Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koreb, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Koreb, Mocne

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Budvar
    Senior
    • 09-2005
    • 265

    #2
    No cóż, to mój debiut, witam wszystkich !

    Ostatnio (04.10.2005) miałem okazję przejeżdżać przez Łask, nie odmówiłem więc sobie wizyty w nowootwartym browarze Koreb (Browar Rodzinny Koreb, Łask, ul. Żeromskiego 72).
    Udało się kupić piwo z pierwszej uwarzonej partii - Łaskie Mocne. Docelowo Browar Koreb ma warzyć trzy rodzaje piwa: Mocne 14,1 Blg – 7% alk., Regionalne 12,1 Blg – 6,2 % alk. oraz Relax 10,1 Blg – 5,5% alk.

    Łaskie Mocne:
    Ekstrakt 14,1%, alk. 7,0%
    Kolor: bursztynowo-żółty, piwo klarowne
    Piana: niezła, drobne pęcherzyki, opada stosunkowo powoli
    Zapach: przyjemny
    Smak: jak na piwo mocne, jest zaskakująco łagodny - nie czuje się nadmiaru alkoholu, z wyraźną goryczką
    Nagazowanie: ok
    Etykieta: przyzwoita, klasyczna, kolorystyka czerwono-biała, z herbem miasta
    Ocena ogólna: mocne 4

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      zaw. alk. 7,0%, ekstrakt 14,1% (brak info na etykiecie)
      butelki: 0,33 l oraz 0,5 l
      zakupione na miejscu w browarze

      Drugie, obok Relaxu, piwo oferowane aktualnie przez Browar Rodzinny Koreb.
      Zapach - czystosłodowy, bardzo przyjemny
      Kolor - bursztynowy, ciepły, piwo dobrze sklarowane;
      Piana - bardzo obfita, opada powolutku i do końca pozostaje w postaci grubej warstewki;
      Wysycenie - małe, trochę zbyt małe
      Smak - słodowy, pychota. Od razu czujemy bogactwo smaków słodowych przy jednoczesnym braku jakiejkolwiek zwodniczej słodyczy (typowej dla niektórych piw mocnych); smak słodowy idealnie zrównoważony goryczką chmielową, której też w sam raz. No i najważniejsze - mimo większej zawartości alkoholu, uzyskano bardzo łagodną kompozycję, woltażu w ogóle nie czuć, za to słód delikatnie rozpływa się w ustach. Bardzo pozytywne zaskoczenie
      W odróźnieniu od Relaxa z tego samego browaru, w którym nie ustrzeżono się przed pewnymi niepożądanymi nutkami smakowymi, to piwo smakuje niemal idelanie. Można przyczepić się jedynie do słabego nagazowania, za które odjąłbym trochę punktów.
      Korebowi można gratulować.
      Opakowanie - etykieta nawiązująca do przyjętej stylistyki browaru, z herbami Łasku i Łodzi ( ). Kapsel - ciekawostka - Koneser 15% (ni z gruszki, ni z pietruszki).
      Całość na zdjęciu.
      Attached Files
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer
        Kapsel - ciekawostka - Koneser 15% (ni z gruszki, ni z pietruszki).
        Dostali chyba w prezencie te kapsle od pobliskiego, nieczynnego już browaru w Męckiej Woli

        Comment

        • Budvar
          Senior
          • 09-2005
          • 265

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowo-żółty, piwo klarowne [4]
          Piana: niezła, drobne pęcherzyki, opada stosunkowo powoli [4]
          Zapach: przyjemny [4]
          Smak: jak na piwo mocne, jest zaskakująco łagodny - nie czuje się nadmiaru alkoholu, z wyraźną goryczką [4.5]
          Wysycenie: w porządku [4]
          Opakowanie: etykieta klasyczna, kolorystyka czerwono-biała, z herbem miasta [4]
          Uwagi: piwo z pierwszej uwarzonej partii

          Moja ocena: [4.2]

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty,czyli troszkę za mało jak na taki ekstrakt.Klarowne. [3.5]
            Piana: Z początku intensywna,potem opadła praktycznie do zera. [3]
            Zapach: Słodki intensywny,z akcentami kwaskowości [3]
            Smak: Cóż,niestety jak dla mnie za słodkie i ma takie obce kwaśnawe posmaki.Maksymalnie 3 ,ale tylko dla zachęty.Ta warka nie jest zbyt dobra... [3]
            Wysycenie: W sumie troszkę za słabe,ale nie tragiczne.3 można dać,ale nie więcej. [3]
            Opakowanie: Czy ja wiem...Trochę mi przypomina Tyskie Gronie,widzę też elementy łódzkie. [3]
            Uwagi: Niestety ,ale ta warka mi nie podchodzi,może będę miał szansę spróbowac innej...

            Moja ocena: [3.025]


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #7
              Dopiero pogoniarz to zauważył. Etykieta klasyczna ... dla małych browarów, które podszywają się pod większe, znane marki. Browar Koreb zrobił to w ordynarny wręcz sposób. Piwa jeszcze nie piłem, a już mi się nie podoba.

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Pilsowy, a więc za jasny. [3]
                Piana: Wysoka i gęsta. Ładnie się trzyma. [4]
                Zapach: Wyraźny, słodowy. Niestety niezbyt ładny. [3.5]
                Smak: Spora słodowosć i taka jakby ziarnistość, podszyte alkoholową nutą. Po chwili pojawia się goryczka, która nie jest zbyt przyjemna, ale na szczęście szybko znika z kubków smakowych. Ogólnie nie jest źle, a nawet lepiej niż sądziłem. Jako że browar dopiero zaczyna, ma u mnie kredyt zaufania na przyszłość. [4]
                Wysycenie: Bardzo dobre. [5]
                Opakowanie: Etykieta bez szczególnego pomysłu ani ustu. Nie zgadzam się natomaist że napis "Łaskie" celowo nawiązuje to Tyskiego - ot, taki układ liter. Mimo wszystko plusik za łódzką łódkę [3]
                Uwagi: Kupione za pośrednictwem Dreamera - dzięki.

                Moja ocena: [3.775]

                Comment

                • Sokół83
                  szynkarz
                  • 12-2004
                  • 1598

                  #9
                  na razie wypiłem jedno Łaskie pod koniec zeszłego roku i bardzo sie zniechęciłem; jakiś dziwny chemiczny posmak zabijał wszelkie pozostałe; jako że nie wylewam piwa do zlewu ugrzałem je z dwoma łychami miodu bo całego bym nie zmęczył
                  z tego co widze innym smakowało wiec pewnie mi sie trafiła gówniana warka i trza bedzie spróbowac za jakiś czas znowu

                  P.S. etykieta z kiepskiego papieru, chwile poleżała w wodzie i podarła sie pod własnym ciężarem
                  Z INNEJ BECZKI

                  www.fotopolska.eu

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnozłoty. Piękny ale za jasny [4]
                    Piana: Szybko redukuje się do marnej obrączki. [2]
                    Zapach: Trzeba się dobrze namieszać by poczuć przyjemny słodowy zapaszek. [3]
                    Smak: Piwo wytrawne. choć jakieś tam lekkie słodowości posiada. Solidna goryczka, ale nie przez swój smak lecz przez "ściąganie" języka i podniebienia. Wielki plus za brak alkoholowych akcentów. [4]
                    Wysycenie: Nasycenie trafione jeżeli chodzi o to, co dzieje się w ustach. W szklance prezentuje się drobnymi i rzadkimi bąbelkami. Szkoda, że piany nie wspiera. [4]
                    Opakowanie: Butelka euro i kapsel golas - i tio z czymś takim wchodzą na rynek jako nowy browar Etykieta bez kontry i krawatki, do tego krzywo przyklejona. Dobrze, że informacje podane są jak należy. [3]
                    Uwagi: Przyniosłem do domu z Giełdy Krakowskiej 2006. Wymieniłem za mojego Krakowiaka - ja nie żałuję, a tamten ktoś ? -zobaczymy AHA! Ponoć niepasteryzowane - co na etykiecie zaznaczone jest czarnym flamastrem.

                    Moja ocena: [3.4]
                    Last edited by Shlangbaum; 19-02-2006, 18:29.

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • cielak
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 2890

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ładny, bursztyn, choć trochę za jasny [3.5]
                      Piana: duża, drobno pecherzykowata, krótko żyjąca, ale obrączkę pozostawia [3]
                      Zapach: kwiatowo-słodowy, wyraźny. [4]
                      Smak: miły słodowy, wyraźny posmak. Lekka późniejsza goryczka szczypiąca w język, bez alkoholowych posmaków. Minimalny jakiś obcy, metaliczny, posmak. Znośne. [3.5]
                      Wysycenie: Fajnie czuć, troszkę mało widoczne [4]
                      Opakowanie: Jedynka za podobieństwo etykiety do tyskiego. But. euro. kapsel jak na zdjęciu u Dreamera. [1]
                      Uwagi: Piwo zakupiłem na Giełdzie Krakowskiej. Co ciekawe (jak i na piwie u Szlangiego) na etykiecie skreślono napis "pasteryzowane". Pytanie brzmi: Czy to sprzedający człek na giełdzie skreślił ten napis, czy to jednak jest piwo niepasteryzowane.

                      Moja ocena: [3.525]
                      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19165

                        #12
                        leżało od giełdy w chłodnym miejscu i czekało na degustację, a mimo to na dnie zaczęły się pojawiać drobne frakcje - stąd mniemam, że rzeczywiście mogło być niepasteryzowane, albo inaczej - nie można było je nazwać pasteryzowanym
                        a piwo? pyszne, w sam raz goryczka, piękna, trwała, osadzająca się na ściankach piana do samego końca spożywania. bukiet słodowy bez obcych akcentów. pycha
                        Last edited by e-prezes; 03-03-2006, 14:05.

                        Comment

                        • Shlangbaum
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 5828

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                          leżało od giełdy w chłodnym miejscu i czekało na degustację, a mimo to na dnie zaczęły się pojawiać drobne frakcje
                          Miałem dokładnie tak samo. Oczywiście nie przeszkadzało mi to, wręcz przeciwnie

                          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                          Comment

                          • Bombadil13
                            • 05-2005
                            • 2479

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: złoty, ładny, zbyt jasny jak na mocne piwo [4]
                            Piana: znajomi uprzedzali by otwierac ostroznie, bo piana wylatuje... schłodziłem porządnie, otwieram... a ono ledwie syknęło :-(
                            piana grubo bąbelkowa, biała, rzadka i niezbyt obfita, opada szybko, pozostawiając po sobie jedynie niewielkie kwiatki i pierścień przy brzegach szklanki [2.5]
                            Zapach: słodowo- alkoholowy, przy czym zapach słodu delikatny, a alkoholowy niby pojawia się później, alejest intensywniejszy [2]
                            Smak: nie wiemj czy ja mam pecha :-( moje ŁASKIE MOCNE to zdecydowana przewaga alkoholu nad czymkolwiek, nawet goryczka spirytusowa, a nie chmielowa [2]
                            Wysycenie: jakieś jest, ale ledwie zauważalne, nie zauważam nawetnajmniejszych ruchów pęcherzyków powietrza odrywających się od dna [2]
                            Opakowanie: skojarzenie z Tyskim może i jest, ale ja wiem, czy ono celowe... mnie tam etykieta wydaję się nawet sympatyczna, choć papier ma zdecydowanie zbyt deikatny, brak danych o ekstrakcie, kapsel PP [4]
                            Uwagi: mam wrażenie, żepiłem inne piwo niż moi poprzednicy, już po otworzeniu kapsla wydawało mi się, że coś jest nie tak, musze spróbować ponownie, bo być może ocena jest niesprawiedliwa

                            Moja ocena: [2.25]
                            Poszukuję

                            Comment

                            • adam16
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 9865

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ładny, jasny. [4]
                              Piana: Nijaka, szybko zanikająca, pozostawia niewielki wianuszek. [3]
                              Zapach: Nieco duszący, słodowy z czymś mało przyjemnym w tle. [3.5]
                              Smak: Zawód
                              Liczyłem na coś lepszego. A tu ciężkawy metaliczny posmak, zbyt gorzkie. [3]
                              Wysycenie: Prawidłowe [4.5]
                              Opakowanie: Etykieta udająca coś a'la Tyskie. Nie robi to dobrego wrażenia. [3]
                              Uwagi: Zdobyte na giełdzie w Tychach. Cieszę się że spróbowałem, jednak nie mogę powiedzieć iż zasmakowałem Korebie.

                              Moja ocena: [3.3]
                              Browar Hajduki.
                              adam16@browar.biz
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎