Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BrowArmia, Imbirowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    BrowArmia, Imbirowe

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: piekny, rubino-brązowy, oczywiście nieklarowane [5]
    Piana: piana drobniejsza niż w stoucie, utrzymywała się dłużej ale także dość szybko znikała, na szklnce osadzały się krązki [4]
    Zapach: przyjemny, słodowo-owocowo-imbirowo-drożdżowy, z tym że w odpowiedniej kolejności wymienione zostały przodujące zapachy [4.5]
    Smak: w smaku doskonałe, piwo imbirowe z jakiegokolwiek innego dużego browaru a imbirowe z BrowArmii to dwie rózne rzeczy, tu smak imbiru komponuje i krązy w piwnej otoczce a nie wychodzi na pierwszy plan, tu imbir jest przyjemnym akcentem [5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: warzone na miejscu, pieknie podane, bez zarzutu [5]
    Uwagi: dzięki imbirowemu z BrowArmii poznałem prawdziwy smak imbirowego piwa, do następnego razu

    Moja ocena: [4.725]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Małażonka
      Senior
      • 03-2003
      • 4602

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Rudo - brązowa barwa, bardzo klarowne piwo jak na warzone na miejscu... [5]
      Piana: Żółtawa, gęsta, drobnopęcherzykowa, stosunkowo długo utrzymująca się na powierzchni piwa [4.5]
      Zapach: Złożony: kwiatowo-owocowy, słodowy z wyraźną, ale nie nachalną nutą imbirową [5]
      Smak: Jak dla mnie rewelacja. Ilość dodanego imbiru podkreśla nuty smakowe piwa, a nie je zagłusza. Ogólnie smak słodowo-owocowy, charakterystyczny dla stylu ale, z delikatną pasującą do całości nutą imbirową [5]
      Wysycenie: Niezbyt wysokie, ale też nie niskie - podkreśla smak piwa [5]
      Opakowanie: Podane w gustownym kuflu [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.95]

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pięknie opalizująca wiśnia. [5]
        Piana: To jedyna mała wada tego piwa. Zbyt szybko opada, choć do końca picia utrzymuje się niewielkim okręgiem. [3.5]
        Zapach: Świeży, owocowy, bardzo bardzo przyjemnie przypomina... wiosnę. [5]
        Smak: Rewelacja. Najlepsze piwo BrowArmii. Owocowe ale połączone z imbirem. Świetnie wytrawne. [5]
        Wysycenie: Dla mnie bez zarzutu. Ładnie podszczypuje i dobrze układa się w żołądku. Daje przyjemnie poczucie świeżości. [5]
        Opakowanie: Jak zwykle beczka to 5, ładny kufel z logo, podstawka. [5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.85]
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Zupełnie zgadzam się z Zythumem,że to najlepsze piwo Browarmii.
          Wyrażnie imbirowe i szczęśliwie dość wytrawne w przeciwieństwie do reszty "polskiego imbiru" ulepkowo słodkiego.Trochę przypomina łotewskie "Ingver Alus".

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny bursztynowy kolor. Sprawia wrażenie że piwo będzie miało silny ekstrakt i będzie obfitowało w doznania smakowe. [4]
            Piana: Średnioziarnista, dość szybko dziurawieje. [2.5]
            Zapach: Bardzo mocny, nienaturalny dla piwa. To piwo jest jakby sztucznie aromatyzowane, wręcz perfumowane. Dla mnie okropieństwo. [2]
            Smak: Brak nasycenia CO2 powoduje totalny brak przyjemnych doznań smakowych. Wygazowany, odstały ale, ciepła zupa, nic więcej. W połączeniu z wulgarnym zapachem ta rzecz jest nie do wypicia. [1]
            Wysycenie: Zerowe, tak jakby to był wygazowany ale. [1]
            Opakowanie: Piwo podane w firmowym pokalu. Bez zarzutu. [5]
            Uwagi: Powinni się dwa razy zastanowić zanim coś takiego zaoferują klientom. Nawet barman nie polecał tego piwa...

            Moja ocena: [1.85]
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23792

              #7
              imbirowe smaczki jak najbardziej ok, ale faktycznie bardzo marne nagazowanie, co wpływa na totalne spłaszczenie odboru tego piwa...
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Herbaciany, jak angielskie bittery. Bezczelnie klarowny [5]
                Piana: Rozczarowująca, niska, szybko opada. [2.5]
                Zapach: Chmielowo-imbirowy, poza tym górnofermentacyjne nutki. Im cieplejsze, tym lepiej było czuć szlachetny chmiel (czyżby jakaś brytyjska odmiana?). [5]
                Smak: Wytrawne, lekko imbirowe, lekko goryczkowe. Poza tym niewielka słodowość i zauważalne gónofermentacyjne nutki. Piwo niestety jest podawane za zimne, ale uważam że nie powinno się z tego powodu obniżać oceny za smak - ocenę można obniżyć obsłudze Im piwo cieplejsze, tym lepiej uwydatniaja się różne fajne smaczki oraz goryczka i chmielowość. Najkrócej scharakteryzowałbym to piwo jako lekko imbirowego bittera. Jak dla mnie doskonałe. [5]
                Wysycenie: Za duże! Dobre do pilsa, ale nie do piwa w stylu angielskim. Na szczęście w tym przypadku mniej mi to przeszkadzało niż w stoucie. [4]
                Opakowanie: 5 za wystrój BrowArmii, firmowe szkło, wafelki i całą resztę. [5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.7]

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemno-herbaciany. [4.5]
                  Piana: Opada dość sprawnie, ale to, co zdecydowało się zostać, trwało do końca. [4]
                  Zapach: Delikatny-imbirowy. [3.5]
                  Smak: Mało wyrazisty, imbir gdzieś w tle ze goryczką. Po ociepleniu pojawiają się słodkości, więcej aromatów, stało się nawet nieco "grzejące". [3.5]
                  Wysycenie: Jak na mój gust nieco za małe. [3.5]
                  Opakowanie: Ładna szklaneczka. [5]
                  Uwagi: Za zimne!

                  Moja ocena: [3.675]

                  Comment

                  • Budvar
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 265

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: rubinowo-miodowy, piękny [5]
                    Piana: kiepska, szybko niknie [3]
                    Zapach: imbir na pierwszym planie, jednak nie tłumi on typowo piwnego zapachu [4]
                    Smak: nie przekonuje mnie, czegoś w nim brak - wydaje mi się, że słodyczy (w tego typu piwie jednak niezbędnej), nadto wydaje się zbyt wodniste [3]
                    Wysycenie: słabe [3]
                    Opakowanie: zgrabny pokalik 0,3 l. jak na fotce, podoba mi się, że każde piwo jest podawane w innego rodzaju szkle [5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.55]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎