Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Pirackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Staropolski, Pirackie

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    #2
    ładny słodowy zapach mocnego piwa
    wysycenie w sumie ok
    smak niestety podobny do warki strong, ale mniej słodki, przez co da sie wypic całe piwo bez otrząchania, czuć ponadto słód oraz bardzo słabą goryczke [3]
    etykieta z kontrą i krawatką w tonacji bordowo-czarnej, prosta, ale w miarę estetyczna, brak informacji o Blg

    pite z butli wiec o wysyceniu i kolorze nic nie powiem

    raczej nie wróce do tego piwa ze względu na ową słodycz
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pilsowy, a więc zdecydowanie za jasny. [2.5]
      Piana: Wysoka, mnóstwo drobniutkich bąbelków. Gęsta i dość trwała. Ładnie odkłada się na ściankach. W sumie najlepszy element tego piwa... [4]
      Zapach: Wyczuwlany, ale niezbyt przyjemny - ot, taki małobrowarowy. Lekko ścierowata mieszanina słodowości z chmielowością. [2.5]
      Smak: Rzeczywiście bardzo słodkie. Słodycz starannie maskuje niewielką goryczkę i słodowość. Ot, średnie i przesłodzone piwo mocne. [2]
      Wysycenie: W porządku. [4]
      Opakowanie: Bardzo dziwi. Po pierwsze, piwo jest w butelce Euro, a sądziłem że browar już z nich zrezygnował. Po drugie, etykieta wyraźnie odstaje od niebrzydkich pozostałych produktów browaru. Niby wszystko na niej jest i ma dość klasyczne wzornictwo, ale jakaś taka prosta i bez pomysłu. Nazwa piwa aż prosi o wykorzystanie jakiejś pirackiej stylistyki, która choć kiczowata, mogłaby dać klimatyczny efekt - ot, jakiś Union Jack, zakazana morda z opaską na oku czy coś podobnego. No i wkurza wyeksponowana zawartość alkoholu. [2.5]
      Uwagi: W sumie nie wiem dla kogo przeznaczone jest to piwo... Prosta etykieta, wyeksponowana zawartość alkoholu i niska cena sugerują klientelę menelską. Tyle że dla owej klienteli piwo będzie za słodkie. Wielkie rozczarowanie ze strony lubianego przecież przeze mnie browaru...

      Moja ocena: [2.525]

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Słodkawo-stęchławe przy czym piwo w bączku jest zdecydowanie smaczniejsze.

        Comment

        • Bombadil13
          • 05-2005
          • 2479

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złoty, jasno-bursztynowy, zbyt jasny jak na takie piwo [3]
          Piana: kremowa, pęcherzyki średniej wielkości, trwała lecz niezbyt obfita, pozostaje 3 mm dywanik [3.5]
          Zapach: słodowo-alkoholowy, przyjemny lecz słodycz alkoholowa nazbytwyczuwalna [3]
          Smak: bardzo słodkie, ale słodycz ta jest zdecydowanie pochodzenia alkoholowego, wyczuwalna słodowość i bardzo delikatna goryczka, za słodkie [3]
          Wysycenie: ogromne, w szklance bąbli całe mnóstwo, w ustach pieni się przesadnie, generalnie zbyt duże [2.5]
          Opakowanie: etykieta jakby nie z browaru Staropolskiego, prosta i smutna kolorystyka i stylistyka, niezbyt rzucająca się w oczy, plus za firmowy kapseliwszelkie niezbędne dane technologiczne. [3.5]
          Uwagi: Piwo otrzymane od maki. Kolejne mocne piwo w którym alkohol występuje w roli głównej. Wyróżnia je przesadna słodycz, ale nie czyni je lepszym.

          Moja ocena: [3.05]
          Poszukuję

          Comment

          • Budvar
            Senior
            • 09-2005
            • 265

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: słomkowo-złoty, klarowny [3.5]
            Piana: jest stosunkowo trwała a w postaci dywanika utrzymuje się długo [3.5]
            Zapach: alkoholowo-słodowy [2.5]
            Smak: alkoholowo-słodki, silna alkoholowość skutecznie maskuje inne (być może istniejące) walory smakowe [1.5]
            Wysycenie: w miarę [3]
            Opakowanie: sztampa i brak pomysłu, plus za estetykę wykonania i firmowy kapsel [2.5]
            Uwagi: piwko zakupione w gdańskim SMAKu

            Moja ocena: [2.275]

            Comment

            • rotmistrz
              Senior
              • 06-2005
              • 469

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasno zółty, klarowny [3]
              Piana: wysoka, biała, po opadnięciu solidny kożuszek na licu, pozostawia ślad na szkle [4]
              Zapach: cos nie typowego uderza w nos przy pierwszym pociągnięciu poźniej daje się wyczuć zapach spirytusu ze słodem [3]
              Smak: slodkie,lekka goryczka w końcowej fazie, lekoko wyczuwalny słód [3]
              Wysycenie: pracowało przez cały okres konsumcji, jednak w końcowej fazie praca ustała [2.5]
              Opakowanie: smune barwy etykiety, nie pełne informacje o piwie, kapsel sygnowany logo browaru [3]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.075]

              Comment

              • Jimmy_jb
                • 11-2005
                • 911

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: trochę za jasny jak na mocne [3]
                Piana: dość trwała i gęsta [4]
                Zapach: nikły (żeby nie powiedzieć nieobecny) słodkawy aromat [1.5]
                Smak: przyjemny smak, goryczka stonowana przez słodkie, jakby miodowe posmaki, w tle delikatna kwaskowatość, jednak smak trochę za mało wyraźny [3.5]
                Wysycenie: solidna porcja bąbelków, długo się utrzymuje [4]
                Opakowanie: zgrzebna etykieta z kiepsko dobranymi kolorami [2]
                Uwagi:

                Moja ocena: [2.775]
                Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowy nasycony. [4]
                  Piana: Niezbyt wysoka, (za przeproszeniem) ecru, drobna. [3.5]
                  Zapach: Oryginalny: miodowo-owocowo-kwiatowy... [4]
                  Smak: Trochę jakby suszone owoce i drapiący lekko alkohol. [3.5]
                  Wysycenie: Niezbyt duże, ale tutaj jakoś mi nie przeszkadza... [3.5]
                  Opakowanie: Fajna nazwa, ale zmarnowany koncept, niestety... Opakowanie bezpłciowe mocno jest. Poza tym - goły kapsel, brak ekstraktu. [2.5]
                  Uwagi: Dość oryginalny smak, oryginalna nazwa, wzornictwo do bani.

                  Moja ocena: [3.65]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎