Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Leżak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Ciechanów, Ciechan Leżak

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Smak przypomina mi "Gambrynusa Leżaka".Dość surowy,kwaskowy i rześki.
    W Warszawie do kupienia na Koszykowej.

    Comment

    • Budvar
      Senior
      • 09-2005
      • 265

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: łojej ! tragedia ! lekko zabarwiona (brudna ?) woda, nazwać ten "kolor" jasno-słomkowym byłoby zaszczytem [1.5]
      Piana: szybko pojawiają się dziury, szybko również opada, na szczęście coś tam do końca zostaje plus osad na szkle [3]
      Zapach: bez wyrazu, ledwie wyczuwalny [3]
      Smak: dość wodniste piwo, o mało wyrazistym smaku, być może smakuje latem, ale nie w listopadzie [2.5]
      Wysycenie: całkiem w normie [3.5]
      Opakowanie: gustowne, z serii "Ciechan", minus za brak kontry [4]
      Uwagi: w Warszawie do kupienia również w "Delikatesach AGA" na Dolnej

      Moja ocena: [2.8]

      Comment

      • Bekiesz
        Senior
        • 09-2005
        • 140

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnożółty,nieco mętny.Mało zachęcający. [3.5]
        Piana: Biała,drobnopęcherzykowa(piękne słowo),szybko opada. [3.5]
        Zapach: Lekko chmielowy,w tle niewielkie akcenty ziołowe,w sumie mało przekonujący. [3]
        Smak: Wyczuwalny chmiel i niewielka goryczka,niemniej jednak dominuje silna kwasowość(kwachowatość?). [3]
        Wysycenie: Słabiutkie.Po wypiciu 1/3 piwa,praktycznie niezauważalne. [2.5]
        Opakowanie: Etykieta z serii "Ciechan",tym razem z dominującym kolorem żółyym,brak kontry,ale kapsel firmowy. [4]
        Uwagi: Jak na Ciechana,niestety porażka.Jeżeli ktoś nie pił piwa z tego browaru,niech w żadnym wypadku nie zaczyna od Leżaka,lecz np. od Wybornego Niepasteryzowanego.Kupione w Warszawie,w sklepie opisanym przez Zythuma,na ul.Reymonta 15.

        Moja ocena: [3.1]
        Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

        Comment

        • major_bien
          Member
          • 03-2005
          • 48

          #5
          Nie jest może takie super, jak Ciechan Wyborne, ale cena sama mówi za siebie - 1.65 PLN (bo po tyle kupowałem w Warszawie). Smak ma prawie ten sam jak Ciechan, tyle ze rozwodniony i jest pasteryzowane. Moje rozczarowanie, mogło by wynikać tylko w tedy, gdybym zakupiłe ten browar po cenie normalnego piwa (około 2 PLN lub wiecej). Przeliczając teoretycznie cene piwka z butelki 0,5 litra na butelkę 0,33, dało by nam to około 1,10 PLN. Wiec odnosze wrażenie, że to dobra cena. W ostatnim czasie konsumowałem piwka o podobnych parametrach, smakowo gorszych od Ciechana Leżaka w cenie 1,15 PLN za 0,33 l. Wiec chciałem troche stanąc w obronie Leżaka, to dobre piwo w swojej cenie.

          Comment

          • perłyfan
            Senior
            • 02-2003
            • 1244

            #6
            Świetne piwo do wypicia w upał, po rozegranym meczu w piłę. W smaku zdecydowane, goryczkowe, lekko kwaskowate. Doskonale gasi pragnienie. Brak mu oczywiście tych "ciechanowskich" posmaków ( pewnie pasteryzacja je zabija ), ale jest całkiem w porządku
            JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

            Comment

            • thrashcan
              Senior
              • 10-2005
              • 126

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor starego złota, mętne, ciekawe. [4]
              Piana: Biała, po nalaniu wysoka, szybko się redukuje do poszarpanej warstewki na powierzchni piwa. [3.5]
              Zapach: Bardzo przyjemny zapach miodowo - słodowy, w tle lekka nutka owocowa. [4.5]
              Smak: Piwo niestety jakby lekko kwaskowate, lekki posmak miodowy, wyczuwalna goryczka, ale słabiutka, niestety zawiodłem się na smaku... [2.5]
              Wysycenie: Nasycenie niewystarczające, powinno być większe. [3]
              Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, etykiety gustownie zaprojektowane, brak kontry, kapsel firmowy. [4]
              Uwagi: Szczerze mówiąc zawiodłem się na tym trunku, głównie na jego smaku, liczyłem na coś lepszego. Niestety browarnicy z Ciechanowa muszą jeszcze sporo poprawić w kwestii tego piwka. Kupione za 1,90 (bez butelki) w sklepie "U Grubego" na ul. Lanciego w Warszawie.

              Moja ocena: [3.475]

              Comment

              • major_bien
                Member
                • 03-2005
                • 48

                #8
                1,90 zl? to zdzierstwo... piwo kosztuje około 1,65... za taka cene smakuje o wiele lepiej

                Comment

                • Komar_Pafnucy
                  Senior
                  • 08-2005
                  • 1114

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Słomkowy. Odpowiedni dla tego piwa, ale jakiś taki matowy. [4]
                  Piana: Niestety za bardzo nie chciała się tworzyć a do tego szybko opadła. Przy odrobinie pomocy w postaci potrząśnięcia szklanką utrzymuje sie jednak cienka kołderka. [2.5]
                  Zapach: Chmielowo-kwaskowy(?). Może nie jest zły ale nie za bardzo mi podchodzi. Niezbyt mocny. [3]
                  Smak: Dość wodnisty z posmakiem takim jakby chlebowym (?) który trochę mi się kojarzy ze starym Królewskim albo Jurandem Premium. Tu jednak z racji wodnistości jest znacznie mniej wyczuwalny. Dominuje natomiast zupełnie, jak dla mnie, niefajna kwaskowatość. [3]
                  Wysycenie: Średnie. Niektóre bąble jakieś leniwe. [3]
                  Opakowanie: Z tej samej serii co Ciechan Mocne Niepasteryzowane i Ciechan Wyborne Niepasteryzowane. Tutaj ramka żółta a nie zielona czy czerwona. Cała ta seria bardzo mi się podoba. Mniej podoba mi się natomiast brak firmowego kapsla i jak zawsze kontry. [4]
                  Uwagi: Piwo nie warte ponad dwóch złotych które za nie dałem ale w niższej cenie być może do niego wrócę (raczej w lato).

                  Moja ocena: [3.05]

                  Multitap Crawl
                  Multitap Crawl na Facebook

                  "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                  Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎