Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Miodowe Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    Jabłonowo, Miodowe Mocne

    Przyjemne piwko, choć w porównaniu z ciechanowskim imiennikiem (NIE MOCNYM) wodniste, a zapach i smak chmielu i słodu mocno ukryty pod miodową przykrywką. Mnie odpowiada miodowy kierunek piwka. Wróce do tego piwa, napewno.
    Poszukuję
  • Lacriferno
    Senior
    • 07-2005
    • 783

    #2
    Piwo pije się z przyjemnoscią, choć aromat miodu wydaje się być nieco sztuczny i tworzy dziwną mieszankę w połączeniu z zapachem słodu i chmielu. W smaku miodowość na szczęście nie charakteryzuje się nadmierną słodyczą, choć jest wyraźnie wyczuwalna. Kolor ciemnozłoty, lekko bursztynowy. Piana typowa dla piw z Jabłonowa (przynajmniej tych, które znam) - marna. Smakowało mi, wrócę do niego z pewnością. Zachęcająca jest cena: 1,49 za butelkę 0,5 w Intermarche.
    Attached Files

    Comment

    • Lacriferno
      Senior
      • 07-2005
      • 783

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnozłoty, delikatnie przechodzi w bursztyn. [4]
      Piana: Mizerna. Po przelaniu powstała zaledwie niewielka warstewka, która przerodziła się w plamki pływające po powierzchni. [2]
      Zapach: Wyraźnie wyczuwalna miodowa słodycz, która w połączeniu z zapachem słodu i nikłymi akcentami chmielu, tworzy swoistą kompozycję. [3]
      Smak: Posmak miodu jest wyraźny, aczkolwiek wydaje się nieco sztuczny. Na drugim planie dominuje słodowość. Goryczka nikła, stłumiona lekko słodkim miodowym posmakiem. Ogólnie nie smakuje najgorzej, nie jest też mdłe. [3.5]
      Wysycenie: Kiepsko. Momentami odnosiłem wrażenie, że gaz już całkowicie uleciał ze szklanki. Dopiero lekkie potrząśnięcie naczyniem uwalniało jego nikłe zapasy. [2.5]
      Opakowanie: Nic nadzwyczajnego, na pierwszy rzut oka przypomina mocne, co może być mylące. [3]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.125]

      Comment

      • boku
        Senior
        • 09-2002
        • 444

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piękny ciemny kolor. [4.5]
        Piana: Prawie jej nie ma. [2]
        Zapach: Subtelny. Nie wybija się żadna składowa. [4.5]
        Smak: Bardzo przyjemnie się pije. Leciutko wybija się smak miodu. Po spożyciu przyjemne odczucie w ustach. Czuję świeżość i ochotę na następne. [4.5]
        Wysycenie: Jakieś bąbelki od czasu do czasu wylatują. [3]
        Opakowanie: Przyzwoite z delikatnym motywem plastra miodu. Osobiście nie lubię krzykliwych. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.15]

        Comment

        • boku
          Senior
          • 09-2002
          • 444

          #5
          Cieszę się, że nie ruszając się z miejsca zamieszkania, natknąłem się na tak dobre piwo. Trochę przypomina mi nieodżałowanego Toppera z Imielina.
          Attached Files

          Comment

          • boku
            Senior
            • 09-2002
            • 444

            #6
            Kod tego piwa to 5 902705 000451.
            Nie zauważyłem na butelce stopni ekstaktu. Moje piwo miało ważność do 04.04.06 .

            Comment

            • Bombadil13
              • 05-2005
              • 2479

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bursztynowo- miodowy [4.5]
              Piana: ładna, gęsta, biała, sztywna, utrzymuję się dość długo i osadza na ściankach szklanki [4.0]
              Zapach: zapach miodu ponad wszystkim, a pod nim odrobina słodowego zapachu i alkoholowe nutki [4]
              Smak: najpierw dziwna goryczka, jakby ze spadziowego miodu, potem wyraźna słodycz miodowa i dopiero później lekka goryczka, o dziwo dość długo pozostająca w ustach, co przyjemnie tłumi wcześniejszą nadsłodkawość [4]
              Wysycenie: mogłoby być większe [4]
              Opakowanie: takie sobie, jak dla mnie za smutne jak na piwo miodowe, dobrze, że choć motyw plastra miodu wykorzystano [4]
              Uwagi: Jak już wczesniej wspomniałem odpowiada mi miodowy kierunek piwa. Nie jako stały smak tylko jako przyjemna słodka odmiana

              Moja ocena: [4.075]
              Last edited by Bombadil13; 09-02-2006, 18:14.
              Poszukuję

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ot, bursztynek charakterystyczny dla piw mocnych. Zupełnie klarowny. [4]
                Piana: Wysoka, drobnoziarnista i gęsta. Opada do dywanika, ale ładnie zostaje na ściankach. [3.5]
                Zapach: Miód czuć już przy nalewaniu. I ta właśnie nuta dominuje w ogólnym zapachu, ale jest miła i nijak nie przeszkadza. Gdzieś spod spodu dobija się lekka chmielowość. Ogólnei jednak zapach jest troche za słaby. [4]
                Smak: W smaku też przede wszystkim czuć miód, choć jest to smak miodowy w dużej mierze pozbawiony słodyczy. W ciechanowskim Miodowym jest ona przesadna, a tutaj lekka, nuta miodowa jest po prostu składową dobrze uzupełniajacą piwo. Poza tym czuć solidną chmielową goryczkę.
                Piwo smakuje mi o wiele bardziej niż się spodziewałem, na pewno bardziej niż ciechanowskie. Chyba włączę do stałego repertuaru, zwłaszcza że mam niedrogo i niedaleko. No a poza tym jest to chyba najsmaczneijsze piwo z Jabłonowa, nie biorące udziału w słynnym wyścigu zbrojeń browaru [4.5]
                Wysycenie: Doskonałe. [5]
                Opakowanie: Proste ale nie kiczowate Ciemna tonacja pasuje do piwa mocnego, jest wykorzystany motyw plastra miodu. Wszystko w porządku. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.2]

                Comment

                • rotmistrz
                  Senior
                  • 06-2005
                  • 469

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bursztynowo-złoty, klarowny [3.5]
                  Piana: gęsta, trwała, kremowa, drobnopęcherzykowa, szybko siada, nie pozostawia śladu na szkle [4]
                  Zapach: aromatyzowany wyczuwalny zapach miodu, brak aramotu chmielowego, [3.5]
                  Smak: łagodny, wyczuwqlny jest smak miodu,mam wrażenie że dodany miód jest sztuczny [3.5]
                  Wysycenie: bardzo szybko przestało pracować szkoda [2.5]
                  Opakowanie: niezbyt rzucajaca na koana etykieta, brak wszystkich informacji o piwie, [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.475]

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bez zarzutu. Piękny ciemny bursztyn charakterystyczny dla mocnych piw. [4.5]
                    Piana: Bardzo nikła. Prawie brak. Cienki kożuszek pojawia się po nalaniu. Utrzymuje się dość długo. [2]
                    Zapach: Słaby ale miły. Od razu wyczuwa się miód. W tle majaczą jednak nieprzyjemne nuty kiepskich piw mocnych. [3.5]
                    Smak: Po pierwszych wrażeniach (kolor, zapach) niestety zawód. Wprawdzie miód jest wyczuwalny od razu po nabraniu piwa do ust, jednak momentalnie zostaje przykryty przez mocny i niedobry smak słodowy. Niestety goryczki na koniec prawie nie ma, jest wręcz symboliczna. Najgorsze jednak jest to, że smak miodu, który pojawia się na początku jest niedobry. Jakiś taki "brudny". [2]
                    Wysycenie: Słabe ale nie tragiczne. [2.5]
                    Opakowanie: Opakowanie ładne. Tak jak ktoś pisał podobne do mocnego. Małe nawiązania do miodowości piwa. Można by to uznać za wadę, ale to piwo jest mało miodowe. Kapsel firmowy. Brak ekstraktu. [4]
                    Uwagi: Porównując do poprzedników wypada najgorzej. Za mało miodowe jest. Może i Ciechanów był za bardzo miodowy, ale moim zdaniem lepszy. Miód w Ciechanowie miał dobry smak. A moim ideałem miodowego pozostaje Strzelec Grzaniec.

                    Moja ocena: [2.775]
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • earl_grey
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 203

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasny bursztyn, znacznie jaśniejsze niż na zdjęciu kilka postów wyżej. [4]
                      Piana: Wysoka i trwała. Śnieżnobiała drobnopęcherzykowa, kremowa. Ładnie osadza się na szkle [4.5]
                      Zapach: Początkowo przyjemny, delikatny, lekki miodowy zapach, niestety szybko zaczyna dominować dosyć mocna i zdecydowana woń alkoholu. W tle słód. [3]
                      Smak: Zapowiada się dobrze, delikatny, nieprzesłodzony miodowy smak połączony z dość mocną goryczką. Po chwili jednak dochodzi posmak alkoholowy, który tłumi pierwsze dobre wrażenia. [3.5]
                      Wysycenie: zdecydowanie niewystarczające. [2.5]
                      Opakowanie: Ciemna tonacja, miodowy akcent, trochę smętnawe, trudno zwrócić na nie uwagę. [3]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.375]

                      Comment

                      • jaro109
                        Member
                        • 11-2004
                        • 71

                        #12
                        Wczoraj z nieukrywaną radością zakupiłem w intermarche i przy "misiu" (II pr. TVP) zacząłem szukać zalet owego trunku. kolor, piana, butelka,etykieta....ok, tylko ten miodowy smak wydawał się tu za bardzo artykuowany, syntetyczny jednym słowem niedokomponowany.

                        Comment

                        • Czapayew
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1966

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemny bursztyn, specjalnie nie zachwyca [3.5]
                          Piana: była na początku, przy nalewaniu, potem "sobie poszła" [3]
                          Zapach: słodkawy z wyraźną nutą sztucznego miodu [3]
                          Smak: teżne sam sztuczny miód + leciutka goryczka, z aczasem piwo robi się lekko wodniste [3.5]
                          Wysycenie: słabe [3]
                          Opakowanie: ciemne, ponure, sztampowe jabłonowskie; kapsel BS [3.5]
                          Uwagi: Jako że piwa "miodowe" raczej nam z Renią smakowały, skusiliśmy się na jabłonowskie. Konkluzja - miód tak, sztuczny - nie !!!

                          Moja ocena: [3.25]
                          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                          www.zamkoszlaki.com
                          www.piwnekapsle.net

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 02-2003
                            • 7971

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, nawet ciemno złoty,klarowny dość ładny. [4]
                            Piana: Bujna,drobno i średnio ziarnista,posostawia obwódkę na szkle. [4]
                            Zapach: Lekko miodowy,ale i jakiś chemiczny,nie wiem co to jest,ale niezbyt przyjemne dla narządu powonienia. [3]
                            Smak: Chmielowo-miodowy plus coś chemicznego.Najwięcej czuć delikatnego miodku,potem goryczki i na końcu czegoś sztucznego.W sumie nawet niezłe,ale odbija się jakos tak nieprzyjemnie. [3.5]
                            Wysycenie: O dziwo całkiem dobrze nagazowane,jak na Jabłonowo to wręcz niebywałe. [4]
                            Opakowanie: Poprawne,minus za niepodanie zawartości ekstraktu. [3.5]
                            Uwagi: Drugie wypijalne bez specjalnego wykrzywienia po Belfaście piwo z tego browaru.
                            Czasami sięgnę jeszcze po nie.

                            Moja ocena: [3.425]


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • Cube666
                              Member
                              • 12-2005
                              • 70

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Kolor jasno słomkowy. [4]
                              Piana: Lekka, z drobnymi pęcherzykami niezbyt bujna ale utrzymywała się nawet długo, do końca zostawał lekki wianuszek [4]
                              Zapach: Jak po otwarciu słoika z miodem, lekko słodowy bardzo przyjemny. [4.5]
                              Smak: Bardzo przyjemny lekko słodkawy miodowy z leciutką goryczką na samym końcu. [4.5]
                              Wysycenie: Powinno byc mocniejsze. [3.5]
                              Opakowanie: Nie zachwyca, standardowe. W tonacji czarnej, jakby sugerujące że piwo jest mocne. Według mnie przyjemniejsze było by żółtawo-brazowe jak kolor miodu. [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.325]
                              Prace archeologiczne wykonywane w połowie lat 80. XX wieku "wykazały niezbicie, że pierwszym zrywem ludowym w naszych dziejach było obalenie reakcyjnego reżimu marionetkowego władcy Popiela, idącego na smyczy zachodnioniemieckiej, przez postępowy nurt plebejski, reprezentowany przez rękodzielnika Piasta", a ów Piast posłużył się do likwidacji Popiela myszami domowymi, dlatego też Komitet Obchodu Założenia Kruszwicy postanowił ufundować pomnik przedstawiający Zwycięską Mysz Postępu i Tradycji.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎