Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

al. Jana Pawła II 82 (CH Arkadia), Bierhalle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    Bo o takich porach ludzie siedzą albo w pracy albo na uczelni? Ja co jestem w BH obserwuję absolutny brak jakichkolwiek wolnych stolików.
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      Petrus klientelę Bierhalle ocenia jak widać jedynie wg godzin wczesnych, w takich gdzie większość społeczeństwa pracuje. Ja w Bierhalle bywam od 17 wzwyż, no, może czasem od 16 wzwyż. I uwierz mi, ciężko wtedy znależć wolny stolik, a i kelnerki napewno wtedy w nosie nie dłubią. A co do HH jak pisałem wcześniej, jest ona tylko dla kilku procent klientów, ktorzy nie mają co ze sobą rano zrobić. Zresztą pić piwo w takich godzinach, to już chyba tylko kolejne kilka społeczeństwa może. Ja osobiście nie lubię już w południe przymulać.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        Dołączając się do przedpiszców dodam jedynie, że znane są mi dwie sytuacje, gdzie społeczeństwo stadnie pije piwo od rana:

        1. monachijskie piwiarnie (ew. Oktoberfest)
        2. Wielki Zlot Browar.biz-u .

        Comment

        • petrus33
          Gość
          • 01-2008
          • 888

          Znowu cię Maidenowiec wyobrażnia poniosła, nie pierwszy raz i nie ostatni chyba ))
          Wielokrotnie byłem w różnych porach, czasami aż do zamknięcia lokalu i moje obserwacje mają się nijak do tych opisywanych przez was. Ciężko wolny stolik znależć ??....chyba sobie jaja robicie Jak będę w przyszłym tygodniu wieczorem to wezmę aparat fotograficzny i zrobię kilka fotek plus krótki film, pokazujący te tłumy piwoszy. Pośmiejemy się razem !!
          Last edited by petrus33; 20-01-2010, 12:40.

          Comment

          • Cannabee776i99
            Senior
            • 08-2009
            • 658

            Byłem jakoś między świętami a sylwestrem w tygodniu wieczorem na koźlaczka to ledwo znalazłem jednoosobowy stolik przy schodach na górze. Nawet krzesła barowe były wszystkie zajęte.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              Znane są już szczegóły nowych HH. Zadzwoniłem, dopytałem. Tak, rabat na piwo tylko w połączeniu z daniami
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                WZ-ka jest obowiązkowa?
                Last edited by Pendragon; 21-01-2010, 14:23.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                  Znane są już szczegóły nowych HH. Zadzwoniłem, dopytałem. Tak, rabat na piwo tylko w połączeniu z daniami
                  i co w tym dziwnego?! manager stwierdził, że efekt finansowy poprzedniego HH był słaby i wprowadził taki, który daje szansę na wzrost zysków z gastronomii. Widać piwa już nie trzeba promować a gastronomia w takim mieście jest na to skazana.

                  Comment

                  • Cannabee776i99
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 658

                    Gastronomię mają kiepską po prostu, zwłaszcza jeśli spojrzymy na ceny.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      Chyba nie miałem okazji, ale może jutro skorzystam, więc mam nadzieję że się mylisz

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9729

                        Otruć się raczej nie otrujesz, ale na Twoim miejscu nie spodziewałbym się jakichś szczególnych wzlotów... Może zjedz coś wcześniej, a do BH idź i napij się na deser dobrego piwa?

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Gastronomię mają kiepską po prostu, zwłaszcza jeśli spojrzymy na ceny.
                          Na parę lat mojej bytności w Bierhalle i konsumpcji tylko raz była wpadka z golonką. Ich gastronomię uważam ogólnie za bardzo dobrą. Jedna wpadka nic nie znaczy, tym bardziej, że była kilka lat temu.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            Nie mogę się z Tobą beciku zgodzić w kwestii jedzenia w Bierhalle. To jest jedzenie od bardzo słabego do w porywach porządnego z minusem.
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • Najtron
                              Junior
                              • 04-2008
                              • 56

                              Golonkę mają wg. mnie b. dobrą. Ale już inne dania których próbowałem to loteria.. Podawanie zimnych niedogotowanych warzyw to pojedynczy skrajny przypadek. Może to kwestia gustu, ale ichnie "pierogi z mięsem" mi nie smakowały. Za to wszelkie kombinacje z ciemnymi sosami wypadały wg. mnie bardzo smacznie.

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie mogę się z Tobą beciku zgodzić w kwestii jedzenia w Bierhalle. To jest jedzenie od bardzo słabego do w porywach porządnego z minusem.
                                I bardzo dobrze, że się nie zgadasz, im więcej zdań tym jest ciekawiej. Nudno by było gdyby wszyscy się ze sobą zgadzali.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎