Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Weitra Bräu, Hadmar Bio

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Weitra Bräu, Hadmar Bio

    Butelka 0,5 litra, alkohol 5,2 %, eks.12,5%, import prywatny, piwo z miasta Weitra
    Kolor - ciemnozłocisty, bursztynowy, klarowny
    Piana - lekkożółta, drobnobąblowa, wysoka, trwała, opadła po 8 minutach i znikła
    Zapach - chmielowo-słodowy-ziołowy(delikatnie)
    Nasycenie - w normie (pite z butelki szczypie w język)
    Smak - chmielowo-słodowy, wyraźnie słodkie z delikatną goryczką
    Dobre piwo do degustacji, ale nie do gaszenia pragnienia - 4 z małym minusem
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • piwo
      Senior
      • 08-2001
      • 810

      #3
      Zgadzam sie z opisem wyżej. Mi bardziej smakowało niż przedmówcy...
      Ale stwierdzenie, że do degustacji jest OK - można się po prostu nim delektować...

      5.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Parametry bez zmian.
        W smaku treściwe, słodowe, poczatkowo zdecydowanie dominują słodkie posmaki, potem dopiero wyczuwalna goryczka. Piwo treściwe, ciężkawe. Niezłe

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #5
          parametry jw.
          Piana przyjemna, wysycenie w normie, kolor czerwonożółty, choć klarowny, cieszy oczy, zapach słodowy z lekko kwiatową nutką, ciężkie, w smaku lekko słodkie, trochę goryczki dopiero na końcu, kwiatowo - słodowe.
          Mogłoby być w 0,33l, poza tym niezłe.
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • tomolek
            Hophead
            • 05-2006
            • 1752

            #6
            Ciężkie, słodowe, aromaty kwiatowe bardzo wyraźne, odrobina goryczki dodałaby temu piwu lekkości. W sumie ciekawe piwo ale trochę męczące (a mam "sześciopaka" 0,5l)
            www.ohbeautifulbeer.com

            www.mateuszdrozdowski.pl

            „Kwaśny Edi herbu Koreb

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
              W sumie ciekawe piwo ale trochę męczące (a mam "sześciopaka" 0,5l)
              Zawsze możesz się podzielić

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Wyguglałem sobie, że Weitra szczyci się określeniem "najstarszego w Austrii miasta warzącego piwo" i wywodzi ten tytuł od roku 1231. No, może...
                Parametry piwa ciągle te same, barwa złota, kojarząca się z mocnym lagerem. Piana biała, średniowysoka, średniodrobna, niezbyt trwała - szału nie ma.
                Pachnie słodem z lekkim akcentem wędzonki i śladem chmielu. W smaku tępawa, łagodna goryczka i trochę karmelu, mam skojarzenia z czymś lekko przypalonym .
                Nagazowanie co najwyżej średnie, ma być "bio" przecież. Owalna, zielono-kremowa eta, chwaląca się historią piwną od 1231 roku, na kontrze info, że to "spezialbier" i że warzone jest z samych lokalnych, najlepszych, ekologicznych i "bio", surowców.
                Piwo zyskuje w miarę picia, naprawdę całkiem ciekawe...

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                  Parametry bez zmian.
                  słodowe, poczatkowo zdecydowanie dominują słodkie posmaki, potem dopiero wyczuwalna goryczka.
                  Po ponad 10 latach mam podobne odczucia. W aromacie słód wyraźny, wysokie, trochę szczypiące wysycenie. Poprawne piwko.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    #10
                    Chyba dużo się nie zmieniło:
                    Attached Files

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎