Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brovaria, Ciemne Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Brovaria, Ciemne Mocne

    Nie było w liście piw ?!

    Wpadłem na chwilę, bedac w Poznaniu i posmakowałem pysznego piwka. Barman określił je jako ciemne mocne. Piana wysoka i trwała, nasycenie umiarkowane. Kolor brązowy, raczej zimny, piwko lekko mętne. Zapach delikatny - przypalony karmel. Smak także nieco "ascetyczny" - podobnie przypalony karmel, spora goryczka. Dowiedziałem się od kelnerki, iż jest dość mocne, ale w smaku tego nie czuć. Jeśli miałbym je do czegoś porównać - smakowało nieco jak ciemne pszeniczne. Piwo dobre, ale zwodnicze.
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech
    Nie było w liście piw ?!
    bo to jakiś świeży miot... ktoś zna parametry?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23792

      #3
      a ma ono jakieś znane parametry? Ah, zerknąłem do bazy danych i widzę że ciemne było też rok temu w okolicahc grudnia - jestem ciekaw czy to piwo oparte o tą samą recpturę.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #4
        W Brovarii powiedziano mi, że to piwo już kiedyś było.

        Comment

        • albeertos
          Senior
          • 10-2001
          • 2313

          #5
          No faktycznie smakowało bardzo podobnie jak poprzednio.

          Art, widocznie to to samo piwo jak w zeszłym roku byliście w Poznaniu. I między innymi w Brovarii
          (_)>
          Nigdy się nie poddawaj!!!
          Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
          Lech jest tam gdzie jego wiara
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • skandal
            Senior
            • 05-2002
            • 1439

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kolor brązowy, jak na ciemne to trochę za jasne, chociaż brąz to niby też ciemny kolor... Troszeczkę chyba zaciemnia jeszcze kolor sprawa niefiltrowania. Zdaje mi się żę było ono jeszcze bardziej "mętne" niż inne piwa niefiltrowane beczkowe jakie piłem i chyba kiedyś były bardziej klarowne w Brovari ale tego już pewien nie jestem bo bywam tam za rzadko. [4]
            Piana: Niestety brak, 1,5 za to że zaraz po nalaniu coś tam było. W sumie piwo nie było przechłodzone więc przyczyną musi być coś innego. Chyba że nalane było tak sprawnie, przyznam że nie patrzałem. [1.5]
            Zapach: Nie wiem czy piłem gdzieś oprócz Brovari piwo ciemne o takim charakterystycznym zapachu. Oprócz aromatów chmielu najwyraźniejszy był aromat słodów karmelowych, bardzo miły zresztą. Muszę następnym razem pogadać z piwowarem i dowiedzieć się jaki jest wkład słodół karmelowych do tego piwa bo wygląda na bardzo duży. [5]
            Smak: Niestety są + jak i -. Plus to to że nie czuć alkoholu w tym mocnym piwie. A że mocne jest czuć po wypiciu. Minus to jak dla mnie zbyt duża goryczka pochodząca z chmielu ale również zdaje się ze słodów ciemnych. Nie wiem czy mam rację bo przecież kolor nie wskazuję na użycie większej ilośći ciemnych słodów ale taką gorycz i lekką kwaśność piwa sam kiedyś uzyskałem w swoim przez zbyt duży dodatek takich słodół. Oprócz tego piwo jest treśćiwe i takie powiedzmy "pełne" w smaku. [3.5]
            Wysycenie: W sam raz. Praktycznie nie przypomina o sobie podczas picia wiec jest w normie. [5]
            Opakowanie: [5]
            Uwagi: Cena niestety nie zachwyca, ale nie pije się tam tego piwa w ilościach hurtowych więć niech będzie.

            Moja ocena: [4]

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Mocne skończyło się w połowie marca. Ma wrócić w pażdzierniku. Ku pamięci podaję jego parametry (ART całkiem sobie odpuścił wprowadzanie zmian parametrów - ekstr. 16.0 / alk. 7.2 (max).
              Last edited by Pendragon; 21-04-2008, 15:25.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23792

                #8
                jak tylko będzie możliwość wprowadzania zmian przez osoby nie będące artem - możesz być pewny że masz szanse stać się pierwszym rycerzem edycji paremtrów piw
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎