Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Wojak Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Belgia, Wojak Jasne Pełne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny, słomkowy - jakoś ostatnio wszyskie Wojaki są opalizujące. [4]
    Piana: Spora, w miarę trwała, biała, drobnoziarnista. [4]
    Zapach: Słodowy, wyraźny. [4]
    Smak: Słodowy, przyjemny, aczkolwiek mógłby być bardziej wyrazisty. Zarzutów jednaki brak. [4]
    Wysycenie: Dobre [4]
    Opakowanie: Ładny kapsel, etykieta równie ładna - robi dobre wrażenie - podobnie jak Jasne pełne, zwraca uwagę w sklepie. [5]
    Uwagi: W Chorzowie dostępne za 2zł. Niby dobre, ocena całkiem przyzwoita. Jednak wolę piwo o podobnych parametrach z Zabrza, co nie znaczy, że nie będę próbował tego Wojaka.

    Moja ocena: [4.05]
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      PS.
      I tylko jakoś tego podwójnego chmielenia (zaznaczonego na etykiecie) nie czuję, ale może to i dobrze.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • Lacriferno
        Senior
        • 07-2005
        • 783

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Słomkowy, wydał mi się nieco za jasny dla takiego ekstraktu. [3.5]
        Piana: Zaraz po nalaniu stała się gruboziarnista, co sprawiało wrażenie, że szybko zniknie. Wbrew pozorom trzymała się dłużej niż przypuszczałem. [3]
        Zapach: Silnie słodowy, chmiel przebija się w tle. [3.5]
        Smak: Słodowy z silnym chmielowym akcentem. Goryczka mocna, ale nie natrętna. Jak na taki ekstrakt wydało mi się nieco wodniste. [3.5]
        Wysycenie: Bez zarzutu. Bąbelki ciągle pracują, podtrzymując mało udaną pianę. [4]
        Opakowanie: Zwrotna butelka, dedykowany kapsel i podane podstawowe informacje. Staranna etykieta przyciąga wzrok. [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.525]

        Comment

        • tad2x
          Member
          • 06-2005
          • 72

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: barwa prawidlowa, podobala mi sie, niezbyt ciemna, akurat na piwo tej klasy [4]
          Piana: bylo i ni ma! ale na samym poczatku obfita! pozniej stopniowe znikala, w sumie piana porownywalna do calej reszty polskich piw, troche oczek przy koncu picia [3.5]
          Zapach: przecietny zapach, nic powalajacego, ot normalne piwo. [4]
          Smak: troche slodkosci, niewiele goryczy ale wszystko w normie, jak dla mnie to smak lepszy od tyskiego ale to kwestia gustu, niby 6% alk. ale nic tego nie czulem przy piciu [5]
          Wysycenie: przyjemnie mnie lechtalo przy piciu [4.5]
          Opakowanie: butelka zwrotna przy tym nowa, z orzelkiem,naprawde bardzo fajna etykieta, po zmianie po poprzedniej etykiecie naprawde warta zobaczenia i podziwania [5]
          Uwagi: z pewnością wrócę do tego piwa!

          Moja ocena: [4.425]

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            bardzo proszę przy następnej ocenie nieco bardziej przyłożyć się do opisu zapachu (wszak jest jedną z ważniejszych składowych oceny), który w powyższym wykonaniu raczej niewiele mówi. dzięki
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • tad2x
              Member
              • 06-2005
              • 72

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
              bardzo proszę przy następnej ocenie nieco bardziej przyłożyć się do opisu zapachu (wszak jest jedną z ważniejszych składowych oceny), który w powyższym wykonaniu raczej niewiele mówi. dzięki
              Wiem, wiem, zdaje sobie z tego sprawe, niestety moj narzad organoleptyczny nie nalezy do najlepszych z powodu wiecznego niezytu nosa i problemow alergicznych, przykro mi z tego powodu ale nie potrafie wyroznic jakis niuansow zapachowych, ktorymi tutaj darzycie. Staram sie jak moge.....ale jedynie potrafie ocenic, czy cos pod wzgledem zapachu odpowiada mi lub nie.

              Comment

              • CIESLE
                Member
                • 03-2006
                • 76

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jak by zbyt jasne [3.5]
                Piana: całkiem przyzwoita nie opada zaszybko [4]
                Zapach: dość przyjemny , nie drażni [4]
                Smak: nie narzucający sie ,nie zapada w pamięci [3.5]
                Wysycenie: jak dla mnie właściwe [4]
                Opakowanie: czytelne ,mogło by się bardziej odnosić do tradycji wojskowej(szata graficzna) [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.75]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Tu: proszę bardziej konkretnie podejść do opisu zapachu i smaku, najważniejszych składowych oceny.
                Art, Admin

                ---------------

                Comment

                • MadMac
                  Junior
                  • 02-2005
                  • 1

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Przynależny rodzajowi, bez zarzutów [3.5]
                  Piana: Średnia krajowa [3]
                  Zapach: Zachęcający, wyraźny słód, bez obcych nut [4]
                  Smak: W porównaniu do wcześniej spożytego Heinka (0,5 l)- zdecydowanie lepiej dopieszcza podniebienie... [4]
                  Wysycenie: W porównaniu do słabiutkiej Tatry, spożywanej właśnie przez koleżkę- b.dobre [3]
                  Opakowanie: Dość pospolite, dizajner nie wykazał się innowacyjnością raczej. [2]
                  Uwagi: Było trochę śmiechu z tym piwkiem- skosztowałem prapremierowy łyk na wyjeździe w Kielcach, pochwaliłem się kolesiowi, jaki to smakuśny i świeżutki browarek nabyłem (on pił Tatrę), po czym okazało się, że Wojak jest lekko ...przeterminowany Siakieś cztery dni po dacie ważności smakował mi lepiej niż Heineken. Pozytywne. A świeży smakuje równie dobrze )

                  Moja ocena: [3.725]

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    #10
                    Piwko to (niestety tylko puszka) pojawiło się w sklepach sieci PSS w Płocku. Przystępna cena (1,79 zł) i niezły chmielowo-słodowy smaczek czyni z tego Wojaka ciekawą propozycję.
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • KrzysiekM
                      Member
                      • 05-2006
                      • 78

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Całkiem nieżly, może lekko za jasny, ale tylko lekko. [4]
                      Piana: Na początku obfita, po czym szybciutko zeszła do zera (absolutnego zera). [2.5]
                      Zapach: Słodowy, przyjemny. [4]
                      Smak: Przewaga słodu nad chmielem (pomimo zapewnienia na puszcze, że "podwójnie chmielone"). Niemniej daje się pić. [3.5]
                      Wysycenie: Niby dobre, zle zaniżam ocenę za brutalne użycie butli z CO2.
                      Ogromna ilość bąbli w stylu oranżadowo-dodowym, które osiadają na ściankach kufla. Ściema jak w Carlsbergu. Pewnikiem naturalny gaz był mizerny i dogazowali sztucznie. [3]
                      Opakowanie: Charakterystyczna puszka, wszystkie potrzebne informacje nadrukowano. Nie ma powodu, żeby się czepiać. [4.5]
                      Uwagi: Nie wyróżnia się jakoś szczególnie na tle tego co pijam. Słowem - jako eksperyment dałem radę, ale żebym celowo szukał i kupował w przyszłosci - to raczej nie. Z drugiej strony - jeśli poczęstują gdzieś... nie wyleję.

                      Moja ocena: [3.625]

                      Comment

                      • rotmistrz
                        Senior
                        • 06-2005
                        • 469

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: żółty, klarowny [3.5]
                        Piana: biała, drobnoziarnista, syzbko siadła, kożuszek dziurawy, [3]
                        Zapach: chmielowo-słodowy, lekki metaliczny zapach [3]
                        Smak: słaba goryczka, lekko chmielowy, nie jest porywający [3]
                        Wysycenie: odrywają się bąbelki kazu od dna, trochę za słabe [3]
                        Opakowanie: kolorystyka puszki żuca się w oczy, informacje o piwie pełne [3.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.05]

                        Comment

                        • Bombadil13
                          • 05-2005
                          • 2479

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: jasno-złoty, odpowiedni [4.5]
                          Piana: słaba, nie trwała, choć pozostaje delikatny luźny kożuszek [2.5]
                          Zapach: przyjemny słodowo- chmielowy [4]
                          Smak: zdecydowanie wodniste, przebija się delikatna chmielowa goryczka z kwaśnymi posmakami [3]
                          Wysycenie: zbyt słabe, bąbelki odrywające sie od dna szklanki małe i leniwe [3]
                          Opakowanie: moja wersja to nowa szata graficzna etykiety, z orłem, w charakterystycznym dla Wojaków kształcie, całośc całkiem sympatyczna [4.5]
                          Uwagi: Piwo jak wiele, nie ma po co do niego wracać, ale jak wpadnie mi w łapy to wylewać nie będę

                          Moja ocena: [3.45]
                          Poszukuję

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: wyraźny, złocisty, podoba mi sie [5]
                            Piana: biała, średnie i drobne pęcherze, nie osadza sie na szkle, szybko opada [3]
                            Zapach: prawie niewyczuwalny, to co czuję to lekki slodowy zapach [3]
                            Smak: dość pełne w smaku, leciutka goryczka z dośc miłym chmielowym posmakiem, miła niespodzianką jest aksamitnośc tego piwa czyli pewna delikatność przy piciu ktora mi odpowiada [4]
                            Wysycenie: bez zarzutu [5]
                            Opakowanie: puszka, dobrze zgrane kolory wraz z motywem przewodnik Wojaka (głowa orła), podoba mi sie [5]
                            Uwagi: Mila niespodzianka, myslałem że jako produkt puszkowy bedzie to calkiem przeciętne piwo ale ale jest miła niespodzianką, trochę przeszkadza mi 6 procentowy woltaż (czuć przez "wagę" ), mógłoby byc trochę słabsze ale i tak ogólnie jest ok

                            Moja ocena: [3.7]
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Shlangbaum
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 5828

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ładny pełny złoty kolor z połyskiem. [5]
                              Piana: Bardzo przeciętna. Opada do obrączki i rzadkich plam. Nie pozostawia okręgów na szklance. [3.5]
                              Zapach: Przyjemnie słodowy z lekko przebijającym się chmielem. [4.5]
                              Smak: Ani pełne ani wytrawne z goryczką niezbyt głęboką ale długo pozoastającą w ustach. Lekko przebijający się słodowy posmaczek powodujący gładkość smaku. Smak nie powala ale raz na jakiś czas można się napić. Ot taki, ciut bardziej udany, ale prawie jak koncerniak [4]
                              Wysycenie: Równomierne. Nie pozostaje na żołądku. W ustach mogłoby być bardziej wyczuwalne. [4]
                              Opakowanie: Estetyczna puszka z wszystkimi danymi. [5]
                              Uwagi: Lepiej wygląda niż smakuje.

                              Szczerze mówiąc to sam się dziwię dość wysokiej ocenie

                              Moja ocena: [4.225]

                              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎