Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brok, Sobieski Impress Green Apple

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Brok, Sobieski Impress Green Apple

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętny, zielonkawo jakby seledynowy ciut. Jak woda z ogórków. Powinien być bardziej green jak w nazwie. [4]
    Piana: Pianę ciężko ocenić, bo właściwie jej nie było. Była jak przy nalewaniu wody mineralnej. [1]
    Zapach: Nienajgorszy, mocny. Zapach słodkich jabłek. Niestety bez problemy byłby do odróżnienia od naturalnego. [3.5]
    Smak: Tak jak zapach. Dość dobry, lekko chemiczny napój. Smak słodko jabłkowy z kwaskowymi nutkami, momentami można się nawet doszukać cierpkości czy goryczki, ale to jakieś takie przebłyski. Alkoholu ani piwa kompletnie się nie wyczuwa. [3.5]
    Wysycenie: Bardzo dobre, takie jak powinno być w takich napojach. Grube bąble czuć mocno w ustach. Za szybko się jednak rozgazowuje. [4]
    Opakowanie: Opakowanie bardzo ładne, butelka tłoczona, nadruki bardzo starannie wykonane, parametrów "więcej niż potrzeba", kapsel firmowy. Niby 5 powinno być, ale... Nazwa, grafika jak i kształt butelki sugerują związek z wódką Sobieski. I jest to wprowadzeniem w błąd. Ani to nie ma wyczuwalnego alkoholu, ani nawet nie czuć aromatu wódki (w Namysłowach Bols czuło się leciutki aromat wódki). Jeżeli jest to napój piwny, to wypadało by również jakoś to uwzględnić w stylistyce by podkreślić piwność i odróżnić go od tego typu napojów na innej bazie. [3]
    Uwagi: Porównując do innych tego typu napojów, które jednak bez ogródek nazwały się piwem, umieścił bym go za Namysłowem Bolsem a przed Jabłonowem Buddy'sem. Ludzie nazywają te napoje drinkami, nie rozumiem ich. Dla mnie są to oranżady mikroalkoholizowane do gaszenia pragnienia. Te które są zrobione na piwie formalnie odpowiadają kryteriom żeby się znaleźć na forum, o co wnioskowałem. Oczywiście ten napój piwny oceniałem według tej kategorii i oceny tej nie można porównywać do ocen w innych kategoriach.

    Moja ocena: [3.275]
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: "rozrzedzony" limonkowy, mętny [3.5]
      Piana: istnieje tylko przy nalewaniu ale i tak blyskawicznie opada, nic nie zostaje, chyba ze względu że jest to napój a nie piwo nie moge postawić zbyt niskiej oceny [2]
      Zapach: bardzo przyjemny, orzeźwiający, kwaśnego jabłka [4.5]
      Smak: delikatne w smaku, jabluszkowe a domieszką aspartanu bądź czymś co go przypomina [3.5]
      Wysycenie: jak dla mnie bez zarzutu [5]
      Opakowanie: bardzo ładna biala butelka z zielonymi klimatami [5]
      Uwagi: oczywiście to nie mój smak ale jako napój piwny obiektywnie oceniając jest niezły

      Moja ocena: [3.85]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎