Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Harde Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Amber, Harde Mocne

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • garfunkel
    Senior
    • 04-2005
    • 1068

    #2
    Zawartość alkoholu- 7,2%; bardzo drobniutka biała piana, dość szybko opada, kolor jasny, złotawy; mimo iż piwo jest mocne nad smakiem alkoholu zdecydowanie przeważa goryczka chmielu- a tego się nie spodziewałam; opakowanie z jakim mam właśnie do czynienia to puszka;
    polecam

    Comment

    • Bekiesz
      Senior
      • 09-2005
      • 140

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnozłoty,przejrzysty. [4]
      Piana: Ma zbyt duże pęcherzyki.Dość szybko znika,pozostawiając jednak wyraźne kręgi na szklance. [3.5]
      Zapach: Mocno chmielowy,bardzo przekonujący do spożycia. [4.5]
      Smak: Bardzo wyrażna chmielowa goryczka.Moc alkoholu wyczuwalna,lecz nie dominująca.Bardzo dobre piwo! [5]
      Wysycenie: Odpowiednie.Widoczne przez cały czas konsumpcji. [4.5]
      Opakowanie: Etykieta dość czytelna,choć brak na niej informacji o zawartości ekstraktu.Kapselek zwykły,złoty. [3.5]
      Uwagi: Smak tego piwa przypomina Mi nieco śp.Heveliusa-a więc lepiej niż dobrze!Zakupione w sklepie "Jola" na Koszykowej w Warszawie.Na pewno będe po nie jeszcze sięgał.

      Moja ocena: [4.525]
      Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

      Comment

      • Bombadil13
        • 05-2005
        • 2479

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bekiesz
        ...śp.Heveliusa...
        To Heveliusz nie żyje??? To co ja wczoraj piłem??? W smaku inny niż ten sprzed lat, producent tez inny, ale Heveliusz jak w mordę, więc chyba żyje
        Poszukuję

        Comment

        • Bekiesz
          Senior
          • 09-2005
          • 140

          #5
          Żyje(podobno już niedługo),ale co to za życie... .Takie jak "Królewskiego' z Warki
          Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
            To Heveliusz nie żyje??? To co ja wczoraj piłem??? W smaku inny niż ten sprzed lat, producent tez inny, ale Heveliusz jak w mordę, więc chyba żyje
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bekiesz
            Żyje(podobno już niedługo),ale co to za życie... .Takie jak "Królewskiego' z Warki
            No, już niestety nie takiego GŻ zlikfidowała Heveliusa a zostawiła (na razie) Królewskie
            Last edited by Shlangbaum; 07-03-2006, 23:54.

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Za jasno-złoty, jak na mocne piwo. Wzbudza brak zaufania co do składu (mimo, że na etykiecie jest napisane, że jest tam tylko słód, woda i chmiel - skoro o drożdżach nie napisali, to i o cukrze mogli zapomnieć a i słód może być w postaci koncentratu). [3.5]
              Piana: Piana sztywna i gęsta, aż kłopotliwa. Wystarczjąco długo się utrzymuje, by dostać 4 Tworzy ładny bałwan gdy opada. [4]
              Zapach: Ładny chmielowy zapaszek. Ocenę obniżam za lekko za zbyt intensywne alkoholowe naleciałości. [4]
              Smak: Piwo pełne. Lekko alkoholowe. Trąci mi to pomieszaniem Tatry Mocnej i Beczkowego Mocnego z Północnego Wyraźny diacetyl. Goryczka konkretna i zalegająca. [3]
              Wysycenie: Nasycenie jak należy. W ustach wzmacnia smak, nie zostaje na żołądku. Niestety w szklance prezentuje się jako mało wywarzone. Niezbyt małe pęcherzyki lecą na łeb na hurra do góry. [4.5]
              Opakowanie: Ciekawa industrialna etykieta. Aż przykro, że muszę obniżyć ocenę przez brak podanego ekstraktu i goły kapsel.

              ...aha, i jeszcze beznadziejny napis "TRADYCYJNA RECEPTURA" [4]
              Uwagi: Dzięki Bombadil13 za to piwo

              Moja ocena: [3.6]
              Last edited by Shlangbaum; 08-03-2006, 00:13.

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • Hardziel
                Junior
                • 05-2006
                • 1

                #8
                Siema siema, Pozdrawiam Team Hardzieli znad Wierzycy w STG
                Harde rządzi!!!

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Barwa ciepło-bursztynowa. [4]
                  Piana: Moze i wysoka, ale ultraszybka. Po kilku sekundach zostaje dziurawa, niska warstewka. [2.5]
                  Zapach: W zapachu dominuje słód. [3.5]
                  Smak: Smak jak na mój gust za słodki. Umiarkowana goryczna na koniec. Wypijalne, ale za płaskie i ta słodkawość mi przeszkadza. [3.5]
                  Wysycenie: Kiepskie, za niskie. [2]
                  Opakowanie: Mało ciekawe. Prosta stylistyka sugeruje napitek niskiej klasy i tak jest. [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.325]

                  Comment

                  • bolek1970
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 179

                    #10
                    Przed ostatnim wyjazdem do Polski poczytałem sobie cosik o piwach z Abera i Harde przybiło moją uwagę. Przy pierwszym tankowaniu zakupiłem kilka butelek na stacji Lotosu i czym prędzej do celu aby skosztować.
                    Kolor-Jasny słomkowy, trochę mylący (już myślałem, że będzie cienko w smaku).
                    Piana- bardzo fajna, "sucha", utrzymująca się do ostatniej kropli.
                    Smak-chlebowy, goryczkowaty, te drugie, lepiej schłodzone było też dośc orzeżwiające.
                    Wysycenie-w sam raz
                    Idealna proporcja mocy i smaku, przypomina Szwedzkie produkty z Åbro, ale oczywicie Harde podchodzi mi bardziej.
                    Ogólnie-Świetne piwo, przez 12 dni pobytu trochę "kosztowałem" piwek, to po za Łotewskim Aldarisem było najlepsze. Wyobrażcie sobie moją radość, gdy w drodze powrotnej trafiłem zgrzewkę tego trunku po bardzo atrkcyjnej cenie.
                    Troche mnie zastanawia napis Stark Bier, czy to jakaś mieszanina Szwedzkiego z Niemieckim ??? Simon, wstawcie "stark öl" i czym prędzej na Szwedzki rynek!!!
                    Sukces gwarantowany.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: mocny bursztynowy [5]
                      Piana: w kolorze ecru, drobno-średnie pęcherzyki, opada powoli, dość głosno syczy, nie osadza sie na szkle [4.5]
                      Zapach: intensywny, slodowo-chmielowy [4]
                      Smak: dość cięzkie w smaku, cierpkość miesza się ze słodkawością, pod koniec lyka czuć dziwny gorzkawy posmak, moze metaliczny [3]
                      Wysycenie: za duże [3]
                      Opakowanie: puszka dosyc ciekawa, rzuca się w oczy [4]
                      Uwagi: Przeciętne mocne piwo, bez rewelacji, szkoda, że Amber nie może sie skupić na jednej marce tylko co chwila puszcza jakieś nowe eksperymenty

                      Moja ocena: [3.65]
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Śliczny bursztynowy, bardzo dobrze pasuje do ekstraktu. [4.5]
                        Piana: Dość wysoka, średnioziarnista. Ładna i trwała. [4]
                        Zapach: Stosunkowo silny, chmielowo-słodowy, przyjemny. [3.5]
                        Smak: Bardzo sympatyczna słodowość, dobrze podkreślona porządną jak na piwo mocne goryczką. Zbyt duża gorzkość, a poza tym mi smakuje. [3.5]
                        Wysycenie: Dobre. [4]
                        Opakowanie: Oj, etykieta dość prostacka i bez pomysłu. Nie odrzuca, ale i niczego in plus w niej nie ma. [2.5]
                        Uwagi: Jedno z piw przywiezionych z Trójmiasta. Tą oceną zaczynam nadrabiać zaległości

                        Moja ocena: [3.575]

                        Comment

                        • rotmistrz
                          Senior
                          • 06-2005
                          • 469

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: bursztynowy, klarowny [4]
                          Piana: drobnoziarnista, biała, szybko siadła, pozstwiając kożuszek na piwie [2.5]
                          Zapach: slodowo-chmielowy z lekką nutą alkoholu [3.5]
                          Smak: lekko słodkie, słaba goryczka, posmak alkoholu [3.5]
                          Wysycenie: drobne bąbelki gazu dorywają sie od dna,pracuje cały czas [3.5]
                          Opakowanie: informacje o piwie nie pełne, etykiety nie powalają, czysty kapsel [3.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.425]

                          Comment

                          • Budvar
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 265

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ładny, intensywnie złoty, a przy tym klarowny, odpowiedni dla tej mocy piwa [4]
                            Piana: początkowo wysoka, piękna czapa - wydawało się, że będzie tak do końca, niestaty - opadło mi :-( [3.5]
                            Zapach: za mało intensywny, za mało bogaty, jednym słowem - nic szczególnego [3]
                            Smak: "hardy", jak dla mnie zbyt hardy (zbyt mocno wyczuwalna alkoholowa moc) [3]
                            Wysycenie: być może ciut za duże, ale zanadto nie przeszkadza [3.5]
                            Opakowanie: mocno takie sobie czarno-biało-czerwone, kompletnie się nie wyróżniające [2.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.1]

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Ależ się zdziwilem gdy zaanonsowano mi to piwko i po szybkim sprawdzeniu organoleptycznym stwierdziłem, że wysoka ocena nie jest wcale zawyżona. Pierwszy kontakt z Hardym był w postaci puszki, później nabyłem jeszcze 4 butelki. I to wrażenie nadzwyczaj przedziwne - to puszkowe smakowało mi o wiele lepiej, ale być może tajemnica kryje sie w tym, ze tuż przed skonsumowaniem Hardego z puszki w mój pokal wypałniał Koźlak a później Żywe. Gdy następnie (bez płukania) włynęło do niego Harde wrażenie było tego typu, że smakuje podobnie jak Koźlak, a już napewno jak Żywe. Więc skoro tak samo, to po co przepłącać? Wrażenie po 3 dniach z butelkowego już nie s.a coprawda tak entuzjastyczne (widocznie aromat Koźlaka uleciał) ale i tak jest bardzo dobrze - przebija dotychczasowego mojego lider ilościowego - Specjala, nie tylko cenowo Mój lider jakościowy - Koźlak - jest nie zagrozony, ale napewno warto posmokwać tego piwa.
                              Na koniec muszę jeszcze poruszyć wątek rynku szwedzkiego - browar najwyraźniej posłuchał przedmówcę Bolka, bo na etykiecie można przeczytać między innymi: "ljust starkol" oraz "bryggt pa vatten, humle, malt"

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎