Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BrowArmia, Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    BrowArmia, Stout

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: dam piatkę bo w zaciemnionym lokalu czarność była nieprzenikniona [5]
    Piana: dośc szybko opadła, beżowa, średnie pęcherzyki [3.5]
    Zapach: słodowo-drożdżowo kawowy, delikatny [4]
    Smak: dość leciutkie (w porównaniu z Guinnessem Foreign Extra Stout), ale doskonale wyczuwalna typowa dla stoutów goryczka, minimalnie wyczuwa się posmak drożdżowy, mimo swojej lekkości jest dostatecznie cierpkie w smaku, wchodzi dość leciutko [4.5]
    Wysycenie: nasycenie bez zarzutu [5]
    Opakowanie: chyba za lane beczkowe warzone na miejscu mozna bez problemu dać 5 [5]
    Uwagi: jak dla mnie najlepsze piwo w BrowArmii

    Moja ocena: [4.3]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Małażonka
      Senior
      • 03-2003
      • 4602

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Nieprzenikniona czarna jak smoła barwa [4.5]
      Piana: Gęsta, kremowa, stosunkowo długo utrzymująca się na powierzchni piwa [4.5]
      Zapach: Wyraźnie palony, z lekka chmielowy z innymi nutami w tle [3.5]
      Smak: Mocno wytrawny Stout. Wyraźnie palone nuty wzmacnia stosunkowo mocne nachmielenie. Przy takim połączeniu reszta posmaków pozostaje daleko w tle [4.5]
      Wysycenie: Idealne jak dla stouta - wyraźne, ale bez przesady - uwydatnia walory smakowe piwa [5]
      Opakowanie: Podane w gustownym kuflu [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.2]

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Prześliczna stoutowa smolista czerń. [5]
        Piana: Gęsta kremowa utrzymująca się przez cały czas picia. [5]
        Zapach: Jak ja lubię te ostre przypalane nutki wyczuwalne już w zapachu. [5]
        Smak: Prawdziwy stout z charakterem. W smaku ostry, bardzo wytrwany z bardzo wyczuwalną nutą palonego ziarna (coś takiego było w starym porterze żywieckim). Dla mnie rewelacja. [5]
        Wysycenie: Orzeźwia, nie zapycha. [5]
        Opakowanie: Beczka, gustowny kufel, podstawka. [5]
        Uwagi: Paradoksalnie ocena jest wyższa od Imbirowego o którym napisałem, że najlepsze z BrowArmii - to efekt słabej piany w Imbirowym. Stout jest klasą w stoutach, ale na ciepłe jeszcze dni imbirowe wydaje się lepsze bo lżejsze. Za w chłodne dni nic lepszego od stouta Browarmijnego.

        Moja ocena: [5]
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • kishar
          Senior
          • 10-2003
          • 1691

          #5
          Mam takie pytanie z ciekawości jakie ceny są za piwka w BrowArmii??

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #6
            7 PLN za pils i pszeniczne, 8 za stout i imbirowe.
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              #7
              Smak: Prawdziwy stout z charakterem. W smaku ostry, bardzo wytrwany z bardzo wyczuwalną nutą palonego ziarna (coś takiego było w starym porterze żywieckim). Dla mnie rewelacja. [/QUOTE]
              Dla mnie bynajmniej nie ostry lecz łagodny;przypalony i lekko kawowy.

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss
                Smak: Prawdziwy stout z charakterem. W smaku ostry, bardzo wytrwany z bardzo wyczuwalną nutą palonego ziarna (coś takiego było w starym porterze żywieckim). Dla mnie rewelacja.
                Dla mnie bynajmniej nie ostry lecz łagodny;przypalony i lekko kawowy.[/QUOTE]
                Sorry ale niezupełnie zacytowałem Zythuma i wyszło trochę niejasno.

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny jak smoła! Tylko na samym dnie pokala widać było pod swiatło czerwone przebłyski. Przy dnie było też zupełnie klarowne. [5]
                  Piana: Gęsta, trwała, ładnie się trzyma. [5]
                  Zapach: na początku słaby, bo piwo było za zimne, ale nie zamierzam z powodu niekompetencji barmana poczytywać tego za wadę. Za to po pewnym ogrzaniu cuć już było stosowne palone nutki. [5]
                  Smak: Z początku rozczarowujacy z powodu wsmiankowanej wyżej zbyt niskiej temperatury. pwooli się jednak "rozkręcał". Czuć ciemne słody, czuć pochodzącą z palonego ziarna goryczkę. Moja siostra narzekała na małą treściwość, ale ja się z tym nie zgadzam. To po prostu reprezentant stylu "dry stout", a nie gęsty owsiany. Doskonały stout, z pewnością jeszcze wiele razy go się napiję. Byle tylko był podawany ciut cieplejszy... [5]
                  Wysycenie: O wiele za duże! Psuje efekt, nie pasuje do stylu. [2]
                  Opakowanie: 5 za całokształt BrowArmii. [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.85]

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Piękna czerń, pod światło tylko brzegi piwa ujawniły swoją ciemnowiśniową barwę,
                    reszta pozostała nieprzeźroczysta. Jak na stouta wzorcowo. [5]
                    Piana: Początkowo piana prezentuje się przyzwoicie ale zadziwiająco szybko zanika. To jest stout i nie
                    tak ma być w kwestii piany, panowie piwowarzy z BrowArmii... [2.5]
                    Zapach: Niezbyt mocny, zdecydowanie kawowy, pozostaje nienaruszony do samego końca. Jest
                    dobrze. [4]
                    Smak: Wyraźny posmak kawy i karmelu, tak jak w prawdziwym stoucie. Piwo nie ma nawet
                    cienia słodyczy i bardzo dobrze. Ale ten stout jest zbyt mało treściwy, zbyt
                    wodnisty, zbyt cienki... [4]
                    Wysycenie: Niewysokie więc jest wszystko w porządku przy tym gatunku piwa. [5]
                    Opakowanie: Piwo podane w takim samym kuflu w jakim serwuje się Pilsa. A to przecież stout
                    więc powinna być szklanka! No chyba żeby to piwo potraktować jak zwykłe ciemne
                    to wtedy kufel pasuje... [4.5]
                    Uwagi: W Polsce z ciemnymi piwami nie jest najgorzej i pod tym względem stout z BrowArmii ustępuje wyraźnie chociażby Hebanowi z Juranda. Żeby wydać z czystym sumieniem 8 zeta za tego typu piwo musiałoby chociaż dorównywać tym butelkowym. A tak niestety nie jest...

                    Moja ocena: [3.975]
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • grzech
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 4592

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemy brąz, prawie czarny. [5]
                      Piana: Nie za wysoka, nietrwała. [3.5]
                      Zapach: Bogaty - karmel, nieco mocno palonej kawy. [4.5]
                      Smak: Takoż bogaty, spora goryczka, karmel, gorzka czekolada. [4.5]
                      Wysycenie: A mi się nie podobało to niskie nasycenie. Pod koniec miałem wrażenie, że piję zimną kawę. [3.5]
                      Opakowanie: Estetyczna szklaneczka. [5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.4]

                      Comment

                      • Komar_Pafnucy
                        Senior
                        • 08-2005
                        • 1114

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny. Nie było w lokalu zbyt dużo światła ale wierzę, że pod światło też byłby czarny. [5]
                        Piana: Jasnokremowa. Drobnopęcherzykowa. Nie było jej zbyt dużo od początku ale do końca utrzymała się warstwą na około 0,5 cm. [4]
                        Zapach: Dobrze wyczuwalny, kawowy. [5]
                        Smak: Kawowo-gorzkoczekoladowy. Bardzo mi podszedł. [5]
                        Wysycenie: Niebyt duże ale takie chyba powinno być więc daję 5. [5]
                        Opakowanie: Firmowy kufel. Lekko porysowany i częściowo wytarte logo ale tylko dodało mu to uroku. [5]
                        Uwagi: Szkoda, że takie drogie bo bywałbym częściej w tym przybytku, szczególnie, że mam blisko z UW.

                        Moja ocena: [4.9]

                        Multitap Crawl
                        Multitap Crawl na Facebook

                        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                        Comment

                        • Piotras
                          Senior
                          • 08-2003
                          • 307

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czerń [4.5]
                          Piana: Guiness to to nie jest, może lekko za chłodne ale jednak zanik piany po ok.3 minutach, do końca została opaska wokół szklanki(Piana może byc wynikiem transportu w butelce, w lokalu moze to wygladac zupełnie innaczej) [3.5]
                          Zapach: Lekko palony, czekoladowy. [4]
                          Smak: Mocno wytrawny, palony, nie za ciężki, nie za lekki. Kawowy z goryczką.Brak mlecznych posmaków- raczej wytrawna , surowa kawowość. DOSKONAŁY [5]
                          Wysycenie: Słabe , ale u stoutów to norma a nie wada. [4]
                          Opakowanie: Firmowa butelka z krachelką [4.5]
                          Uwagi: Rewelacja, może z Guinessem spokojnie konkurować. Ba- może z nim wygrywać w konkursach( a nie jednego stouta na Wyspie obaliłem).Pyszne piwo.Naprawde mega. Czesi też zdaje sie że mają tylko jeden czy dwa stouty, więc jest to prawdziwy rarytas. Szkoda że Spiż takiego nie warzy. To już HISTORIA POLSKIEGO PIWOWARSTWA: )

                          Moja ocena: [4.4]

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #14
                            Piłem stouta wczoraj w BrowArmii i jestem bardzo mile zaskoczony. To piwo jest zdecydowanie lepsze niż to, które piłem jesienią. Absolutnie fenomenalny czekoladowy zapach i analogiczny, bardzo esencjonalny i treściwy czekoladowy smak pozwalają na pełnoprawne nazwanie tego cuda 'chocolate stoutem'. To niewątpliwie najlepszy stout beczkowy serwowany w Polsce!
                            Last edited by docent; 26-01-2006, 13:45.
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Piękna czerń, pod światło tylko brzegi piwa ujawniły swoją ciemnowiśniową barwę,
                              reszta pozostała nieprzeźroczysta. Jak na stouta wzorcowo. [5]
                              Piana: Najsłabszy element tego piwa, z nawiązką rekompensowany jednak przez pozostałe atrybuty. Średnioziarnista, szybko opadająca, utrzymująca się na powierzchni w śladowej postaci. [3]
                              Zapach: Coś wspaniałego. Czekoladowo-kawowy. Niewyobrażalnie treściwy. Dla mnie poezja. [5]
                              Smak: Odzwierciedlenie wrażeń zapachowych. Tym piwem można się najeść. Czekoladowy smak bez cienia słodkości. Delikatny kawowy posmak. Najlepszy stout jakiego piłem od dawien dawna... [5]
                              Wysycenie: Jak na stouta idealne. Piwo do samego końca smakuje tak jak na poczatku. [5]
                              Opakowanie: Wzięte na wynos w pięknej firmowej butelce 0,75 z ceramicznym zamknięciem. Perfekt. [5]
                              Uwagi: Oceniam to piwo ponownie. Zdaję sobie sprawę, że stout w BrowArmii chyba już nigdy nie będzie tak wyśmienity dlatego chce oddać 'hołd' Czesowi za ten majstersztyk i podnoszę ocenę tego boskiego stouta.

                              Moja ocena: [4.8]
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎