Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Złoty Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maki
    Senior
    • 07-2003
    • 186

    Krajan, Złoty Strong

    Piwo mocne 14,1/7,0 o owocowym zapachu i smaku, piana gruboziarnista, barwa bardzo ciemna (jak na jasne piwo) - ciemniejsza niż np "ciemny" Piast Zimowy czy Bosman Polarny, troszkę za mało CO i chmielu ale do ponownego spożycia.
    Attached Files
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasno bursztynowy, ładny i zachęcający do wypicia [4.5]
    Piana: po nalaniu nawet dośc gruba tylko rzadko, no i bardzo szybko opadła, pozostawiająć po sobie na powierzchni piwa ślady swojej bytności [2]
    Zapach: słodowy z doniszką alkoholowego, niezbyt atrakcyjny [2.5]
    Smak: podobnie jak zapach, czuć słód a potem już tylko alkohol, a dopiero gdzieś tam w oddali czuc lekki posmak chmielowej goryczki (zdecydowanie jednak za mały) [2.5]
    Wysycenie: dośc słabe, nawet mierne [2.5]
    Opakowanie: możwe jestem dziwny ale mnie odpowiada krajanska stylistyka, minus za kapsel [4.5]
    Uwagi: zbyt dużo w nim alkoholu, a za mało chmielu, niezbyt ciekawe piwo

    Moja ocena: [2.65]
    Poszukuję

    Comment

    • Czapayew
      Senior
      • 10-2002
      • 1966

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bardzo ładny ciemny bursztyn [5]
      Piana: na początku dość gruba, nie znika całkowicie [4]
      Zapach: chmielowy z nutką słodową [4]
      Smak: przyjemna goryczka z przebijającą nutką palinego słodu [4.5]
      Wysycenie: poprawne [3.5]
      Opakowanie: żołta etykieta, mogłaby być bardziej orginalna. no i kapsel goły [3]
      Uwagi: Pierwsze piwko z paczki od makiego. Smakowało bardzo.

      Moja ocena: [4.175]
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor pięknie bursztynowy, ale odbieram 0.5 za to, że nie złoty, jak w nazwie [4.5]
        Piana: Z początku obfita i drobnopęcherzykowa. Zamienia się jednak tylko w obrączkę. [3]
        Zapach: Rewelacyjny słodowy. Gdzieś mi też drożdże zajeżdrzają [5]
        Smak: Pełne. Lekko alkoholowe w tle (jak niektóre klasztorniaki ) Solidna ale nie zalegającą goryczka. Mój typ na mocne piwo roku 2006 [4.5]
        Wysycenie: Wywarzone w ustach. Gorzej się jednak prezentuje w szklance. [4]
        Opakowanie: Ładna etykieta w ładnej butelce. Wszystkie informacje podane jak należy. Obniżam tylko za złoty kapsel. [4.5]
        Uwagi: Rewelacyjne mocne piwo. Jak tylko nadal będzie do kupienia w Krakowie, to na pewno wiele razy powtórzę

        Moja ocena: [4.5]

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny bursztynowy. Już dawno nie widziałem mocnego piwa o tak ładnej, intensywnej barwie. [5]
          Piana: Piana gęsta, jasno beżowa, początkowo wysoka, opada ze średnią prędkością. [4]
          Zapach: Dominuje słód, w oddali czuć trochę chmielu i lekko alkohol. Średnio intensywny. [4]
          Smak: Sodowy, jednak słód ten nie dominuje nad całym bukietem smakowym jak to często bywa przy piwach mocnych. Czuć lekko alkohol, goryczka prawie nie wyczuwalna. [4.5]
          Wysycenie: Optymalne, mogłoby być nieco wyższe. [4]
          Opakowanie: Już przyzwyczaiłem się do tego że Krajan w większości robi bardzo ładne etykiety. I ta również wypada bardzo dobrze. Estetyczna, dobrze zaprojektowana, wszystkie ważniejsze informacja na kontrze. Kapsel goły. [4.5]
          Uwagi: Jedno z najlepszych piw mocny na rynku, szkoda tylko, że tak ciężko dostępne.

          Moja ocena: [4.275]
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Rewelacja. Wyjątkowo ładny ciemny kolor. Troszkę jakby wpadający w czerwony. [5]
            Piana: Słaba. W pierwszym momencie średnio obfita, ale szybko znika i właściwie resztki pozostają do końca. [2.5]
            Zapach: Ładny słodowy. Nic nadzwyczajnego, ale całkiem przyjemny. [3.5]
            Smak: Smak słodowy, dobry. Gdzieś w tle leciutkie nutki chmielowe. Wyraźna goryczka. Po przełknięciu chwilę się trzyma gorzki posmak. Piwo niesłodkie. [4]
            Wysycenie: Dobre, utrzymuje się do końca, chociaż troszkę za szybko słabnie. [4]
            Opakowanie: Ja zwykle u Krajana bardzo ładne szata graficzna. Kolorystyka bardziej pod jakąś 12, ale do mocnego też pasuje. Parametry podane. Tylko ten goły kapsel niczym łyżka dziegciu… [4.5]
            Uwagi: Jedno z lepszych mocnych piw na rynku. Po takim mocnym z chęcią sięga się po następne a nie zmienia na słabe. Bardzo ładne opakowanie i rewelacyjna barwa. Jak dla mnie wizualnie chyba najładniejsze polskie piwo.

            Moja ocena: [3.75]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemny, bursztynowy, klarowne [4.5]
              Piana: drobna, ecru, opada bardzo szybko, pzostaje cieniutka warstwa na powierzchni, nie osadza sie na szkle [2.5]
              Zapach: mocny, słodowy + jeszcze jakies owocowe nutki między ktorymi mozna wyczuć alkoholowy zapach [4]
              Smak: puste, tak nazywam smak piw gdzie czuję go dopiero na końcu języka, dziwna słodowa gorycz, trochę cierpka, jak dla mnie zbyt wodniste i brak ekstraktywności [3]
              Wysycenie: za duże [3.5]
              Opakowanie: ładna etykieta, brązowa butelka, złoty kapsel [4.5]
              Uwagi: Zakupione w Joli, pierwwszy i ostatni raz, nie podchodzi mi to piwo całkowicie, jak dla mnie troche takie "lumperskie"

              Moja ocena: [3.475]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Kropka_Tutek
                Junior
                • 02-2006
                • 20

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo ładny, ciemnobursztynowy, zachęcający! [4.5]
                Piana: Niestety, niestety dość szybko opadła, kolor kremowy, ładna, ale nietrwała. [3]
                Zapach: Dosyć delikatny, przyjemnie piwny, ale z taką nutką alkoholu trochę zgrzytającą (w harmonii zapachów oczywiście). [3.5]
                Smak: Chmielowy, gorzki, troszeczkę słodowy - ta goryczka pozostaje na dłużej jako smak dominujący. w sumie przyjemny. [4]
                Wysycenie: Z początku O.K., ale szybko się odgazowuje :-( [3]
                Opakowanie: Bardzo ładna etykietka, wszystkie informacje są, szkoda że zwykły kapsel - trochę psuje bardzo pozytywne pierwsze wrażenie. [4.5]
                Uwagi: Warto kupować, bardzo przyjemne mocne piwo.

                Moja ocena: [3.725]

                Comment

                • Pinio74
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 3881

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ładny kolor ciemnego bursztynu, dla mnie bomba [5]
                  Piana: Piana jest dość słaba, drobnobąbelkowa, znika trochę zbyt szybko [3]
                  Zapach: Zapach słodowy, trochę zbyt jednostajny i taki bez głębi [3.5]
                  Smak: Smak także przede wszystkim słodowy, ale na szczęście obecna jest chmielowa goryczka równoważąca całość, nie czuć zupełnie alkoholu, co jest dużym plusem [4.5]
                  Wysycenie: Wysycenie jak dla mnie wystarczające [4]
                  Opakowanie: Ładna i ciekawa etykieta, ocena byłaby wyższa, lecz niestety całość psuje goły kapsel [4]
                  Uwagi: Smakowo naprawdę dobre mocne piwo, niewyczuwalność alkoholu sprawia, że nawet latem można po nie sięgnąć, siedząc wieczorkiem gdzieś na łonie natury.

                  Moja ocena: [3.975]
                  BIRRARE HUMANUM EST

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19166

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasny bursztyn. jak miał być to "złoty" to ciut z ciemny. [4]
                    Piana: opadła dość szybko do zera, ale zapowiadało się nieźle: średniogruba na 1.5 cm. [3.5]
                    Zapach: słodowy z nutą charakterystyczną dla innych piw Krajana (z wyj. portera). [3.5]
                    Smak: goryczka jakaś marna, lepkie od słodyczy i czuć alkohol - no nie tego się spodziewałem. ot Warka pStro-nk. [2.5]
                    Wysycenie: mizerne, ledwo zauważane po nalaniu, a potem śladowe, drobne bąbelki. [2.5]
                    Opakowanie: zachęcające! długo koło niego chodziłem, aż zakupiłem. kapsel goły. [5]
                    Uwagi: nie podeszło mi - za słodkie.

                    Moja ocena: [3.15]

                    Comment

                    • Budvar
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 265

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: bursztynowo-złoty, wpadający w pomarańcz - po prostu piękny [5]
                      Piana: od początku rachityczna i niemile szeleszcząca, zaledwie po chwili nie ma po niej śladu [2]
                      Zapach: intensywny, słodowo-miodowy [4.5]
                      Smak: piwo mocne (który to gatunek nie jest moim ulubionym), ale akurat tutaj ta moc jest atutem i miast przeszkadzać, znakomicie podkreśla smak piwa (a smak jest bogaty w ziołowo-owocowe nuty i naprawdę ciekawy) [4.5]
                      Wysycenie: słabiutkie [3]
                      Opakowanie: piękna etykieta i kontra, dopracowana w najdrobniejszych szczegółach... tylko dlaczego goły kapsel ???!!! [4.5]
                      Uwagi: zakupione w gdańskim Smaku, w porywach dostępne również na Koszykowej w Warszawie

                      Moja ocena: [4.2]

                      Comment

                      • zAjkA
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 1089

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jak na te parametry extra. Ciemny bursztyn rodem a Ale'a [5]
                        Piana: Znakomita, drobnopęcherzykowa, gęsta. Z każdym łykiem pozostawia słój na szklanicy. Delikatnie beżowa. Opada po ok. 5min do postaci delikatnego kożuszka. [4.5]
                        Zapach: Przy nalewaniu powiało mi wiosną. Ładny kwiatowo-owocowy aromat dał o sobie znać już na początku. Później pozostała już sama słodycz przeplatająca się z chmielowymi akcentami. [4.5]
                        Smak: Przyzwoity pełny smak. Nienachalna słodycz ujmuje już po pierwszym łyku. Do tego dochodzi znakomicie wyważona goryczka przy której nieczuć wodnistości. Smak jest w pełni uwydajniony. Gdzie niegdzie akcenty rodem z ciemniaka. [4.5]
                        Wysycenie: Pierwsza klasa. Jestem już u stóp szklanki a ni jak nie czuje abym wypił całe piwo. Bomba [5]
                        Opakowanie: Nie grzeszy urodą aczkolwiek nie jest złe. Butla 0,5l chyba typu piknik. [4]
                        Uwagi: Polecam

                        Moja ocena: [4.525]
                        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Dość ciekawy. Stosunkowo ciemny, bursztynowy. Może trochę zbyt mocno wpada w czerwień [4]
                          Piana: Piana początkowo ładna, średnio drobno pęcherzykowa, biała ale z elementami beżowymi. Szybko jednak opada do pełnego, ale niskiego nalotu. Nie oblepia szkła [3]
                          Zapach: Delikatnie chmielowy z mocniejszymi elementami słodowymi i słodkimi [3.5]
                          Smak: W smaku wyczuwam głównie słód o średnio przyjemnym smaku. Wyczuwalna także dodatkowa, raczej niesłodowa słodkość. Alkohol nie jest zbyt mocno wyczuwalny. Raczej słaba goryczka chmielowa.
                          Pozostaje w miarę przyjemny słodowy posmak [3.5]
                          Wysycenie: Nasycenie zaskakująco dobre [4.5]
                          Opakowanie: Butelka "niski amber".
                          Etykieta jak i nazwa raczej słaba
                          Kapsel złoty [3.5]
                          Uwagi: Niezłe piwo, ale bez specjalnych zachwytów.
                          Można powtórzyć.

                          Moja ocena: [3.525]
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9732

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Kolor jak nazwa - "złoty strong" , przystający do piwa mocnego. [4]
                            Piana: Nie ma o czym pisać... [1.5]
                            Zapach: Mocny, piwniczny słód. [3.5]
                            Smak: Słód, moc (ale w granicach wytrzymałości) i coś jeszcze, może chleb...? [3.5]
                            Wysycenie: Całkiem niezłe, choć nie pogardziłbym (jak zwykle) większym. [3.5]
                            Opakowanie: Kolorystyka też jak nazwa - "wali" złotością po oczach, jak sygnet ex-posła Misztala , poza tym - może być. [3.5]
                            Uwagi: Miło się pije, choć po degustacji możliwe konsekwencje woltażu... Jak to z piwem mocnem .

                            Moja ocena: [3.325]

                            Comment

                            • dawekk
                              Junior
                              • 12-2007
                              • 22

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: bardzo ładny , bursztynowy [5]
                              Piana: na poxzatku ładna , potem szybko opada , ale nie przepadam za piana wiec dla mnie dobrze [4]
                              Zapach: ładny typowo piwny w zapachu wyczuwa sie.... chmiel [4]
                              Smak: kedmo z lepszych mocnych jakie piłem , moc przeplata sie ze słodowym i chmielowym posmakiem [5]
                              Wysycenie: dla mnie odpowiednie jak dla piwa mocnego [4.5]
                              Opakowanie: ładna butelka ze złoto - zółtym logiem , wszystkie informacje sa odpowiedni podane [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.5]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎