Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Platan, Primus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    Platan, Primus

    Kontynuacja tematu o Primusie z browaru Radegast. Produkcja została przeniesiona do browaru Mestsky pivovar Platan z miasta Protivin. Browar jest niezależny - od 2000 roku jest w 100% własnością miasta.
    Strona browaru tutaj.

    Piwo wygląda jak na zdjęciu zamieszczonym przez Perłyfana w starym temacie.

    Kolor złoty, jak w naszych dwunastkach. Ale nie od dzisiaj wiadomo, że czeskie dziesiątki wydają się ciemne jak na swój ekstrakt.
    Piana wysoka i gęsta.
    W zapachu niezbyt mocna, przyjemna chmielowość.
    W smaku przede wszystkim zaskakująco wysoka słodowość. Wiem że Czesi często robią piwa mocno goryczkowe i wiele osób ich za to ceni, ale ja preferuję takie, w których nieprzesadna goryczkowość doskonale zrównoważona jest słodowością. Częściej tak bywa w dwunastkach, ale cieszę się że udało mi się i w tej dziesiątce. Pije się doskonale. 5.
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Ja bym tak wysoko tego piwa nie ocenił. Ze słodowością bym nie przesadzał - jest ale nie czyni wrażenia pełności. Kolor złoty. Goryczka konkrena ale nie zalegająca. Aromat lekki, chmielowy. Raczej nie skuszę się więcej na to piwo. Są w Czechach lepsze.

    Takie oto przyzwoite piwko bez wyrazu.

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • lukex
      Senior
      • 12-2005
      • 262

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
      Ja bym tak wysoko tego piwa nie ocenił.
      Zgadzam się ...w smaku przypomina troche van pura ambrosiusa gold.Jedno z gorszych piw w czechach jezeli chodzi o ten segment.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Piana - śnieżnobiała, wręcz kremowa, ale opada niestety dość szybko.
        Kolor - ładny, złocisty, wręcz ciemnozłoty, jak na ekstrakt, który podejrzewam, to rewelacja.
        Nasycenie CO2 - średnio niskie, jak na pilsa to zbyt niskie.
        Smak - cóż... wyrazistej goryczki - brak. Słodowości - brak. To co jest? Niewiele, cienka bezsmakowa, koncernówka. Nawet nie za bardzo sie broni w upały.

        Nie polecam.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • danhaj
          Senior
          • 04-2010
          • 619

          #5
          Z pewną taką nieśmiałością sięgałem po to piwo po lekturze powyższych komentarzy. Jednak zostałem dość pozytywnie zaskoczony. Jak na piwo bądź co bądź koncernowe rewelacji nie ma, ale to jednak mocny średniak. Piana obfita, gęsta, znika jednak dość szybko. Wysycenie w normie. Smak orzeźwiający, z mocną wyrazistą goryczką, która przychodzi po chwili. Piwo może nie jest najwyższych lotów, ale ja bym go tak mocno nie dezawuował.
          Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

          www.czechforum.pl

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj Wyświetlenie odpowiedzi
            Jak na piwo bądź co bądź koncernowe rewelacji nie ma
            E tam koncern... To pewne nadużycie mogące polskiego piwosza wprowadzić w błąd. Łączna produkcja wszystkich 7 browarów "K Brewery Trade" to ok. 900.000 hl
            To tak, jakby u nas połączyły siły Amber, Ciechan, Czarnków, Fortuna, Konstancin, Kormoran i Jagiełło. Wymieniłem 7 polskich bez brania pod uwagę ich wielkości produkcji, ale chyba wiadomo o co chodzi.
            Last edited by Pendragon; 22-05-2010, 09:55.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • fuliano
              Senior
              • 07-2010
              • 1825

              #7
              Piwo nadal smaczne,
              Piana średnioziarnista, wysoka, pozostaje delikatny fartuszek do końca,
              Zapach słodowo-chmielowy
              Przyjemna goryczka, długo się utrzymująca z nutami słodowymi.
              Wysycenie niestety za duże na początku. W drugiej połowie już nabrała odpowiedniego wysycenia.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12202

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
                Piwo nadal smaczne,
                Piana średnioziarnista, wysoka, pozostaje delikatny fartuszek do końca,
                Zapach słodowo-chmielowy
                Przyjemna goryczka, długo się utrzymująca z nutami słodowymi.
                Wysycenie niestety za duże na początku. W drugiej połowie już nabrała odpowiedniego wysycenia.
                Czy aby na pewno to piwo jest nadal warzone w Protivinie?

                Comment

                • fuliano
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1825

                  #9
                  no właśnie nie, takie znalazłem info o produktach Plzeňský Prazdroj odnośnie Primusa

                  "Do roku 1999, marka jest warzone w Karlowych Warach, jesienią 2000 roku w Wielkiej Popovice i od wiosny 2001 r. i Nošovice. W 2004 roku produkcja została przeniesiona do browaru w Protivín. Od lipca 2009 r., wlewa się do plastikowych butelek o pojemności 1,5 litra. butelek PET do piwa i butelkowane przez browar Dreher na Węgrzech"




                  Na stronie Platana nie ma nic o Primusie
                  Last edited by fuliano; 08-11-2010, 21:56.

                  Comment

                  • fuliano
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1825

                    #10
                    aa o Protivin pytasz, no wychodzi z tego, że tak

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12202

                      #11
                      Ja te stronę znam, przykładowo dla Noszowic (Radegast) to piwo też jest nadal wymieniane:


                      Od 2008 roku Platan ma nowego właściciela, stąd moje wątpliwości.
                      W PETach piwo to pochodzi z Węgier

                      Comment

                      • chechaouen
                        Senior
                        • 01-2011
                        • 1180

                        #12
                        Piana taka sobie, średnio obfita i mało trwała, kolor klasyczny złocisty, zapach całkiem miły, chmielowy z chlebową nutką. W smaku niestety spora wodnistość, płaski smak, głównie lekka i płytka goryczka. Poza tym nic ciekawego. 3-

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎