Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Den Bossche, Pater Lieven Tripel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    Van Den Bossche, Pater Lieven Tripel

    ekstr. ?, alk. 8 %.
    Niby to samo co w Lamoralu, a zupełnie, co innego. To nie jest klasztorna nazwa tego samego piwa. Cechą wspólną jest słaba piana i wysycenie. I aromat. Różnice zaczynają się w przypadku barwy - jest podobna, ale ociupinę ciemniejsza, bardziej bursztynowa, mniej pomarańczowa i rdzawa. No i Pater jest klesycznie mętny, opalizujący. Największa różnica jest w smaku. Czuć goździki i skórkę, jednak dominującą cechą jest owocowość -wręcz cukierkowa. Ten ostry aromat, to,w porównaniu ze smakiem, cecha zadziwiająca. Sam teraz stwierdzam, że piwo bezwzględnie nietuzinkowe, złożone. Mimo tego i ceny
    (cena Patera jest bardziej przyjazna: 5,50 PLN) wolę zdecydowanego Lamorala.
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    Nabyłem w Białymstoku na Kilińskiego.

    Piana istotnie mało imponująca (jak na piwo belgijskie). Nasycenie mnie osobiście zadowoliło. Kolor nieco za ciemny jak na tripla - jasny bursztyn. Moje nie było tak mętne. Zapach i smak istotnie, jak powyżej napisano dość ostre, intensywne. Piwo wytrawne, o owocowym aromacie. Troche nietypowe jak na ten gatunek. Z łyku, na łyk smakowało coraz bardziej.
    A w lodówce czeka Lamoral...

    Comment

    • Viktor
      Senior
      • 04-2002
      • 617

      #3
      Zakup w radomskim "Dionizosie", buteleczka 0,33 l / 7 zł.
      Z wad oprócz ceny to pusty kapsel. A dalej same zalety : piękna "witrażowa" etykieta i wspaniałe piwo - barwa bursztynowa, mocno owocowe z kwasowymi nutkami (podobnymi jak w pszeniczniakach), gazowanie drobnymi bąbelkami, słaba piana (chociaż nie często spotykam dobrą pianę z dużym alkoholem - tu 8%) oraz ciekawa goryczka - wytrawnośc jak w brytyjskich ALE.

      Comment

      • Viktor
        Senior
        • 04-2002
        • 617

        #4
        W uzupełnieniu adres : www.paterlieven.be oraz etykieta
        Attached Files

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Brakująca fotka:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Wrotka
            Member
            • 10-2009
            • 35

            #6
            Piwko bardziej kwaskowate, bardziej goryczkowate i bardziej nasycone od Blonde. Taka bardziej wyrazista belgijska odmiana biłych z Ukrainy. Ot takie wrażenia laika(mnie )

            Victor: teraz kapsel jest dedykowany jak we wszystkich PL
            www.reddragon.pl <--- najlepsza internetowa gra w przeglądarce. Mi zabrała 5 lat życia. Polecam!

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Kolor: brudno pomarańczowy.
              Piana: stosunkowo gęsta, utrzymuje się długo co jest miłym zaskoczeniem jak na piwo o tak wysokiej zawartości alkoholu.
              Zapach: bardzo intensywny, na pierwszy plan wysuwają się goździki a następnie zbożowość.
              Smak: goździkowo zbożowy, wytrawny. Po chwili pojawia się kwaskowatość oraz rozgrzewające uczucie działania alkoholu, którego nie czuć w bukiecie smakowym. Goryczka nie występuje.
              Nagazowanie: odpowiednie.
              Opakowanie: w sumie nic specjalnego ale jednak ma w sobie coś fajnego co przyciąga wzrok.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #8
                Kolor jasnego złota, lekko zmętniony na dnie pływały farfocle drożdżowe. Piana biała, początkowo obfita z drobnych pęcherzyków, opadła do minimalnej warstwy.
                Aromat wybitnie belgijski, zdominowany przez przyprawy - goździk, zioła oraz nuty owocowe i szampańskie.
                W smaku podobnie. Ciało słodowe wzbogacone goździkowo-drożdżowymi posmakami i minimalną ziołową goryczką. Na finiszu kwasek, coraz intensywniejszy wraz z ocieplaniem się piwa. Alkohol ukryty, rozgrzewa przełyk i żołądek. Wysycenie wysokie do średniego.
                Niby nic szczególnego, jednak pije się bardzo dobrze.
                7/10

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Kolor: Złoty z pływającymi farfoclami.
                  Piana: Obfita, jasnobeżowa, z średnich i drobnych pęcherzyków, trwała.
                  Zapach: Białe owoce, szampański, ale jest też belgijska drożdżowość, ale ciężka do sprecyzowania, ogółem całkiem przyjemny
                  Smak: Tutaj wyraźnie przyprawowy, znowu owoce, w miarę wytrawny, lekko cierpki, niezbyt wysoka goryczka, jest też lekka słodowość, alkohol dobrze ukryty.
                  Wysycenie: Wysokie.

                  Całkiem smaczne piwo, może nie jest wybitne, ale szybko zniknęło ze szkła. Warka do 26.02.2018.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎