Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Den Bossche, Pater Lieven Bruin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Van Den Bossche, Pater Lieven Bruin

    zaw. alk. 6,5%, but. 0,33 l
    (kupione w kraju, sieć Bomi)

    Drugie, obok jasnego Blonda, testowane piwo z browaru Van Den Bossche. Tym razem ciemniaczek o takiej samej (6,5%) zawartości alkoholu.
    Zapach - palonego słodu i karmelu, ale niezbyt intensywny;
    kolor - bardzo ciemny, piwo niemal nieprzezroczyste, pod światło ujawnia głębokie rubinowe odcienie;
    piana - bardzo gęsta i wysoka, ale w połowie piwa znika do zera, pozostawiając ledwo wianuszek;
    smak - słodowo-kawowo-orzechowy, bardzo aromatyczny, z taką korzenno-przyprawową głębią; od tych korzeni bije trochę cierpkowatością, ale ta z kolei złamana jest karmelową słodyczą; w efekcie dostajemy lekko słodkawe piwo o kawowo-korzennym aromacie; dobre
    wysycenie - mocne, ale nie tak mocne jak w Blondzie.

    Wyśmienity aromatyczny ciemniaczek, słodkawy i cierpkawy zarazem.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Fajne zdjęcie!. Widać fotografa i łazienkę
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • franekf
      Senior
      • 06-2004
      • 944

      #3
      Moje niestety nie pieniło się tak ładnie, chociaż mały wianuszek pozostał do końca konsumpcji. Smak palono-kawowy, delikatnie czuć drożdze, miło wypełnia usta a po przełknięciu pozostawia miłą, delikatną cirepkość. Bardzo przyjemne, także ze względu na cenę (ok. 5 zł w Piotrze i Pawle, według mnie nie jest to wygórowana cena). Na pewno do niego wrócę i z chęcią poznam pozostałe piwa z tego browaru.
      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
      Piwny Janusz bez Teku

      Comment

      • Wrotka
        Member
        • 10-2009
        • 35

        #4
        Smak: Piwko zdecydowanie deserowe, do ciastka. Pijąc je najpierw czuję gaz(fajne małe bąbelki), potem gorzki, wyraźny smaczek gorzkiej czekolady. Smak zostaje w ustach dłuższy czas przełknięciu
        Zapach: delikatnie czuć zapach gorzkiej czekolady
        Kolor: bardzo ciemny, przyjemny. Nic nie prześwituje zza szklanki nawet pod światło
        Nasycenie: bardzo fajne małe bąbelki a'la coca cola, w polskich piwach czegoś takiego się nie widzi. Gaz utrzymywał się na takim samym poziomie prawie do opróżnienia szklanki
        Piana: piwo lane było po brzegu przechylonej szklanki. Na początku piana "na jeden palec", zaraz jednak został tylko wianuszek przy brzegu szkła utrzymujący się do końca
        Opakowanie: bardzo klimatyczna butelka i etykiet. Dedykowany kapsel(dla każdej odmiany tego piwa inny)

        Jeśli ktoś lubi deserowe wina o wyraźnym smaku - niech kupi!
        www.reddragon.pl <--- najlepsza internetowa gra w przeglądarce. Mi zabrała 5 lat życia. Polecam!

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎