Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Warszawa, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysztof
    Senior
    • 04-2001
    • 1689

    Bierhalle Warszawa, Pils

    Od jutra będzie dostępne w Bierhalle następne piwo - PILS.
    Parametry tego piwa:

    Ekstrakt: 11,5 % wag.
    Alkohol: około 5,0 % vol.

    Życzę udanych degustacji.
    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
    www.twojmalybrowar.pl
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnego przybrudzonego złota, całkowicie mętne,jak na pilsa z "brewhousu" odpowiednia [5]
    Piana: piana jestnajgorszym elementem w piwie tylko z powodu tego że szybko opada, pod w 3/4 spozycia nie ma po nej sladu, nie pozostawia żadnych sladów na szkle [3]
    Zapach: deliktny, chmielowy z lekką słodową nutką [5]
    Smak: bezbłędny, taki jaki pils restauracyjny powinien mieć, mocno chmielowy co akurat mi bardzo odpowiada, delikatne i miłeszczypanie w język połaczone ze wspomnianym chmielowym smakiem oraz minimalnie wyczuwalną słodowością daje doskoanłe wrżenia na kubkach smakowych [5]
    Wysycenie: akuratne bez dwóch zdań [5]
    Opakowanie: tak jak wcześniej w przypadkupiw z Berhalle nie będę się czepiać braku firmowego szkła, podane jest w doskonałej temp. i co najważniejsze mi smakuje [5]
    Uwagi: kolejny udany produkt z bierhalle,żałuję że za pianę otrzymał tylko 3 alemuszę być obiektywny mimo faktu że wsasiednim naczyniu (u osoby pijącej obok) piana była i osadzała się, problem nie lezy więć w piwietylko w samym naczyniu (czystość, chemikalia etc), gdybym ja pił w innej szklance i byłaby mocna pianka + krążki ocena była by napewno wyższa,ale muszę być obiektywny, w moim szkle była miernota

    Moja ocena: [4.8]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnozłoty, mętny, przepiękny. [5]
      Piana: Drobnoziarnista ale niestety nie utrzymuje się w zbyt dużej ilości przez czas picia piwa. [4]
      Zapach: Początkowo zbyt delikatny, ale wraz z osuszaniem szklanki zapach staje się bardzo wyrazisty, chmielowy. Dla mnie najlepszy zapach polskiego beczkowego pilsa. [4.5]
      Smak: Pierwszy łyk to zdziwienie delikatnością i łagodnością tego piwa, oczekiwanie na doznania smakowe i...zaskoczenie że to piwo jest tak smaczne i tak bardzo esencjonalne. Tak samo jak w pszenicznym panuje tu idealne zrównoważenie akcentów. Właśnie w tym pilsie czujemy co tak naprawdę dla smaku oznacza brak pasteryzacji i filtracji piwa. [5]
      Wysycenie: Idealne, piwo do samego końca zachowuje swoje zrównoważone nagazowanie. [5]
      Opakowanie: Cały czas z kredytem zaufania gdyż firmowe szkło jeszcze nie dotarło ale piątka za ogólny klimat Bierhalle. [5]
      Uwagi: Do tej pory pilsa z poznańskiej Brovarii uważałem za najlepszego w Polsce. Od dziś pils z Bierhalle wskakuje na jego miejsce. Gratulacje Krzysztofie!

      Moja ocena: [4.725]
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Budvar
        Senior
        • 09-2005
        • 265

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: idealnie mętny, bursztynowo-złoty, dla mnie bomba [5]
        Piana: drobna, gęsta, utrzymująca się bardzo długo [5]
        Zapach: uwodzący, nie pozwalający się oprzeć [5]
        Smak: na początku delikatny, z czasem coraz wyraźniej chmielowy - znakomity pils, smakował mi bardziej od pszenicznego weizena (niespodzianka !), [5]
        Wysycenie: idealne [5]
        Opakowanie: szkło "gołe", nie firmowe [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.95]

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jasnozłoty, mętne jak należy [5]
          Piana: wysoka, sztywna i trwała, nigdzie indziej w Polsce nie widziałem tak idealnie nalanego beczkowego piwa [5]
          Zapach: bardzo intensywny, świeży aromat chmielowy [5]
          Smak: równie znakomity jak zapach, cały czas mocno goryczkowo-chmielowy, goryczka najwyższej próby, w pierwszych łykach lekki posmak słodowy, który potem znika, a szkoda, bo brakuje takiego lekkiego skontrowania goryczki - za to jedyny malutki minus - ale smak jako całość wyśmienity! [4.5]
          Wysycenie: dosyć wysokie, dobrze podtrzymuje pianę i podkreśla smak [5]
          Opakowanie: za klimat Bierhalle i najprzedniejsze towarzystwo warszawskiej ekipy musi być najwyższa ocena [5]
          Uwagi: Krzysztofie i spółko - gratuluję świetnego piwa

          Moja ocena: [4.8]
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • Krzysztof
            Senior
            • 04-2001
            • 1689

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil
            Kolor: jasnozłoty, mętne jak należy [5]
            Piana: wysoka, sztywna i trwała, nigdzie indziej w Polsce nie widziałem tak idealnie nalanego beczkowego piwa [5]
            Zapach: bardzo intensywny, świeży aromat chmielowy [5]
            Smak: równie znakomity jak zapach, cały czas mocno goryczkowo-chmielowy, goryczka najwyższej próby, w pierwszych łykach lekki posmak słodowy, który potem znika, a szkoda, bo brakuje takiego lekkiego skontrowania goryczki - za to jedyny malutki minus - ale smak jako całość wyśmienity! [4.5]
            Wysycenie: dosyć wysokie, dobrze podtrzymuje pianę i podkreśla smak [5]
            Opakowanie: za klimat Bierhalle i najprzedniejsze towarzystwo warszawskiej ekipy musi być najwyższa ocena [5]
            Uwagi: Krzysztofie i spółko - gratuluję świetnego piwa

            Moja ocena: [4.8]
            Dzięki za ocenę. Goryczka w naszym pilsie jest wyrażna. W przyszłości będzie podobne piwo ale z mniejszą goryczką. Wtedy słód bedzie mógł zbalansować goryczkę.
            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
            www.twojmalybrowar.pl

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Podobny do weizenowego. Piwo jest pomarańczowawe i mętne. [4.5]
              Piana: Jak to w piwach z Bierhalle - drobniutka, wysoka i trwała. [5]
              Zapach: Z początku niezbyt mocny, potem coraz silniejszy. Dominuje chmielowość. [4.5]
              Smak: Przede wszystkim chmiel, potem pojawia się słodowość i podobna chlebowość co w Dunkelu. Chmiel od razu wzbudził moją ciekawość, a Krzysztof potwierdził przypuszczenia, że to nie jest polski gatunek. [5]
              Wysycenie: Idealne. [5]
              Opakowanie: 5 za wystrój Bierhalle. [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.8]

              Comment

              • thrashcan
                Senior
                • 10-2005
                • 126

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty, mętne, kolor super. [5]
                Piana: Piana biała, średnia, niezwykle trwała, utrzymująca się do samego końca picia piwa. [5]
                Zapach: Na pierwszy plan wysuwają sie nuty chmielowe, które maskują inne zapachy, jeśli jakieś są, bo ja nie czułem Tak powinno pachnieć piwo. [5]
                Smak: Dominuje goryczka, brakowało troszkę mi jakiegoś dodatkowego smaczku, co nie zmienia faktu, ze piwo jest wyśmienite. [4.5]
                Wysycenie: Nasycenie idealne. [5]
                Opakowanie: Zwykła szklanka do piwa, brak podstawki, tylko za to punkt mniej. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.75]

                Comment

                • Małażonka
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 4602

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof
                  (...) Goryczka w naszym pilsie jest wyrażna. W przyszłości będzie podobne piwo ale z mniejszą goryczką. Wtedy słód bedzie mógł zbalansować goryczkę.
                  No i goryczka się zmniejszyła. Wyraźnie. Praktycznie prawie zanikła. Dlaczego????

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Małażonka
                    No i goryczka się zmniejszyła. Wyraźnie. Praktycznie prawie zanikła. Dlaczego????
                    Ja mam skrajnie odmienne wrażenie. Goryczka uległa wzmocnieniu w porównaniu do wcześniejszych warek. Bałem się, że Bierhallowy Pils straci swą wyraźną, niepowtarzalną goryczkę ale obecnie serwowany rozwiał moje obawy. Mimo że bardziej klarowny niż zazwyczaj, pils ma niesamowicie silną goryczkę i dzięki wyklarowaniu miałem wrażenie jakbym pił Plzenskego Prazdroja za jego najlepszych czasów. Krzysztof, świetne piwo!
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6703

                      #11
                      To piliśmy chyba inne piwa
                      Ja jakoś tej silnej goryczki się nie "dosmakowałem"
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • zythum
                        Kot Makawity
                        • 08-2001
                        • 8305

                        #12
                        Docent - chyba oddasz nam swoje kubki smakowe celem testów Akurat w tej warce pilsa goryczki nie było najmniejszego śladu. Dla mnie to był słodowy helles
                        To inaczej miało być, przyjaciele,
                        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                        Rządzący światem samowładnie
                        Królowie banków, fabryk, hut
                        Tym mocni są, że każdy kradnie
                        Bogactwa, które stwarza lud.

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
                          Docent - chyba oddasz nam swoje kubki smakowe celem testów Akurat w tej warce pilsa goryczki nie było najmniejszego śladu. Dla mnie to był słodowy helles
                          Słodowy? Delikatny słodowy posmak był w pierwszej warce dunkela i to wszystko. Żaden pils ani hell w Bierhalle słodowego posmaku na całe szczęście nigdy nie miały...
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • barthez
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 367

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Nie za ciemny, nie za jasny. W sam raz jak na pilsika. [5]
                            Piana: Utrzymuje się wystarczająco długo i jest odpowiedniej gęstości. [5]
                            Zapach: Wspaniały aromat świeżego piwa, a wiadomo, że od zapachu zależy smak, który czujemy. [5]
                            Smak: Super, wyczuwa się goryczkę, jednak można doszukać się smaku miodowego, który dość wyraźnie się wyczuwa przy dokładniejszej degustacji. [5]
                            Wysycenie: Jak dla mnie w sam raz, idealnie. [5]
                            Opakowanie: Podoba mi się wystrój Bierhalle, choć niektórym może wydać się zbyt surowy.
                            Także firmowe szkło jest moim zdaniem OK. [4.5]
                            Uwagi: Piwo kupione w poniedziałekowej promocji dlatego 4zł (normalnie bez promocji 7).

                            Moja ocena: [4.975]

                            Comment

                            • grzech
                              Senior
                              • 04-2001
                              • 4592

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złocisty [4.5]
                              Piana: Nawet niezła, jednak za mało "treściwa". Niezadowalajaca trwałość oraz fakt, iż była dziurawa i rzadka obniża notę. [4]
                              Zapach: Zdecydowany, chmielowy. [4.5]
                              Smak: Wyraźna, ale umiarkowana goryczka, chmielowe posmaki w tle. Niestety dodatkowo na końcu schowały się lekko "ścierkowe" akcenty. Słabe, ale wyczuwalne. [4]
                              Wysycenie: Spore, ale nie za duże. [5]
                              Opakowanie: Tu kufel mi nie przeszkadza. [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.3]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎