Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Heban

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Jurand, Heban

    HEBAN - "Pierwsze polskie czarne piwo" zakupione w Kalafiorze w sosnowieckiej PLEJADZIE. Parametry:
    Ekstrakt: 12, 1 %
    Alkohol: 5,4 %
    Cena: - 2, 85 PLN (bodajże)
    Kolor: ciemny brąz, blisko czerni
    Piana: na początku obfita, dość szybko znika
    Zapach: nuta dobrze znana z... kwasu chlebowego
    Gaz: w normie, mógłby być lepszy
    Smak: próżno szukać tu nuty palonej czy cieżkiej słodowej, znanej z innych ciemnych piw. Bliżej HEBANOWI w smaku raczej do pilsów. Piwko jest lekkie, momentami kwaskawe.
    Etykietę widziałem w galerii. Kapselek do kolekcji.
    Z pewnością sięgnę po raz wtóry. Daje solidne 4,5 z aspiracjami na 5.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #2
    Hm jak ocenić to piwo...Zapach taki "Jurandowy"czyli jak dla mnie wody z jeziora.Barwa ciemna taka machoniowa.Pianka raczej krótkotrwała ,nagazowanie troszkę za słabe,po kilku minutach nie czuć prawie wcale gazu.Smak w/g mnie to mieszanka TOP-a Czarnego z Dublinem.Czyli wytrawność zmieszana z nijakością.Co to dało?W smaku bardzo dobre piwo.Słodkie ono nie jest,wytrawne też nie,lekko gorzkawe może...Całkiem ciekawy bukiet smakowy.Jak pisał przedmówca czegoś palonego próżno szukać.Cena 2.49zł
    Oceniam w sumie na cztery
    Last edited by Pogoniarz; 14-08-2005, 19:19.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • Małażonka
      Senior
      • 03-2003
      • 4602

      #3
      Heban to piwo o barwie ciemnej wiśni, z piękną kremową pianą średnio długo utrzymującą się na powierzchni piwa. Zapach z lekka karmelowy, ciut kwaskowaty, za to wyraźnie słodowy. Nagazowanie średnie. Smak ciekawy - określibyśmy go jako połączenie piwa "Palonego" i "Diamenta". To piwo wyraźnie słodowe, wręcz deserowe (choć nie słodkie) z wyraźną goryczką w tle. Miłe urozmaicenie... Wypite z przyjemnością - pierwszy, ale na pewno nie ostatni raz
      Attached Files

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: kolor palisander (brąz z czerwienią w kolorach drewna), w odróznieniu od innych ciemnych piw ma barwę bardziej brunatnoszarą [4]
        Piana: drobnopęcherzykową, śmietankowej konsystencji, delikatny beżz leciutkąszarością [4]
        Zapach: delikatny chmielowy zapach połaczony z lekkim, slodowym aromatem [4.5]
        Smak: lekkie ciemne piwo, leciusieńka goryczka z dobrze wyczuwalnym owocowym posmakiem (wisnia?) [5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: ładna etykieta nawiązująca do ciemnego piwa, ładny firmowy kapsel, brązowe szkło [5]
        Uwagi: moim zdaniem jest do drugie czarne piwo po Dublinie więc nie wiem czemu akurat to jest pierwsze, ogólnie bardzo dobre warte ponownego sięgnięcia

        Moja ocena: [4.675]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Andrewbrw
          Senior
          • 03-2004
          • 932

          #5
          Zakupiłem w Jeleniej Górze w "KERFURZE" -była HIPERNOVA czy jakoś tak
          cena - jakieś 2,19 ; Trochu już poprzednicy napisali, ja tylko dodam, że jak dla mnie toto jakieś świetne piwo nie jest, kapselek i etykieta zdecydowanie przewyższają zawartość, wyczuwalna wodnistość; cukier daje słodycz jak w cocacoli, zapach też raczej bez rewelacji jakby kwaskowaty. To moje skromne zdanie, z drugiej strony np. Morbitalowi całkiem całkiem smakowało

          Comment

          • ajos
            Member
            • 09-2004
            • 91

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo ciemna wiśnia wpadająca w czerń. [4.5]
            Piana: Z początku wysoka, szybko jednak opada. Kolor szaro-beżowy, raczej nieciekawy - bardziej pasował by tu jakiś odcień brązu. [3.5]
            Zapach: Czuć wyraźnie kawą plus nieco chmielu, kompozycja przyjemna dla nosa. [4]
            Smak: W pierwszym planie dość mocna (jak na ciemne) goryczka, do tego w tle nuty kawowo-słodowe [4]
            Wysycenie: Nieco za słabe jak na ciemne ale mieści się w normie. [4]
            Opakowanie: Dość smutna w kolorystyce (brązowo-czarna) etykieta, pasująca jednak do ciemnego piwa. Plus za ładny firmowy kapsel [4.5]
            Uwagi: Zakupione w CH Borek ( Carrefour) we Wrocławiu.

            Moja ocena: [4]

            Comment

            • cielak
              Senior
              • 03-2004
              • 2890

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny, kawowo-rubinowy. Ładny. [5]
              Piana: Duża, ale tylko chwilę po nalaniu później opadła do obrączki. [3]
              Zapach: Spodziewałem sie jakiegoś mocnego bukietu, a tu słabiutki słodowy aromat. [3]
              Smak: Super. Nie za słodkie, nie za bardzo goryczkowe. Lekko owocowo-podpalane nuty. [5]
              Wysycenie: Troszkę za mało czuć, bo o zobaczeniu nie ma mowy [4]
              Opakowanie: Fajnie dobrane kolorystycznie etykieta i kontra, kapsel firmowy. w porównaniu do Top-a to jest to mistrzostwo świata. [5]
              Uwagi: Kolejne dobre piwko z Juranda. Obawiałem się piwa podobnego do Palonego, a tu miłe zaskoczenie. Całkiem odmienny smak i bardzo dobry. Polecam.

              Moja ocena: [4.05]
              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

              Comment

              • smrtan
                Senior
                • 03-2002
                • 229

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: uczciwy ciemny kolor! widać kufel i hebana w nim - a nie to co jest za kuflem [5]
                Piana: z początku całkiem nieźle się utrzymywała. Ale za szybko znika... [3]
                Zapach: pachnie... Dublinem
                W ogóle zapach to jedena z bolączek polskich ciemniaków... a szkoda... naprawdę szkoda... [3.5]
                Smak: jak na polskie warunki - rewelacja! Chyba najlepsze polskie ciemne! Na początku czułem Dublina - z czasem zacząłem wyczuwać drobne różnice i już wierzę, że nie wlewają tego samego do 2 różnych rodzajów butelek [4.5]
                Wysycenie: Niespecjalnie... oj niespecjalnie... ale też jakoś nie przeszkadza to w mojej opinii Hebanowi... [4]
                Opakowanie: Strzał w dziesiątkę! Ładnie, estetycznie i ciekawie... [5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.025]
                Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

                W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

                Mój browar domowy
                Etykiety moich piw domowych

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jak drewno hebanu [5]
                  Piana: Bardzo obfita. Pozostawia wysoki kożuszek ale rekordów czasowych to nie bije. [4]
                  Zapach: Zapach palonego słodu ale bardzo delikatny. [4]
                  Smak: Przyjemny i lekki. Solidna goryczka połączona z palonym ziarnem. Wyważone. [4.5]
                  Wysycenie: Jak na ciemne piwo to mogłoby i ujść ale jak dla mnie jednak mogłoby być intensywniejsze. [4]
                  Opakowanie: Bardzo udana etykieta. W barwach oddających smak piwa. Naprawdę ladny kapselek. Informacje podane jak potrzeba. [5]
                  Uwagi: nawet w przystepnej cenie. byle bylo bardziej dostepne to odłoże na jego poczet juz na stałe Palone z Okocimia. Wkurza mnie tylko hasło na etykiecie: "Pierwsze polskie czarne piwo" -trąci to już miernawym podwórkowym marketingiem. Bardziej podoba mi sie to poniżej "Pierwszy polski browar specjalności" -to już jest zgodne w jakimś stopniu z prawdą.

                  Moja ocena: [4.3]

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19166

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: piękny, ciemny, prawie czarny, pod światło iście hebanowo-brunatny; żadną miarą czarny! [5]
                    Piana: dobra, trwała, średniopęcherzykowa, jasnokremowa; [4.5]
                    Zapach: neutralny, albo straciłem węch?! [3.5]
                    Smak: porażka! czuć do samego końca dublina, tyle że nie tak rozcieńczonego jak oryginał. za mało palonego, za dużo kwaskowy; [3]
                    Wysycenie: przyzwoite, nic dodać nic ująć; [4.5]
                    Opakowanie: bomba! ładna etykieta, firmowy kapsel, nowa, ładna butelka (szkoda, że bezzwrotna) [5]
                    Uwagi: cóż każdy może wypisywac na etykiecie brednie... bo ani to pirewsze czarne piwo (myśląc tymi kategoriami jak to piwo), ani Jurand nie jest specjalistą od specjalności. fajnie, że powstało, przy dostępności jakie piwa Juranda mają tu na południu może nie wróżę mu sukcesu, ale będzie to jakaś konkurencja dla Palonego. tylko nie za tę cenę!!

                    Moja ocena: [3.6]

                    Comment

                    • zythum
                      Kot Makawity
                      • 08-2001
                      • 8305

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Piękna ciemnoczerwona wiśnia. [5]
                      Piana: Tworzy się całkiem sporą i dość zwarta czapą ale potem podczas picia pozostaje ledwo mału okrąg. [4]
                      Zapach: Nic nieprzyjemnego ale też nie wyczułem nic charakterystycznego dla piwa ciemnego (ani słodu ani kawy ani palenia jęczmienia) [3]
                      Smak: Hmm dla mnie to rozwodniony Dublin. Żadnego charakteru, ot takie lekkie piwko do zaspokojenia pragnienia. Naprawdę nie potrafię wyczuć w nim nic. Trójka za "nieprzeszkadzanie". [3]
                      Wysycenie: Piwo nie wylatuje nosem ani nie zapełnia żołądka, miło szczypie w język. [4.5]
                      Opakowanie: Wyróżniało się na półce ale jednak 5 nie mogę dać za dość tandetne wykonanie. [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.325]
                      To inaczej miało być, przyjaciele,
                      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                      Rządzący światem samowładnie
                      Królowie banków, fabryk, hut
                      Tym mocni są, że każdy kradnie
                      Bogactwa, które stwarza lud.

                      Comment

                      • franekf
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 944

                        #12
                        Jak dla mnie piwo odrobinkę cienkie, czuć lekko słodkawy smak, jakiegoś głębokiego, długo pozostającego na podniebieniu i języku aromatu nie odczułem. Całkiem ładna etykieta i kapsel. Zawartość butelki trochę gorsza, brakowało mi też porządnej pianki - znikła w mgnieniu oka Ogólnie nic wyjątkowego, ale też nie wykluczam ponownego spotkania z Hebanikiem.
                        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                        Piwny Janusz bez Teku

                        Comment

                        • Qbasmuggy
                          Member
                          • 06-2005
                          • 82

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: No prawie czarne, jak zapewnia producent, ale ja bym to ocenił na ciemny brąz + ciemna wisnia [4.5]
                          Piana: Na początku niezła, potem opada i zostaje malutki kożuszek, do ideału dużo brakuje. [3]
                          Zapach: Zapach słodowy, bardzo przyjemny - pasuje do takiego piwa [4]
                          Smak: Słodki, bardzo łagodny, troche nawet za bardzo. Spodziewałem się większego ekstraktu, więcej % i bardziej wyrazistego smaku, ale znowu tak bardzo mi nie przeszkadza. [4]
                          Wysycenie: Poniżej normy "pilsowej", ale do takiego piwka prawie w sam raz [4.5]
                          Opakowanie: Według mnie znakomite, przyciąga wzrok na półce [5]
                          Uwagi: Ciekawy produkt na rynku piw ciemnych, który na pewno znajdzie swoich amatorów. Ja osobiście zamierzam jeszcze po Hebana sięgnąć

                          Moja ocena: [4]

                          Comment

                          • lzkamil
                            kierowca bombowca
                            • 01-2003
                            • 3611

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemnobrązowy [5]
                            Piana: na początku spora i drobnobąbelkowa, średnio trwała [3.5]
                            Zapach: palony, słodowy, z wyraźnie owocową nutką, intensywny, bogaty [4.5]
                            Smak: palonosłodowy, karmelowy, z lekką goryczką w posmaku [4]
                            Wysycenie: umiarkowane, jak trzeba [4.5]
                            Opakowanie: ciekawe graficznie etykietki, niby fajny pomysł marketingowy, ale czy ja wiem czy różnica między schwarzem niemieckiego typu a zwykłym ciemniakiem jest aż tak zauważalna? całe szczęście nie zrobili z niego na siłę kolejnego "irlandzkiego" [4]
                            Uwagi: piłem chwilę wcześniej Dublina z Juranda, dla mnie Heban jest trochę treściwszy i bogatszy smakowo, dlatego oceniam o pół stopnia wyżej. Ale i tak mu sporo brakuje do mojego ciemniakowego przeboju tego lata, Velebitskog Tamnog .

                            Moja ocena: [4.2]
                            Last edited by lzkamil; 31-08-2005, 23:20.
                            Lepszy jabol pod okapem
                            niż GŻ, CP i KP !


                            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                            Comment

                            • cyberwoj
                              Junior
                              • 04-2005
                              • 3

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: prawie czarny jak noc. nawet po światło [5]
                              Piana: utrzymuje się i jest ciemna [4.5]
                              Zapach: cikawy nie standardowy, zapach słodu [4]
                              Smak: tego po nim oczekiwałem przy zakupie, lekko słodki ale czuć też chmiel [5]
                              Wysycenie: w normie [4]
                              Opakowanie: zauważaLNE [4.5]
                              Uwagi: LEPSZE DUŻO DUŻO OD DUBLINA

                              Moja ocena: [4.525]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎