Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Nakielskie Jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Regent
    Senior
    • 10-2002
    • 512

    Krajan, Nakielskie Jasne

    Chyba nowe piwo z Nakła(Trzeciewnicy ?), nigdzie nie znalazłem opisu. Piana słabiutka szybko opadła, kolor bursztynowy, klarowne, nasycenie słabiutkie, zapach mało intensywny, może lekko owocowy. Smak słodowy nawet stosunkowo treściwy, niestety im dłużej się pije wyczuwa się "kartonowy" posmak a nawet lekką kwaskowatość. Nie weszło mi to piwo mimo zachęcających parametrów 11,5% ekstr. wag. 5,0% alk. obj.
    Attached Files
    Mniej alkoholu w piwach !!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    wreszcie jakaś ciekawa etykieta
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • robox
      = kapslarz =
      • 11-2002
      • 8188

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
      wreszcie jakaś ciekawa etykieta
      Ciekawe, czy pojawił się także nowy firmowy kapsel?

      Comment

      • silnoręki
        Junior
        • 12-2005
        • 7

        #4
        Nowe Kapsle będą w przyszłym roku!

        Comment

        • Akren
          Senior
          • 12-2004
          • 111

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasno słomkowy, całkiem miły dla oka. [4]
          Piana: Od początku nie zachwcała a potem zredukowała sie do minimalnej warstewki. [2.5]
          Zapach: Słabiutki, czuć leciutko słód i w jeszcze mniejszym stopniu chmiel. [2.5]
          Smak: Po pierwszym łyku najbardziej zwraca uwaga kwaskowatość do której dochodzi lekka goryczka i gdzieś w tle akcenty słodowe. [3]
          Wysycenie: Za małe, na początku jeszcze coś czuć i widać ale potem już zdecydowanie brakuje bąbelków. [2.5]
          Opakowanie: Zdecydowanie tu się należy wysoka nota za bardzo ładną etykietę. Byłaby 5 gdyby nie goły kapsel. [4.5]
          Uwagi: Przeciętne piwo od którego ani nie odrzuca ani niczym nie zachwyca. Zakupione w Warszawie w podziemiach przy rondzie Waszyngtona za 2,20 zł.

          Moja ocena: [2.875]
          Last edited by Akren; 28-12-2005, 20:49.

          Comment

          • klooch
            Junior
            • 04-2005
            • 13

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: raczej jasny bursztyn [4]
            Piana: podczas nalewania do pokala, bardzo słabo ok. 0.5cm, niezbyt gęsta, po kilku łykach całkiem zanika [2]
            Zapach: delikatny, dośc intensywnie słodowy, przyjemny [4]
            Smak: delikatny, bardzo mało goryczy, ale mam wrażelnie że przy spożyciu większej ilości mógłyby być zbyt "słodowy" [3.5]
            Wysycenie: bardzo słabe, [2]
            Opakowanie: świetna naklejka w bursztynowej kolorystyce, na odwrocie krótki tekst i mała etykieta [4.5]
            Uwagi: wrażenie pozytywne, jeszcze wróce do tego piwa

            Moja ocena: [3.525]

            Comment

            • Viktor
              Senior
              • 04-2002
              • 617

              #7
              Krajan , Nakielskie Jasne

              Piwo jasnozłote, piana drobna , utrzymuje się ok. 3 min, gazowanie minimalne, lekka goryczka, kwoskowatość mała, przyjemny zapach chmielowy, smak owocowy. Całość na ocenę dobrą, kapsel pusty a szkoda , bo aż się prosi do tej ciekawej etykiety.

              Comment

              • Czapayew
                Senior
                • 10-2002
                • 1966

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemna słomka [3.5]
                Piana: bardzo słaba [2.5]
                Zapach: prawie brak - rozwodniony [2.5]
                Smak: lekko stęchlawy, po chwili robi się słodkawy [3]
                Wysycenie: może być - bąbelki dość znikają [3]
                Opakowanie: przyjemna dla oka etykieta, kapsel goły [4]
                Uwagi: Znów piwko od makiego - nie zachwyciło. Po wypiciu ZŁOTEGO STRONGA spodziewałem się czegoś lepszego.

                Moja ocena: [2.85]
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • zAjkA
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 1089

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Słomkowy pełny. Jak na 11.5 ekstraktu może byc. [4]
                  Piana: Strasznie mizerna. Opada momentalnie nie utrzymując się choć przez chwile. Grubopęcherzykowa. [1.5]
                  Zapach: Piękny kwiatowo owocowy bukiet zapachowy. [5]
                  Smak: W smaku nie czuć nic poza gazem, wodą oraz minimalną słabo wyczuwalną goryczką. [2]
                  Wysycenie: Zdecydowanie za duże. Ponad 50% nasycenia stanowi smak tego piwa. [2.5]
                  Opakowanie: Butla 0,5l. Bezzwrotna. Etykiety takie jak powyżej. [3]
                  Uwagi: 2,20 to zdecydowanie cena zaporowa jak na to piwko. Zakupione w podziemiach ronda Waszyngtona.

                  Moja ocena: [3.175]
                  Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ładny bursztynowy [4.5]
                    Piana: Gęsta i drobnoziarnista. Do końca pozostawiła wianuszek. [4.5]
                    Zapach: Jakiś słodkawy, mdły. [2.5]
                    Smak: Też słodkawe, lekko jakby stęchławe. Przeszło skunem? [2.5]
                    Wysycenie: Prawidłowe. [4]
                    Opakowanie: Takie sobie - butelka euro z przeciętną etykietą i łysym kapslem. A jednak rzuca się w oczy. [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [2.925]
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • Budvar
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 265

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: słomkowo-złoty, klarowny [3.5]
                      Piana: od początku niewysoka, za to niezwykle "kremowa" (mikroskopijne i zwarte bąbelki), niestety, nietrwała [3.5]
                      Zapach: chmielowo-słodowy, z kwiatowymi akcentami , w miarę wyraźny [4]
                      Smak: raczej słodowy, ale z wyraźną goryczką, treściwy [3.5]
                      Wysycenie: odpowiednie [4]
                      Opakowanie: piękna, dopracowana etykieta i kontra, tylko dlaczego do tego goły kapsel ?! [4.5]
                      Uwagi: zakupione w gdańskim Smaku

                      Moja ocena: [3.75]

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemnozłocisty, klarowne [5]
                        Piana: z poczatku obfita, drobna, utrzymywała sie dłuższy czas, opadała dośc powoli ale skutecznie do końca [3.5]
                        Zapach: słodowo-chmielowo-dziwny, nie wiem cóż to ostatnie mogło być ale sądzę, że cos na etpaie produkcji poszło nie tak, zapach słabo wyczuwalny [3]
                        Smak: to samo w smaku mozna było wyczuć, na pierwszym planie wyczułem dziwną niechmielową gorzkawość (nie goryczkę), jeśli się do niej przyzwyczaić można wypić, (może to jakiś element mający przypominać naturalną goryczkę - nie wiem) ale bez szczególnego zachwytu, oprócz tego posmaku lekko słodkawe nutki [2.5]
                        Wysycenie: nagazowanie bez zarzutu [5]
                        Opakowanie: ciekawa etykieta, brak firmowego kapsla [4.5]
                        Uwagi: Zakupione w Joli (W-wa). Ogólnie mało ciekawe piwo - mi nie odpowiadał jego szczególny posmak ale może znajdzie on swoich amatorów

                        Moja ocena: [3.125]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Lacriferno
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 783

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnozłote, delikatnie wpadające w bursztyn. [5]
                          Piana: Gęsta na początku, szybko dziurawieje pozostawiając w rezultacie delikatny kożuszek na powierzchni i ślady na szkle. [4]
                          Zapach: Chmielowy z owocowymi naleciałościami. Mało intensywny. [3.5]
                          Smak: Na pierwszym planie chmielowa goryczka. Słód majaczy gdzieś w tle, piwo wydaje się być przez to gorzkawą wodą. Przeszkadzał mi posmak czegoś w rodzaju stęchłego zboża. Mimo to do wypicia. [3]
                          Wysycenie: W normie. [4]
                          Opakowanie: Czytelna etykieta w przyjemnej kolorystyce, podane najistotniejsze informacje. Goły kapsel. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.475]

                          Comment

                          • grzech
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 4592

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo przyjemny dla oka jasny bursztyn. [4.5]
                            Piana: Niestety, wysoka, ale znikająca w szybkim tempie. [3]
                            Zapach: Głównie słodowy - chlebek plus owoce. Taki trochę "palealowy". [4]
                            Smak: Dziwny, bo mamy sporą wytrawność, ale bez posmaków chmielowych. Czuć słód, ale brak przyjemnych chlebowych posmaków. Trzeba powtórzyć i nie pić przy robocie. [4]
                            Wysycenie: Mogłoby być większe, ale mieściło się w granicach normy. [3.5]
                            Opakowanie: Ciekawa etykieta. Irytuje zwykły kapsel. [3.5]
                            Uwagi: Nabyte na Malmeda w Białymstoku. Ciekawe, ale czegoś mu brakuje.

                            Moja ocena: [3.875]

                            Comment

                            • zythum
                              Kot Makawity
                              • 08-2001
                              • 8305

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Mętnawe a przecież filtrowane [3]
                              Piana: Tworzy się nawet całkiem zgrabną i sporą biała czapą. Dotrwała nawet do końca picia [4]
                              Zapach: Słodowy [3.5]
                              Smak: Z jednej strony zdecydowanie słodowy, z drugiej wyczuwalna gorycz która zanika w trakcie picia. Niezbyt to razem działa. [3]
                              Wysycenie: Zbyt mało tego nagazowania, ciężko wchodzi i zalega na żoładku. [3]
                              Opakowanie: Ładna etykieta z elementem zbóż, dane podane. Jednak minus za butelkę z cienkiego szkła. [4.5]
                              Uwagi: W miarę porządne piwo ale nie wiem czy wypiłbym więcej niż jedno.

                              Moja ocena: [3.35]
                              To inaczej miało być, przyjaciele,
                              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                              Rządzący światem samowładnie
                              Królowie banków, fabryk, hut
                              Tym mocni są, że każdy kradnie
                              Bogactwa, które stwarza lud.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎