Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spiż, Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23798

    Spiż, Ciemne

    gotowe do oceny...

    jeśli ktoś pamięta kiedy wprowadzono tą 13-tkę - proszę o info. zakładam że jest to mutacja ciemnego 14* vel potocznie granatowego.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #2
    Na corocznym obowiązkowym obchodzie knajp na wrocławskim rynku wstąpiono z obowiązku do Spiża i tu zaskoczenie piwem jak w temacie.
    Piwa w Spiżu nigdy mnie na kolana nie powaliły ale jak koleżanka,która na co dzień pija "Karmi" powiedziała,że lubi jeszcze tylko ciemne ze Spiża to z ciekawości takie sobie zamówiłem.Kolor,smak,piana - rewelacja."Mięciutkie" jakby na pszenicznych drożdżach z dodatkiem słodu pszenicznego,z piękną trwałą pianą.
    Nie żałuję i polecam.
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Lekko wodniste (jak na 13-stkę) z posmakiem jak z podpiwka. Piana ładna, drobna, średniotrwała z zapachem słodowym. Dobrze się piło, ale dunkel z CK jakoś bardziej mi podchodzi

      Comment

      • Totus
        Senior
        • 11-2007
        • 326

        #4
        Mnie to piwo bardzo smakowało, pełne, trochę palone... Lubię ciemniaki... Piany oczywiście mało a wysycenie w sam raz.

        4.5.
        Zapraszam do Browaru Sielanka.

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: W Spiżowej piwnicy oświetlenie nie sprzyja ocenie barwy piwa więc napiszę tylko, że było takie jakiego oczekuję od ciemnego piwa. Światło przebijało się tylko przez obrzeża szklanki. [5]
          Piana: Drobna, średnioobfita. Niestety szybko opada ale cienka warstwa pozostała do końca. Ładnie osadzała się na szkle. [4]
          Zapach: Najciekawsza rzecz w tym piwie. Zapach jest intensywny, przyjemnie karmelowy z delikatnie palonymi nutami. Zapowiada dobre wrażenia smakowe. [4]
          Smak: ...i na zapowiedziach się kończy. Intensywny zapach obiecywał podobny smak, a tu zmysły atakuje niemiłosierna wodnistość! Brak treści w smaku w porównaniu do zapachu woła o pomstę do nieba. Gdyby piwo miało więcej "ciała" byłoby naprawdę dobre, tym bardziej, że nie było w nim cienia słodyczy. [3]
          Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
          Opakowanie: Zwykła szklanka bez loga zaserwowana bez podstawki. Rzeczy w browarze restauracyjnym nie do przyjęcia. Sytuacje ratuje gratisowa kromka ze smalcem i bliskość kadzi warzelnych. [3.5]
          Uwagi: Cena piwa (koło 9 pln) nieadekwatna do jakości. Warto wpaść raz na kilka lat.

          Moja ocena: [3.675]
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny, mętny, pod światło brązowy, ciężko je prześwietlić. [4.5]
            Piana: Słabizna. Powstaje przy nalewaniu, ale zaraz znika. Mocno brudzi szkło, ale poza tym to nic po niej nie zostaje. (mam egzemplarz butelkowy, więc nie wiem jak to by wtglądało prosto z beczki). [2]
            Zapach: Przyjemne nuty palonego słodu podszyte karmelową słodyczą, zapowiada się nieźle. [4.5]
            Smak: Niestety, mam identyczne odczucia jak docent. Piwo nie ma nic do zaoferowania poza świetną kawowo-paloną goryczką. Zero słodowej treści, piwo jest wodniste i smakuje jak czarna zimna lurowata kawa. Finisz jest bardzo dobry, ale brakuje bazy. Jakby ją uzupełnić to byłby to solidny ciemniak. Na razie zawód, tym bardziej przy takiej cenie... [3]
            Wysycenie: Bardzo niskie, wręcz niewyczuwalne. Cierpi na tym piana, ale smak dzięki temu wydaje się nieco bardziej treściwy, niż jest w rzeczywistości, bo z większym gazem to już byłaby zupełna woda. [3]
            Opakowanie: Litrowa butelka z krachlą, ładna etykieta, wszystkie info podane. Na szczęście dostałem piwo w prezencie, bo jak usłyszałem o cenie... [4]
            Uwagi: Nie wiem, czy to kwestia złej warki, czy świeżości piwa. Może prosto z beczki byłoby lepsze. Mój egzemplarz ma jedynie zadatki na dobrego ciemniaka, ale trochę mu jeszcze brakuje. Szkoda, bo planowałem wybrać się wkrótce do Wrocławia...

            Moja ocena: [3.55]
            Last edited by wrednyhawran; 18-08-2011, 19:55.
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #7
              Foto:

              Aha, i przydałoby sie zmienić nazwę wątku, bo na ecie piwo nazywa się Spiżowe Ciemne.
              Attached Files
              Last edited by wrednyhawran; 18-08-2011, 20:07.
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • Ciupaga
                Member
                • 10-2008
                • 79

                #8
                Zawartość alkoholu.

                Witam!

                Może masz jeszcze gdzieś przypadkiem tę butlę?
                Ciekaw jestem zawartości alkoholu a tam powinno być napisane.

                Z góry dziękuję.

                W temacie piwa: piłem w zeszłym tygodniu i naprawdę bardzo, bardzo mi smakowało.
                Bywajcie Piwożłopy!

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ciupaga Wyświetlenie odpowiedzi
                  Witam!

                  Może masz jeszcze gdzieś przypadkiem tę butlę?
                  Ciekaw jestem zawartości alkoholu a tam powinno być napisane.

                  Z góry dziękuję.

                  W temacie piwa: piłem w zeszłym tygodniu i naprawdę bardzo, bardzo mi smakowało.
                  Mam etykietę, ale nie podali na niej %. Były podane na krawatce, ale ją wyrzuciłem. Z tego, co pamiętam, to było 5 albo 5,5%.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czarne [4.5]
                    Piana: beżowa, dość słaba, z początku średnia, potem rozkrzacza sie i opada [3]
                    Zapach: lekki, karmelowo-kawowy [3.5]
                    Smak: dość treściwość choć momentami w kącikach ust robi się rozwodnione, lekka czekolada, bardziej wytrawna, posmak kawy, trochę karmelu, całość niezła ale trochę rozjeżdżają się smaki [3.5]
                    Wysycenie: troszkę za duże [4]
                    Opakowanie: bardzo ładna etykieta, banderola na kapsel [5]
                    Uwagi: Najmniej mi smakowało ze wszystkich ostatnio pitych Spiżowych piw, ogólnie niezłe ale bardziej jako ciemny przeciętniak, obecnie piwo ma 12%

                    Moja ocena: [3.6]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 28-03-2019, 18:53.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎