Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Leppe Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Racibórz, Leppe Pils

    Gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Bardzo odbiega to piwo od tego co dotychczas oferował browar z Raciborza. Odbiega i to na niekorzyść.
    Brak piany bo to co pojawia się na momencik trudno pianą nazwać. Słabo nagazowane.
    W smaku podobne do tego co wcześniej robił Romus. Nie mogę polecić tego piwa.
    Last edited by adam16; 22-09-2005, 19:51.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • pawelek59
      Senior
      • 04-2003
      • 195

      #3
      Moim zdaniem wszystkie piwa Raciborza rozlewane w GAB (Leppe, Pils z zamku, Mocne z zamku) są zdecydowanie gorsze od piw które Racibórz rozlewa w Zabrzu. Kiedy piwa będą rozlewane na miejscu w Raciborzu?
      Wracając do "Leppe" jest to zabieg marketingowy polegajacy na wykorzystaniu koniunktury wyborczej. Samo piwo nijakie.

      Comment

      • ZIOMEK2
        Gość
        • 09-2004
        • 2523

        #4
        Nie wiem po co oni wypuścili to piwo !? Przecież Lepper pisze się inaczej.
        Tym samym psują sobie tradycję i markę jak tym puszkowym rozlewanym w Imielinie.

        Comment

        • pawelek59
          Senior
          • 04-2003
          • 195

          #5
          Nie wiem czy ogladałeś etykietkę sugestia jest jednoznaczna (krawat w pasy). Natomiast stosowanie na etykietkach nazwisk i wizerunków osób pubicznych wymaga ich zgody. Nie wiem czy pamietasz na poczatku lat 90-tych proces o wykorzystanie bez zgody (i oczywiście zapłaty) wizerunku Pigwy, wytoczony browarowi Okocim.
          Wracajac do "Leppe" wymowa etykietki nie jest wyrazem poparcia Leppera. Moim zdaniem autor sugeruje, że zamiast zastanawiać się na kogo głosować, należy wybrać "Leppe" czyli wspomniane piwo.

          Comment

          • lzkamil
            kierowca bombowca
            • 01-2003
            • 3611

            #6
            Mogłoby być też LEFFER stylizowane na jakiś motyw klasztorno-belgijski
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • iommi
              Senior
              • 07-2003
              • 1522

              #7
              Leppe to raczej paskuda... Zapach stęchło-słodowy, kolor brudno-bursztynowy, piana krótka. O smaku lepiej zapomnieć - nieprzyjemna goryczka połączona z metalicznymi mydlinami. Kupiłem toto w zdewastowanej butelce, etykieta wzbudza raczej uczucie żalu nad intelektem pomysłodawcy. Nie wygląda i nie smakuje!
              *****************************

              Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

              *****************************

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bladożółty. [2.5]
                Piana: Jaka jest różnica między Leppe a Lepperem? Lepper mnie wpienia a Leppe się wypienia tuż przy otwarciu Piana drobnopęcherzykowa i niesamowicie trwała w postaci kożuszka. [4]
                Zapach: Lekki maślany zapaszek. [2.5]
                Smak: Raczej "bezsmak". Cieńkusz o lekkim słodowo-diacetylowym posmaczku. Masakra. Da się to wypić. Nie śmierdzi, nie trzepie, nie powioduje odruchów wymiotnych ale to po prostu woda pachnąca piwem Ekstraktu pewnie jest z 6-8 % Aha, zapomniałbym jakaś słaba goryczka tu jeszcze jest [2.5]
                Wysycenie: Za słabe. W ustach niemal niezauważalne. W szklance prezentuje się ciut lepiej. [2.5]
                Opakowanie: Opakowanie to cały sukces tego piwa. Sami popatrzcie: http://browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=25304 Nawet butelka Euro do tego pasuje i kapsel PP [5]
                Uwagi: Przyniesione z Giełdy Krakowskiej 2006.

                Moja ocena: [2.775]

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pawelek59
                  Wracajac do "Leppe" wymowa etykietki nie jest wyrazem poparcia Leppera. Moim zdaniem autor sugeruje, że zamiast zastanawiać się na kogo głosować, należy wybrać "Leppe" czyli wspomniane piwo.
                  A mi wydaje się, że pomysłodawcy chodziło o zrobienie sobie jaj z Leppera i chęć sprzedaży piwa jako dowcipny prezent lub pamiątka.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi
                  kolor brudno-bursztynowy, piana krótka. O smaku lepiej zapomnieć - nieprzyjemna goryczka połączona z metalicznymi mydlinami.
                  Hmm...a mój był znowuż za jasny, z dużą pianą. Ale to chyba to samo piwo, bo zgadza się nieprzyjemna goryczka połączona z metalicznymi mydlinami

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • maki
                    Senior
                    • 07-2003
                    • 186

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasny poprawny [3.5]
                    Piana: pojawiła się znikła [1.5]
                    Zapach: trochę słodowy niezbyt świeży [2]
                    Smak: Na początku wodnisty a później pojawiła się jakaś kwaskowatość z lekką goryczą ale wypiłem całe [2]
                    Wysycenie: troche bąbelkowało i bardzo delikatnie szczypało - jak Muszynianka lekko gazowana [3]
                    Opakowanie: butelko euro, brak info o ekstarkcie, jakaś małpa z biało-czerwonym krawatem, kapsel goły [2.5]
                    Uwagi: Kolejne piwo z wymiany z Czapajew'em, kolejne z Raciborza i kolejne które mi nie podeszło (pomimo że tak bardzo chciałem spróbować prduktów Raciborskich) Ciekawe na czyje zlecenie wyprodukowane Samoobrony czy ich przeciwników? Z "partyjnych" piw o niebo lepsze było President z Tychów na początku lat 90-tych

                    Moja ocena: [2.1]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎