Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Mysłowice, Stalmacha 7e, Delikatesy Monopolowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    Mysłowice, Stalmacha 7e, Delikatesy Monopolowe

    To jest sklep położony najbliżej mojego mieszkania. Oprócz masówki, której spis mogę przytoczyć, jak będzie wystarczające zainteresowanie, chciałbym zwrócić uwagę na dwa piwa z Imielina. To taki lokalny patriotyzm. Właścicielka ani sprzedająca nie chciały zrobić sobie zdjęcia, ale pstryknęły mnie samego. Aby nie wystraszyć potencjalnych piwoszy nie zamieszczę tutaj.
    Imielin Jasne nabyłem za 1.70 zł
    Imielin Szpunt kosztował 1.85 zł
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    #2
    W tym sklepie dzisiaj kupiłem między innymi Imielin Mocne i Imielin GKS Katowice. Cena 1.85 i 1.65 zł. Ogólnie mówiąc od ponad miesiąca, można w tym sklepie dość często natknąć się na piwo z Imielina i to najczęściej na kilka rodzajów.

    Comment

    • boku
      Senior
      • 09-2002
      • 444

      #3
      Kiszot

      To wszystko "przez" Kiszota. Jak sklep splajtuje, bo klient się wystraszy tej gęby, to będzie "wina" Kiszota. Sprowokował mnie abym, gdzieś zamieścił swoją twarz. Uprzejma sprzedawczyni zrobiła mi zdjęcie z kupionymi u niej piwami. Piwka są z Imielina. Jedno z nich prawie w tym momencie spożywam. Szkoda, że ani właścicielka, ani sprzedawczyni nie dały się namówić na fotkę.
      Attached Files

      Comment

      • boku
        Senior
        • 09-2002
        • 444

        #4
        Sklep w dalszym ciągu ma w ofercie cztery piwa z Imielina. Myślę, że browar tylko te gatunki w tym roku produkuje. Dostawa wygląda tak, że po wyczerpaniu zapasów trzeba zaczekać na nowy transport. Aktualnie miała miejsce nowa dostawa, a więc są wszystkie piwa z Imielina.
        To co mnie zaskoczyło to przed tą dostawą dopytywałem się o jakiekolwiek piwo z małych browarów i nic nie było. Jakież było moje zdziwienie, gdy na półce pojawiła się przecena piw z Raciborza. Mocne z Zamku w cenie 1.40 i Pils z Zamku za 1.00 zł.
        Taka cena stymuluje moje pragnienie. Przypuszczam, że to piwo za 1 złotówkę niebawem się skończy.
        Na zakończenie mała uwaga. W tym małym sklepiku oszczędza się na klimatyzacji (a może jest zepsuta?) co w takie upały uniemożliwia natychmiastowe spożycie. Najpierw wkładam piwo do swojej lodówki. Szafy chłodnicze są sponsorowane przez "koncerniaki" więc sklep nie może tam chłodzić innych piw.

        Comment

        • kiszot
          Senior
          • 08-2001
          • 8081

          #5
          W Bytomiu i okolicznych miastach akurat takie ceny na piwa "........z Zamku" są normą.Może w Mysłowicach jest inaczej?
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • boku
            Senior
            • 09-2002
            • 444

            #6
            W Mysłowicach normalne ceny tych piw są wyższe od 20 do 30 groszy. To niewiele, ale zauważalne. Trzeba wziąć pod uwagę, że jest to mały sklepik, a nie jakiś hipermarket.

            Comment

            • kiszot
              Senior
              • 08-2001
              • 8081

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
              W Mysłowicach normalne ceny tych piw są wyższe od 20 do 30 groszy. To niewiele, ale zauważalne. Trzeba wziąć pod uwagę, że jest to mały sklepik, a nie jakiś hipermarket.
              A kto Ci powiedział,że w hipermarkecie ceny piw są mniejsze jak w małych sklepach?
              Piw z Raciborza nie znajdziesz w dużych sklepach.Nie pamiętam dokładnie ceny Mocnego bo go ostatnio nie kupowałem natomiast Pils jest od początku w cenie 0.99 pln.W sklepach które mają wyższe ceny jest po 1 pln.Widocznie większe miasto to większa konkurencja i ceny niższe.Albo właściciele maja nizsze marże.
              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
              So von Natur, Natur in alter Weise,
              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

              Comment

              • boku
                Senior
                • 09-2002
                • 444

                #8
                Koniec

                W pobliżu powstały 3 duże markety, więc ten sklep w tym miesiącu zakończył działalność. Będę musiał poszukać innego sklepu oferującego piwo z Imielina.

                Comment

                • boku
                  Senior
                  • 09-2002
                  • 444

                  #9
                  Od paru miesięcy w tym miejscu działa sklep DELIKATESY MONOPOLOWE. W ofercie piwa z Raciborza i jak dla mnie najciekawsze chorzowskie piwo OBERSCHLESICHE w cenie 2.40 za puszkę.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Na czym polega jego "chorzowskość"?

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • boku
                      Senior
                      • 09-2002
                      • 444

                      #11
                      Pendragon jeśli Ty wyłożysz pieniądze na cokolwiek to jest to Twoje. Możesz na przykład zlecić browarowi tyskiemu ważenie piwa o nazwie Pendragon i będzie to Twoje piwo jeśli obie strony zgodzą się na takie rozwiązanie. Przecież koreańska elektronika jest wytwarzana przede wszystkim w Chinach.

                      Comment

                      • boku
                        Senior
                        • 09-2002
                        • 444

                        #12
                        Dzisiaj mój zakup sprowadzał się do zapytania jakie piwo jest najtańsze? Okazał się nim Złoty Denar z Namysłowa za 1.80 PLN za puszkę.

                        Comment

                        • boku
                          Senior
                          • 09-2002
                          • 444

                          #13
                          Dzisiaj w otwartych Delikatesach Monopolowych zakupiłem Kuflowe mocno warzone z Namysłowa do natychmiastowej degustacji, a dla delektowania się smakiem i aromatem mój wybór padł na Piwo na miodzie gryczanym z Jabłonowa za 4.80.

                          Comment

                          • boku
                            Senior
                            • 09-2002
                            • 444

                            #14
                            Mam nadzieję, że jakiś administrator tej strony usunie informację o zamknięciu, a w tytule umieści aktualną nazwę Delikatesy Monopolowe. Dzisiaj w tym sklepie nabyłem Raciborskie Miodowe w cenie 4.20 z butelką.

                            Comment

                            • boku
                              Senior
                              • 09-2002
                              • 444

                              #15
                              Tym razem nabyłem raciborskie piwo Twierdzowe chyba z powodu oryginalności naklejki na butelce. Cena 3.40.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎