Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Karpackie Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Van Pur, Karpackie Premium

    Gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Tacchinardi
    Gość
    • 09-2005
    • 8

    #2
    Kupiłem to piwo podczas kryzysu finansowego :-). W moim sklepiku chcieli zań 2.40 zł. No cóż... Pierwszy łyk napawał mnie mieszanymi uczuciami. Poczułem smak jakichś owoców i lekkiej goryczki. Wg mnie piwko raczej dla kobiet. Dobrze wchodzi, ale już po drugim nieprzyjemny kapeć w gębie :-/

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: barwa wyraźnie bursztynowa,jak na pilsa zbyt intensywna ale jest to na plus [4.5]
      Piana: średniopęcherzykowa, krzaczasta,opada szybko pozostawiając mizerne resztki na piwie, nie osiada na szkle [2]
      Zapach: slodowy z metalicznym posmakiem, w sumie lepiej nie wąchać [2.5]
      Smak: poczatkowo miły mocno slodowo-chmiewlowy smak ale pochwili zaczyna dominować metaliczny posmak [2.5]
      Wysycenie: zbyt małe, po kilkuminutach nie widacani jednego bąbelka [3.5]
      Opakowanie: sredniej urody puszka ale prezentuje się sympatycznie [4]
      Uwagi: to piwo napewno lepiej smakuje w wersji butelkowej o ilewogóle taka istnieje, zbyt metaliczny zapach i smak nie zachęcają do ponownej konsumpcji

      Moja ocena: [2.675]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Typowy dla gatunku, czyli głębokie złoto. [3.5]
        Piana: Spore bańki, średnio wysoka, no i nie za trwała. [3.5]
        Zapach: Chmielowy ze stęchławą wyraźną nutą. [2.5]
        Smak: W smaku już owa stęchlizna dominowała. [2]
        Wysycenie: Przeciętne, jakoś dotrwało do końca. [3.5]
        Opakowanie: Najmocniejsza strona piwa. Estetyczna etykieta, treściwa kontra, firmowy kapsel. [4.5]
        Uwagi: Po piwie majacym w nazwie "premium" można spodziewać się czegoś więcej.

        Moja ocena: [2.6]

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemniejszy niż można by się spodziewać po tej mocy. Klarowny, bardzo ładny. [4.5]
          Piana: Obfita, bardzo drobniutka, biała. Całkiem ładnie się trzyma. [4]
          Zapach: Całkiem ładny, raczej chmielowy niż słodowy, nie za mocny. [3.5]
          Smak: Przeciętny. Dominuje słodkość. Na samym końcu łyka wyczówa się bardzo delikatną goryczkę. W ustach zamiast goryczkowego posmaku mamy słodki nieprzyjemny smak. Najciekawsze jednak jest, to że piwo zaczyna nabierać bardzo fajnego smaku chmielowego jak już się kończy. Tak jak by ten słodki smak przemienił się w chmiel. I goryczka również jest jakby silniejsz. [3]
          Wysycenie: Ani za mocne, ani za słabe, niezłe. [3.5]
          Opakowanie: Bardzo ładne metaliczne kolory, nie razi w oczy. Wzornictwo w ramach serii "Karpackie", ale leopsze wykonanie od reszty. Kapsel firmowy. Niestety brak ekstraktu. [4.5]
          Uwagi: W porównaniu do kolegów widzę, że ocenię wyżej, ale ja nie miałem ani stęchłego posmaku, ani metalicznego a i pianę widzę, że lepszą. W sumie ciekawe, bo do przeterminowania zostało mu 3 dni. Gdyby smakowało tak jak ostatnie łyki to dał bym 4 za smak.

          Moja ocena: [3.45]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • grzes_ch
            Senior
            • 10-2003
            • 612

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bez zastrzeżeń , bardzo ładny klarowny. [5]
            Piana: Obfita na początku , drobnopęcherzykowa , znika tworząc wianuszek ale po każdym podniesieniu kufla znowu się tworzy. [3.5]
            Zapach: Słodowo-chmielowy ale bardzo łagodny bez zachwytu ale i bez odrazy. [3.5]
            Smak: Na początku wyraźnie dominuje słodycz dodatkowo ubarwiona przez łaskotanie CO2 na języku , natomiast po przełknięciu wyczuwalny gorzkawy posmak. [4]
            Wysycenie: Dziwne - na języku czuć jakby gaz rozsadzał kufel ale jednak w nim zauważam pojedyńcze bąbelki . [4]
            Opakowanie: Butelka 0,5 l , krój etykiety i wzornictwo charakterystyczne dla rodziny Karpackich ale tu "czerwony lakier metalik" - bardzo ładne zresztą - napisy na etykiecie w języku angielskim , kapsel dedykowany. [4.5]
            Uwagi: Bardzo udana produkcja Van Pura. Po tych wszystkich marketowych piwach robionych przez ten browar- to mozna ocenić jako I liga.

            Moja ocena: [3.85]

            Comment

            • Lacriferno
              Senior
              • 07-2005
              • 783

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Klarowny, intensywne złoto. [5]
              Piana: Szybko opada. Od samaego początku tworzy nietrwałą czapę z dużych, nietrwałych baniek. [2.5]
              Zapach: Dominuje słód, choć chmielowość nie pozostaje w tle. Wyraźnie czuć "to coś" charakterystyczne dla piw z browaru Van Pur, co psuje nie tylko zapach, ale i smak piwa. Coś jakby zleżałe, namoknięte zboże. [2.5]
              Smak: Całkiem znośny, słodowy. Chlmiel dosyć wyraźnie wyczuwalny. Goryczka średnia. Wyraźnie czuć "to coś", co psuje też zapach. Do tego delikatne posmaki metaliczne. [3]
              Wysycenie: Mogło by byc silniejsze. Piwo po kilku minutach sprawia wrażenie wygazowanego. [3.5]
              Opakowanie: Ładna kolorystyka etykiety, dedykowany kapsel i zwrotna butelka. Brak informacji o ekstrakcie. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [2.95]

              Comment

              • nek
                Member
                • 03-2006
                • 43

                #8
                gdy spróbowałem to piwo to było dla mnie najgorsze doznanie!!!! wzglendem picia piwa,dla mnie to nie jest piwo tylko woda.Nie polecam

                Comment

                • iommi
                  Senior
                  • 07-2003
                  • 1522

                  #9
                  A mnie smakuje ten Premium. Zdecydowanie lepszy od Pilsa, a stosunek cena-jakość wprost idealny...
                  Kupuję zazwyczaj w rybnickim Spar (dzielnica Boguszowice) za 1,40 butelka. Zapach zdecydowanie słodowy, bursztynowa barwa, a piana dosyć solidna. Utrzymuje się do końca w postaci korzuszka i ładnie osiada na ściankach kufelka. Nagazowanie faktycznie nieco zbyt słabe...
                  Smak zdecydowanie słodowy, z delikatnymi chmielowymi akcentami. Im cieplejsze piwo, tym więcej drugoplanowej słodyczy. Przydałoby się trochę goryczki...
                  Dla mnie solidne 3+, idealne leptnie piwo grillowo-ogrodowe.
                  *****************************

                  Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                  *****************************

                  Comment

                  • michioso
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 112

                    #10
                    Kolor: intensywne złoto.
                    Piana: obfita na początku, nie za trwala.
                    Zapach: słodowy z lekkim metalicznym posmakiem.
                    Smak: na początku słodowy, później wyczuwa sie goryczkę.
                    Wysycenie: zbyt małe, pod koniec nie widać już pęcherzyków powietrza.
                    Opakowanie: puszka typowa dla rodziny piw Karpackie, ładnie się prezentuje wizualnie.
                    Uwagi:

                    Takie 3+ według mnie dla tego piwka.

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika michioso
                      Zapach: słodowy z lekkim metalicznym posmakiem.
                      Czy można prosić o rozwinięcie tejże kwestii? Zapach z lekkim posmakiem
                      Last edited by Maggyk; 10-02-2007, 12:39.
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • michioso
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 112

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
                        Czy można prosić o rozwinięcie tejże kwestii? Zapach z lekkim posmakiem
                        Hehe Chodziło mi oto, że piwo to piłem z puszki no i niestety metaliczny posmak pozostaje nic na to nie poradze. Następnym razem postaram się zaznaczyć, że chodziło mi o puchę.

                        Comment

                        • Lacriferno
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 783

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika michioso
                          Chodziło mi oto, że piwo to piłem z puszki
                          To wobec tego na jakiej podstawie oceniłeś pianę i kolor? Bo jak wynika z wypowiedzi, piłeś to piwo wprost z konserwy.

                          Comment

                          • michioso
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 112

                            #14
                            heh "z puszki" czyli mam w zwyczaju spróbować piwo z niej, a następnie jak mam w zwycczaju przelewam piwo do pokalu, właśnie z tego powodu mogłem zauważyć jego kolor, piane itp.
                            Off-topic się robi jak nic
                            Last edited by michioso; 10-02-2007, 16:07.

                            Comment

                            • Lacriferno
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 783

                              #15
                              Mi się wydaje, że metaliczny posmak nie jest akurat spowodowany rodzajem opakowania, z którego to piwo pochodzi. Ilekroć zdarzyło mi się sięgać po Karpackie Premium zawsze ten posmak był obecny, pomimo, że za każdym razem piłem wersję butelkową.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎