Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fuller's, Vintage Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4996

    Fuller's, Vintage Ale

    Zimowa, limitowana seria (wyprodukowano 95 tysiecy sztuk) kazda butelka z wlasnym kolejnym numerem. Termin przydatnosci koniec 2008. Alkohol 8,5 %. Cena 5,99 $.
    Poniewaz dojrzewa w butelce musze kupic jeszcze jedno (dwa) schowac do piwniczki i za 2-3 lata sprobowac go ponownie.
    Piana - dosc trwaly kozuszek prawie do konca
    Barwa - ciemny bursztyn
    Wysycenie - nie za duze
    Smak - poczatkowo dominuje goryczka, potem jest lekko kwaskowe a w koncu owocowo-winne jak brandy, z kazdym lykiem coraz lepsze, i mimo tego, ze dosc ciezkie, chcialoby sie by sie nie moglo skonczyc
    Jestem pod wrazeniem, naprawde warto je upolowac.
    Attached Files
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna
  • loonatik
    Junior
    • 07-2008
    • 1

    #2
    Właśnie mam przed sobą Fuller's Vintage Ale 2007 nr 104670, mam nadzieję, że będzie pychotka

    Comment

    • lukva
      Junior
      • 12-2010
      • 5

      #3
      Fuller's, Vintage Ale 2008 Edition

      Dziś w moje ręce wpadło coś wyjątkowego, a mianowicie piwo z krótkiej limitowanej linii wyprodukowane przez browar Griffin. Na rynek trafiło tylko 145 tysiecy butelek tego trunku i każda z nich jest ręcznie onumerowana i pięknie zapakowana w tekturowe pudełko przypominające te od dobrych whiskeys.W srodku znajduje się ulotka opisująca każdą edycje (zaczynając od 1997 roku). Moja butelka pochodziła z roku 2008 i zawierała coś co rozłożyło mnie na łopatki. Ale do rzeczy :
      Piwo to mocne ale o zawartości 8,5% alkoholu
      Kolor: typowy dla angielskiego ale choć odrobinę mętny
      Piana: też bez zaskoczenia, mała szybko znikająca zupełnie po kilku minutach
      Wysycenie średnie choć drobne bąbelki unoszą się do samego końca nawet przy centymetrze piwa w szklance.
      Smak: muszę przyznać, że chyba przerasta mnie opisanie bogactwa tego bukietu ale dominują słody, karmel wanilia i nawet coś co nazwałbym suszoną śliwką. Piwo jest pyszne i nie wiem czy piłem lepsze ale choć muszę nadmienić że alkohol jest wyczuwalny natomiast dopełnia on smaku i się ładnie komponuje z całością.

      Problemem jest jego dostępność oraz cena która jest zaporowa( ok . 10 euro za butelkę 0,5 l) Ale myślę że, może być to piękny prezent dla zapalonego piwosza
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎