ). Położona w samym centrum miasta. Ogromna hala z dębowymi stołami. 1l piwa Weissbier ok. 7 Euro. Dodatkowo do nabycia ogromne precle - 3 Euro/szt.

                        Wieser Private Brauerei - mały browar położony przy drodze Traunstein-Altoetting w miejscowości Wiesmuehl an der Alz, mniejwięcej w połowie drogi między Altoetting a Trostbergiem. Z zewnątrz prezentuje się dość okazale, nie wiem czy jest możliwość zwiedzania. Po drugiej stronie ulicy znajduje się browarniana restauracja, w której serwuje się lokalne piwo (ok. 2,5 Euro / 0,5l). Wystrój wnętrza dość elegancki, z eksponatami związanymi z historią browarnictwa w regionie.

                        Hofbrauhaus Traunstein - browar znajdujący się w mieście (Kreisstadt) Traunstein. Dostępny do zwiedzania - dorośli 6 Euro, dzieci do lat 16 3 Euro. Hofgasse 6-11 83278 Traunstein Tel. 08 61 / 9 88 66-0. Dla zainteresowanych - udostępnię ulotkę.

                        Augustiner Braustuebl (Salzburg-Muelln) - browar przyklasztorny w Salzburgu, dzielnica Muelln (15 minut drogi od centrum) w zacisznym miejscu. Ogromna sala i jeszcze większy Biergarten może pomieścić ogromne rzesze ludzi. Piwo lane prosto z beczki do kufli (0,5l - 2,60 Euro, 1l - 5,20 Euro). Cały rok serwowane jest Maerzenbier (12% ekstraktu, 4,6% alk.) i sezonowo Fastenbier (odp. 12,6% i 5,2%) oraz Weihnachtsbockbier (16,2% i 6,5%). Ponadto ogromna ilość stoisk z żarciem wszelakiego rodzaju do wyboru (od precli przez hamburgery do sznycli i kurczaków). Godz. otwarcia: Pn-Pt 15-23, pozostale dni 14.30-23.
                        In cervisia veritas
                        http://www.ptxc.de.vu
                        Пиво - вот мое экотопливо

                        Comment

                        • Petrax
                          Senior
                          • 12-2001
                          • 662

                          #27
                          Słowacja: Spisz

                          Poniżej opis dwóch browarów i przyległości odwiedzonych przeze mnie na Słowacji w regionie Spiszu (wschodnia Słowacja)

                          Poprad - browar Tatran
                          Pivovar Tatran a.s., Murgašova cesta 1, Poprad
                          Browar w jednym z większych miast Słowacji, niedaleko centrum, z zewnątrz nieciekawy, ponure socjalistyczne hale produkcyjne. Wewnątrz nie ma co zwiedzać. Obok browaru dwa miejsca warte odwiedzenia:

                          - Tatran Pub - piwiarnia z ogródkiem stylizowana na pub angielski, dostępny lany Tatran w cenach bardzo zadowalających, wystrój knajpki uświetniają liczne gadżety związane z samym browarem jaki i liczne etykiety, podstawki, puszki i kufle z całego świata.

                          - Sklep firmowy - chyba nie wymaga większego komentarza, ceny w koronach słowackich następujące:
                          10% svetle (8,90)
                          11% svetle (9,90)
                          11% tmave (10,20)
                          12% svetle (10,40)
                          15,9% svetle (12,20)
                          DIA (??,??)


                          Vel'ky Šariš pod Preszowem - browar Šariš
                          Pivovar Šariš, ul. Pivovarska 9, Vel'ky Šariš
                          Browar niedaleko miasta Preszów, wschodnia Słowacja, chyba największy w kraju, wielki moloch otwarty w latach 60-tych zeszłego stulecia, ładne otoczenie (góry), sam browar mało interesujący - przypomina poznańskiego Lecha. Podobnie jak w przypadku browaru w Popradzie, obok dwa przybytki:

                          - Restauracja + piwiarnia - ulokowane w obleśnym blaszanym budynku koło browaru, dostępny oczywiście lany Šariš
                          - Sklep firmowy - niestety był zamknięty, ale przez szybę dojrzałem cennik i ku mojemu zdziwieniu w wielu innych miejscach miejscowe piwo było dosyć drogie

                          Browar w Vel'kym Šarišu warzy także na licencji Velkopopovickego Kozla i Gold Fassla
                          In cervisia veritas
                          http://www.ptxc.de.vu
                          Пиво - вот мое экотопливо

                          Comment

                          • Petrax
                            Senior
                            • 12-2001
                            • 662

                            #28
                            Odp: Słowacja: Spisz

                            Petrax napisał(a)
                            ku mojemu zdziwieniu w wielu innych miejscach miejscowe piwo było dosyć drogie
                            [/B]
                            Miało być - "ku mojemu zdziwieniu w wielu innych miejscach miejscowe piwo było tańsze"
                            In cervisia veritas
                            http://www.ptxc.de.vu
                            Пиво - вот мое экотопливо

                            Comment

                            • celt_birofil
                              † 2017 Piwosz w Raju
                              • 09-2001
                              • 4469

                              #29
                              Hanacky Pivivar w Ołomuńcu

                              W sobotę zamierzam "pospacerować" po Ołomuńcu i stąd moje pytanie - czy jest możliwośc zwiedzenia browaru w tym mieście?
                              Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                              Comment

                              • celt_birofil
                                † 2017 Piwosz w Raju
                                • 09-2001
                                • 4469

                                #30
                                Usiłowałem się dowiedzieć w ołomunieckim Centrum Informacji Turystycznej cokolwiek o Hanackym Pivovarze. Pani nam mnie patrzyła, jakbym spadł z księżyca Pytała mnie, czy mam na myśli Litovel...
                                Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎