Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Starobrno, Medium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Starobrno, Medium

    Aż dziw że jeszcze nie opisane!
    Butelka 0,5 litra, alkohol 4,5 %, ekstratu 11 %, import prywatny
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa,średniowysoka, znikła po 5 min. został kożuszek
    Zapach - chmielowo-słodowy,zapach świeżego piwa
    Gaz - w normie
    Smak - chmielowo-słodowe, lekko słodkie z sympatyczną goryczką
    Orzeźwiajace piwo , do gaszenia pragnienia i nie tylko
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • tad2x
      Member
      • 06-2005
      • 72

      #3
      Na moim egzemplarzu alk. 4,7%, ekstrakt oczywiscie 11%. I zmienione "zlotko" na szyjce - inny wzor, zielony, etykieta ta sama.
      Smak - bardzo dobry, wyrazisty, czuc, ze to piwo a nie jakis napoj gazowany i alkoholizowany jak warka jasne pelne:P Goryczke czuc na jezyku.
      Zapach - troche dla mnie niepokojacy, lekko zalatywal na zapach zepsutego piwa, mimo, ze w smaku bdb i nie bylo czuc zadnego niemilego smaku.
      Ogolnie warte polecenia, nawet na parusztukowa degustacje. Zakupione w Billi w Czeskim Cieszynie.

      Comment

      • zAjkA
        Senior
        • 12-2004
        • 1089

        #4
        Kolorowo, złocista pełnia. Piana na cztery palce grubo wystająca 2cm podnad szklankę. Sztywna, zbita, gęsta dzięki czemu nie wylewa się poza obrzeża szklanicy. Zaszczyca swą obecnością do samego końca. W smaku treściwe. Czuć znakomitą typową czeską gorycz. Da się również odczuć posmak zielonej butli który nijak nie podchodzi mi w tym roku. Lekko wodniste ale nie na tyle aby dało się to jakoś szczególnie odczuć. Wysycenie odrobine za duże. Reasumując bardzo przyzwoite piwo sprawiające przyjemność z picia. Polecam. Zakupione w Piwach Świata w Białymstoku.
        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6116

          #5
          Po 3 i pół roku niech i ja się dopiszę...

          Skonsumowałem to piwko i mogę co nieco o nim napisać...

          Opakowanie: Dziś piwo leje się do zielonych butelek zwrotnych. "Złotko" ciemno zielone ze srebrnymi napisami medium, znakiem firmowym i czerwoną 11. Pod "złotkiem" kapsel goły. Etykietka główna nie zmieniona.

          Zapach: Chmielowo-słodowy

          Kolor: Klasyczny bursztyn

          Wysycenie: Średnie - odpowiednie

          Piana: /słaby punkt/ - na początku średnia, szybko redukująca się do cienkiej warstewki.

          Smak: Chmielowo-słodowy, lekko słodkawy a pod koniec pojawiła się dobra goryczka. W składzie cukru nie ma.

          Piwo niezłe, smaczne, spokojnie mogę go polecać. Klasyka bez zbędnych smaków.
          Zakup sklep Maria na Ruczaju w Krakowie.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12171

            #6
            Dobrych parę lat minęło... na etykiecie widnieje:
            Vyrobce: Heineken Ceske rebublika... Krusovice

            Czy piwo jest z Krusovic (ok. 50 km od Pragi) tego nie wiem, bo stamtąd z tego co wiem Heineken zarządza swoimi czeskimi aktywami;

            właściwie zgadzam się z opisem Javoxa /może wysycenie wg. mnie idzie w kierunku wysokiego/.
            Piwo nie jest oryginalne smakowo, ale bez specjalnych wad, pije się przyjemnie.

            Comment

            • Heliogabal
              Junior
              • 02-2008
              • 11

              #7
              Dla mnie bomba, jak mam ochote na archetyp piwa, to biorę to właśnie - dodatkowo zapach zielonej butli bardzo mi podchodzi. Przewiduję że latem będzie schodziło w ilościach hurtowych...

              Comment

              • lisiewski
                Senior
                • 12-2009
                • 459

                #8
                Aktualny wygląd rzeczonego koncerniaka:
                Attached Files

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6116

                  #9
                  i spora cena... u nas jest po około 3,50...

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Przyjemny koncerniak, bijący na głowę nasze rodzime pseudopiwa. Lecz choć pije się je dobrze, to niestety nie wyróżnia się ono niczym szczególnym. Ot, takie sobie poprawne piwo.
                    Cena 3,69zł.
                    Last edited by wrednyhawran; 10-07-2012, 00:17.
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • tanhayi
                      Member
                      • 01-2014
                      • 40

                      #11
                      Opakowanie:Opakowanie sreberka takie jak było. Za to etykieta zmiana. Zdjęcie robione "tyskim" więc przepraszam.

                      Zapach: Chmielowo....slodowosc...nic wielkiego.

                      Kolor:bursztyn

                      Wysycenie: Nie za duże, fajne, pijalne.

                      Piana: No na początku na 2 palce, po łyku na pół palca...i zostaje ładny kożuch,

                      Smak: Tak jak aromat...ale smak bardziej w słodowość leci, aczkolwiek język robi się cierpki, marszczy się od gorzkości.
                      Zakupiony w jakimś sklepiku w Ostrawie. Padło na niego bo...bo cena nie była zbyt mała a butelka w miarę. Kupiłem na drogę razem z dwoma rodzajami Radegastów. Ale nie chciało mi się już go pić. Więc dziś w domu wypite. Po wcześniejszym piciu Czarnej Dziury z uwarzonej w Zawierciu Polecam!
                      Last edited by sibarh; 29-04-2014, 15:42.
                      Herbatyzm jest kultem piękna, które daje się odnaleźć w codziennej, szarej egzystencji. Wdraża nam poczucie czystości i harmonii, tajemnicę wzajemnej życzliwości i romantyzmu ładu społecznego. W istocie swej jest uwielbieniem Niedoskonałości, nieśmiałą próbą osiągnięcia czegoś znośnego w naszym nieznośnym życiu.

                      Comment

                      • Pivotal
                        Senior
                        • 05-2013
                        • 671

                        #12
                        Starobrno 11* Medium (niepasteryzowane)

                        BARWA: Ciemniejszego złota,niemal idealnie klarowna. [4.25]
                        PIANA: Ładna,utrzymuje się ponad trzy minuty i opada do dywaniku,ładnie brudzi szkło i pozostaje do końca. Piana jest o lekkim zabarwieniu żółtawym,pęcherzyki małej i średniej wielkości. [3.75]
                        ZAPACH: Chmielowy,lekko ziołowy i słodowy z przewagą chmielową. [3.25]
                        SMAK: Chmielowy i słodowy z niewielkim dodatkiem posmaku typowego dla piw w zielonych butelkach. Goryczka jest ze skunikiem i pozostaje w ustach przez chwilę. [3.75]
                        GAZ: Powyżej przeciętnej i utrzymuje się do końca. [3.25]
                        OPAKOWANIE: W dalszym ciągu zielona butelka,zmieniły się naklejki,doszedł kapsel z nadrukiem. Na etykietach mamy podany skład,ekstrakt... Aha,z szyjki butelki zniknęła owijka,którą zastąpiła krawatka. [3.5]

                        UWAGI: Termin spożycia do końca października 2014,wypito 27.września'14. Piwo,choć z wielkiego koncernu w smaku było całkiem niezłe. Ładna goryczka złamana skunem,który w miarę ocieplania,trochę się wzmocnił,ale nie był nachalny...spokojnie można wypić.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎