Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jędrzejów [ex. Strzelec], Górskie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Jędrzejów [ex. Strzelec], Górskie Mocne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemno złoty. W sam raz do ekstraktu. [5]
    Piana: Drobnopęcherzykowa. Obfita i z grzybem. Pozostawia solidny kożuszek. [4.5]
    Zapach: Wodnisto-chmielowy. [3.5]
    Smak: W smaku raczej goryczkowe. Lekki słód. Bez naleciałości alkoholowych. Jednak płaski - przypomina koncerniaki. [3.5]
    Wysycenie: Lekko przegazowane w ustach. W szklane pęchcerzyki średnie i niezbyt gęste. Podtrzymuje pianę. [4]
    Opakowanie: Ładna puszka. Pasuje do piwa mocnego, choć te góry jakieś takie komiksowo-mangowe mi się wydają. Informacje podane jak należy. [4]
    Uwagi: Piwo do wypicia powtórnie ale rewelacyjne nie jest. Bliżej mu koncerniakom nietsety

    Moja ocena: [3.725]

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złociste, ale nie ciemne, klarowne [5]
      Piana: drobne pęcherzyki, nieco krzaczaste, piana opada powoli, osadza się na szkle w znikomej ilości [4]
      Zapach: sfermentowanego słodu [4]
      Smak: pełne w smaku, łagodne, nie czuć w ogóle zaw. alkoholu, zdecydowana i mocna goryczka pozostawiająca miłe wrażenie rześkości, żadnych negatywów napisacnie mogę [5]
      Wysycenie: mogłoby byćodrobinę większe ale i tak jest jak najbardziej ok, po jakimś czasie nie ma żadnych uciekających bąbelków [4.5]
      Opakowanie: kolejna mało oryginalna piszka w tonacji ciemnożółto-czarnej [4]
      Uwagi: miła niespodzianka, spodziewałem się czegoś gorszego, a Górskie Mocne okazało się być naprawdę dobrym jak dla mnie piwem

      Moja ocena: [4.475]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        rzeczywiście nie jest takie złe... łagodniejsze niż Strzelec Mocne.

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Barwa ciemno-złota,klarowna. [4.5]
          Piana: Średnia i grubo pęcherzykowa,z początku bardzo obfita.Potem dość długo pozostawia cieniutką obwódkę na szkle. [3.5]
          Zapach: Na pewno chmielowy,z akcentami słodkawymi. [4]
          Smak: Wyraźna zdecydowana goryczka,czuć ekstraktywność w każdym łyku,troszkę drapie w podniebienie.Nie ma posmaków alkoholowych.Bardzo przyjemnie się pije [4.5]
          Wysycenie: Może troszeczkę za małe,choć w sumie widać i czuć je pijąc to piwo. [4]
          Opakowanie: Wszystkie informacje są zawarte,ot puszka,która jakoś specjalnie nie rzuca się w oczy. [3.5]
          Uwagi: Cena prawdopodobnie 1.69.Zakupione w społem koło ryneczku na Pogodnie.
          Generalnie naprawdę dobre piwko.Jak jeszcze będzie to chętnie zakupię.

          Moja ocena: [4.15]


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • rotmistrz
            Senior
            • 06-2005
            • 469

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemno żółty, klarowny [3.5]
            Piana: drobnoziarnista, trwałą, wysoka, pozostawia ślad na szkle i pozostaje gruby kożuszek na całej powierzchni piwa [4]
            Zapach: mocno chmielowy z lekką nutą owocową [4]
            Smak: mocno chmielowy, goryczka drapie w podniebienie i za każdym łykiem mocniej, nie czuć alkoholu [4.5]
            Wysycenie: pcherzyki gazu pracowały intensywnie przez cały okres konsumpcji [3.5]
            Opakowanie: ciemna puszka z żółtymi akcentami informacje o piwie poprawne [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • Scriptus
              Senior
              • 04-2006
              • 189

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ładny bursztynowy kolorek [5]
              Piana: Piana OK, trzymała się cały czas, nie była to "śmietana", ale trudno takiej oczekiwać dla piwka z puszki [4.5]
              Zapach: ładny piwny zapach, chmielowy, bez zastrzeżeń [4.5]
              Smak: smak lekko słodkawy, bez posmaku alkoholu, wyraźna chmielowa goryczka, taki, jak oczekiwałem [5]
              Wysycenie: Bez zastrzeżeń, bąbelki takie, jak trzeba, [5]
              Opakowanie: bez zastrzeżeń, wszystkie informacje czytelne, może żadna rewelacja, ale ten napis "super cena..." zupełnie bez sensu [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.725]
              Nic lepszego od Brackiego :)

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                #8
                Tu jest jakieś przekłamanie z tym piwem. Za wysoką ocenę ma jak na mój gust. Nie jest ani super smaczne ani ekstra pachnące a ma wyższą pozycję w rankingu piw z tego browaru niż Porter

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • piotrsh
                  Senior
                  • 07-2003
                  • 435

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bursztynowy choć światło, w którym je ogladałem nie należało do najlepszych do oceny [4.5]
                  Piana: pana drobnoziarnista, na początku bardzo gęsta, pozostaje kożuszek do końca [4.5]
                  Zapach: świeży lekko chmielowy [4.5]
                  Smak: lekki chmiel, jednak piwo bez wyrazu [3.5]
                  Wysycenie: może trochę za małe [3.5]
                  Opakowanie: moim zdaniem celowo nawiązuje do Tatry [2.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.95]
                  Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Lekko bursztynowy, ciut ciemniejszy niż przeważnie w Pilsach. [4]
                    Piana: Dość duża, ale szybko opada do kożucha. Do końca jednak pozostawia duże ślady na ściankach kufla. [3.5]
                    Zapach: Słaby (siłą) i nijaki. Łagodny chmielowo słodowy. Połączenie łagodnego zapachu z nikłą siłą daje efekt taki, że ani nie zachęca, ani zniechęca. [3.5]
                    Smak: Łagodne piwo. Gładko się pije. Chmielowo słodowy smak z wyraźną goryczką. Alkohol właściwie tylko czasem daje się wyczuć, czasem w posmaku się pojawia. W sumie to takie między mocnym a pilsem piwo, takie pośrodku. [4]
                    Wysycenie: Bardzo dobre przez większość piwa. Trochę mocniejsze niż w przeciętnych mocnych. Pod koniec trochę słabnie. [4]
                    Opakowanie: Kiepskie i nie zachęcające. Byle jaka grafika, kolorystyka brzydka, kapsel goły. Marność. Jak dla mnie najgorsze w całej serii, w przeciwieństwie do piwa. Ale podają ekstrakt. [2.5]
                    Uwagi: Dobre „lekko mocne” piwo. Kiedyś piwa o takich lekko mocniejszych parametrach były moimi ulubionymi. Wtedy nikt 6,3% nie nazywał mocnym piwem.

                    Moja ocena: [3.7]
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złotobursztynowy, mocy właściwy. [3.5]
                      Piana: Jednocentymetrowa, ładna, lecz po chwili robi się niewidzialna, jak "duch Hopkirka" . [3]
                      Zapach: Bardzo słaby, lekko słodowy. [3]
                      Smak: Lekkie posmaki winne, dominuje słód. [3.5]
                      Wysycenie: Niezbyt wysokie, zadowalające. [3.5]
                      Opakowanie: Czarno-"jasnomusztardowa" puszka, da się wytrzymać. [3.5]
                      Uwagi: Na mojej puszce jest producent "Royal Unibrew" i moc 6,0%...

                      Moja ocena: [3.275]

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasny bursztyn, jak najbardziej odpowiedni do parametrów. [4.5]
                        Piana: Miłe zaskoczenie, dosyć wysoka, gruboziarnista,zostawia po sobie kożuszek, i oblepia szkło. [4]
                        Zapach: Mocny słód, delikatnie przebijające się aromaty chmielu. [4]
                        Smak: Chmielowa goryczka, stonowana smakiem słodu, bardzo przyjemnie się pije. [4]
                        Wysycenie: Odpowiednie, bąbelki leniwie wędrują ku górze, utrzymuje się przez cały czas picia. [4]
                        Opakowanie: Trochę przypomina mi puszkę Tatry mocnej. Na puszce dominuje kolor czarny i jasno żółty, brak podania ekstraktu. [3]
                        Uwagi: Na prawdę miłe zaskoczenie, łagodne w smaku, bardzo smaczne. Jednak nie wiem czemu mocne, skoro posiada tylko 6% alk.

                        Moja ocena: [3.975]
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎