Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Warszawa, Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysztof
    Senior
    • 04-2001
    • 1689

    Bierhalle Warszawa, Dunkel

    Następne piwo z Bierhalle w Arkadii proszę Państwa - tym razem Dunkel, będzie dostępne od 02.11.2005 r.
    Ekstrakt 12,2 % wag.
    Alkohol 5,1 % vol.
    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
    www.twojmalybrowar.pl
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    no niestety, byłem w Biehalle do 17,30, dunkela nie było
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Krzysztof
      Senior
      • 04-2001
      • 1689

      #3
      Nastąpiło drone przeoczenie z mojej strony za co przepraszam. W jednym temacie pisałem o czwartku a w drugim o 02.11.2005.

      Zapraszam na Dunkela najpóźniej od piątku... Myslę że to dobry czas na degustację...
      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
      www.twojmalybrowar.pl

      Comment

      • Małażonka
        Senior
        • 03-2003
        • 4602

        #4
        Cieszę się, że to piszesz, bo barmani informowali nas wczoraj, że napewno przed sobotą Dunkela nie będzie, a i sobota pewna nie jest....

        Comment

        • Krzysztof
          Senior
          • 04-2001
          • 1689

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Małażonka
          Cieszę się, że to piszesz, bo barmani informowali nas wczoraj, że napewno przed sobotą Dunkela nie będzie, a i sobota pewna nie jest....
          Dunkel bedzie jutro chyba, że ..... nie wiem co.
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: rubinowo-mahoniowa, piekna, oczywiście nieprzejrzyste [5]
            Piana: piana jednak jest najsłabszym elementem w piwie, na początku jest drobna, gęsta, zwarta w białym kolorze z domieszka mocnego ecru, niestety w połowie szklanki nic juz nie było, osadzała się na szkle w minimalnej ilości, nie chce mi się juz rozpisywać i dumać czy to znowu sprawa szkła czy nie [3.5]
            Zapach: mocny, pełny chmieowy z połaczeniem owocowych nutek [5]
            Smak: jak i kolejne w Bierhalle na 5, pełne i treściwe, z początku czuć owocowy posmak jednak przechodzi on w mocną ale delikatną goryczkę, piwo z typu tych gdzie każdy łyk domaga się już następnego [5]
            Wysycenie: prawidłowe [5]
            Opakowanie: dobre piwo mogę pic nawet i ze słoika, jak zwykle klimat lokalu oraz piwo dla mnie nie wpływają na opakowanie piwa warzonego na miejscu [5]
            Uwagi: Krzysztofowi moge zarzucić jedno, robi za dobre piwa przez co nadwęręża mój budżet i moją wątrobę. Od otwarcia Bierhalle nie było jeszcze weekendu kiedy by mnie tam nie było jak i kilku dni w tygodniu kiedy nie wpadnę tam po pracy na szybkie piwo. Już się boję co to będzie 12.11. Dunkel - bo wszak o nim tu mowa jest kolejnym majstersztykiem piwowarstwa.

            Moja ocena: [4.85]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Zaskakuje jak na nazwę, bo według mnie bardziej pasuje do czegoś w typie czeskiego polotmavego. Mimo to ładny, rzecz jasna lekko mętny [4]
              Piana: Wysoka, gęsta i drobnoziarnista jak w piwach z nabojem azotowym. [5]
              Zapach: Silny, słodowo-chmielowy. Bardzo mi się spodobał. [5]
              Smak: Bardzo pełny smak, dobrze zbalansowana słodowosć z chmielowością. Po chwili pojawia się cudny chlebowy posmak. "Ciemność" słabo wyczuwalna, ale piwo jest doskonałe. [5]
              Wysycenie: Idealne. [5]
              Opakowanie: 5 za wystrój Bierhalle. [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.95]

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #8
                Dostałem je chyba zanadto schłodzone bo początkowo wydało mi się mało wyraziste i jakby niezdecydowane.Dopiero po lekkim ogrzaniu w dłoni ujawniła się harmonia i bogactwo smaku.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss
                  Dostałem je chyba zanadto schłodzone (...)
                  odniosłem to samo wrażenie
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19166

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: brunatno-rubinowy, mętny, jednak ciut za jasny. [4]
                    Piana: przednia, długo trzymająca fason, drognopęcherzykowa, barwy jasnokremowej. [4.5]
                    Zapach: wyrazisty, chmielowo-słodowy, choć chmiel w tle. [5]
                    Smak: początkowo doszedł mnie ten chlebowy posmaczek, potem słodowa pełnia, a resztę wypełnił balans delikatnej goryczki z przepysznym wykończeniem. [5]
                    Wysycenie: dobre, ale nie idealne. czuć na podniebieniu, ale z samego początku. [4]
                    Opakowanie: 5 za degustację w cudownym miejscu [5]
                    Uwagi: trudno się zdecydować, które jest najlepsze, ale dunkel jest mi bliski

                    Moja ocena: [4.85]

                    Comment

                    • Budvar
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 265

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: piękny, głęboki, bardzo ciemny bursztyn, klarowne [5]
                      Piana: po poprzednich doświadczeniach z Bierhalle spodziewałem się, że będzie trwalsza, ale i tak jest bardzo dobrze [4.5]
                      Zapach: pełny, harmonijny, ale mógłby być ciut bardziej wyraźny [4.5]
                      Smak: bardzo intensywny, głęboki, dobrze chmielony, z wyraźną, goryczką, przyznaję, że jakby "chlebowy", piwo bardzo treściwe [5]
                      Wysycenie: ideał, jak to w Bierhalle [5]
                      Opakowanie: szkło bez nadruków, od mojej ostatniej wizyty w Bierhalle pojawiły sie firmowe podstawki [4.5]
                      Uwagi: dodatkowe [5] za atmosferę i kelnerki

                      Moja ocena: [4.75]

                      Comment

                      • Małażonka
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 4602

                        #12
                        Kolejne piwo, które bardzo obniżyło swoje loty. Z przyjemnego, wyraźnie słodowego, ożywczego piwa - przeistoczyło się w kwaskowy, płaski, wygazowany napój, który w niczym nie przypomina swojego prototypu...

                        Comment

                        • thrashcan
                          Senior
                          • 10-2005
                          • 126

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mętny ciemny bursztyn, moim zdaniem jednak ciut za jasny. [4]
                          Piana: Kremowa, drobnoziarnista, średniej wysokości, długo się utrzymująca. [5]
                          Zapach: Karmelowo - słodowy, w tle jakieś drozdze, ale wszystko jakby o ton za słabe w odbiorze. [4]
                          Smak: I tu niestety zawód. Piwo w sumie w porządku, ale tak naprawdę nic szczególnego. Goryczka rozmyta, chlebowy posmaczek zniknął tak szybko, jak się pojawił, a wszystko jakieś takie płaskie... Nie tak sobie wyobrazałem rozpoczęcie piwnego poniedziałku w Bierhalle. [3]
                          Wysycenie: Kolejna rzecz, do której muszę się przyczepić. Pod koniec picia piwa gazu praktycznie nie było. [3.5]
                          Opakowanie: Ładny litrowy kufelek, sympatyczna i czujna kelnerka, czego chcieć więcej? [5]
                          Uwagi: Mam nadzieję, ze niezbyt fortunnie trafiłem i ciemniaczek następnym razem nie będzie tak dołował, jak wczoraj.

                          Moja ocena: [3.725]

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo ładny ciemnobrązowy, szkoda tylko że zbyt mało mętny ale podobno piwo już długo leżakuje i się wyklarowało... [4.5]
                            Piana: Początkowo delikatna i jedwabista, niestety dość szybko zanika. To najsłabszy element tego piwa. [3.5]
                            Zapach: Fenomenalnie chmielowy z całą ferią owocowych posmaków. Wyraźna poprawa w stosunku do wcześniejszych warek. [5]
                            Smak: Tak, to jest Dunkel który mi smakuje. Bardziej wytrawny, bardziej goryczkowy niż wcześniejsze, łagodniejsze i bardziej słodowe warki. [5]
                            Wysycenie: Trochę zbyt małe. Gdybym pił w szkle większym niż 0,4 pod koniec mogłoby być nieciekawie... [4]
                            Opakowanie: Firmowy kufelek, bez zastrzeżeń. [5]
                            Uwagi: Bardzo dobry ciemniaczek, o wiele lepszy od tego oferowanego wcześniej w Bierhalle. Miałem nadzieję, że jego smak ulegnie zmianie i nie przeliczyłem się!

                            Moja ocena: [4.775]
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • Krzysztof
                              Senior
                              • 04-2001
                              • 1689

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika thrashcan
                              Kolor: Mętny ciemny bursztyn, moim zdaniem jednak ciut za jasny. [4]
                              Piana: Kremowa, drobnoziarnista, średniej wysokości, długo się utrzymująca. [5]
                              Zapach: Karmelowo - słodowy, w tle jakieś drozdze, ale wszystko jakby o ton za słabe w odbiorze. [4]
                              Smak: I tu niestety zawód. Piwo w sumie w porządku, ale tak naprawdę nic szczególnego. Goryczka rozmyta, chlebowy posmaczek zniknął tak szybko, jak się pojawił, a wszystko jakieś takie płaskie... Nie tak sobie wyobrazałem rozpoczęcie piwnego poniedziałku w Bierhalle. [3]
                              Wysycenie: Kolejna rzecz, do której muszę się przyczepić. Pod koniec picia piwa gazu praktycznie nie było. [3.5]
                              Opakowanie: Ładny litrowy kufelek, sympatyczna i czujna kelnerka, czego chcieć więcej? [5]
                              Uwagi: Mam nadzieję, ze niezbyt fortunnie trafiłem i ciemniaczek następnym razem nie będzie tak dołował, jak wczoraj.

                              Moja ocena: [3.725]
                              jeżeli Szanowny Kolega wybrał piwo w litrowym naczyniu a nastepnie sączył długo to piwo to nic dziwnego że pod koniec gazu nie było.
                              Poza tym nigdy nie chciałem zbyt mocno gazować piwa w trosce o zołądki konsumentów.
                              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                              www.twojmalybrowar.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎