Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Rotmistrz Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Grudziądz, Rotmistrz Premium

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bardzo ładny, złoty, klarowny [4.5]
    Piana: biała, gęsta, drobnobąbelkowa, dość trwała; piękna czapa, która utworzyła się bezpośrednio po nalaniu, wystaje ze szklanki; obficie osadza się naściankach, opada powoli- pozostaje dość gruby dywanik [4.5]
    Zapach: zdecydowanie słodowy, bardzo zachęcający [4]
    Smak: lekko wodniste na początku, później słodowe, okraszone bardzo fajną goryczką, długo pozostającą w ustach [4.5]
    Wysycenie: trochę zbyt mocne, gdyż ocno pieni się w ustach, ale bąble w szklance prezentują sie naprawdę okazale- jest ich dużo i powoli z majestatem kierują się ku powierzchni [4]
    Opakowanie: mnie odpowiada nowa linia etykiet Rotmistrza, nie jest to dzieło sztuki, ale ma wszystko czego potrzeba, no może poza danymi o ekstrakcie za co minus; ja mam z resztą sentyment do KUNTERA i ocena może ciut naciągnięta ;-) (ale tylkotaza opakowanie) [4.5]
    Uwagi: bardzo dobre piwo, moim zdaniem najlepsze z z nowej linii Rotmistrza, naprawdę polecam. Nie jest to piwo wybitne, ale złego słowa o nim powiedzieć nie mogę.

    Moja ocena: [4.3]
    Poszukuję

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: zlocisty ale z klarownościa na bakier [2]
      Piana: biala, drobna, dość szybko opada, osadza się na szkle w niedużej ilości [3.5]
      Zapach: dość miły, leciutki chmielowy z domieszka zapachu slodowego [4]
      Smak: dośc przyjemne, pełne w smalu, leciutko szczypie w język, delikatna goryczka dobrze wywarzona z lekkim slodowym posmakiem [4]
      Wysycenie: ciut za duże [4.5]
      Opakowanie: brązowa butelka, firmowy kapsel, etykieta mogłaby mieć lepszą szatę graficzną [4]
      Uwagi: Jak na razie najlepsze grudziądzkie piwo jakie piłem, zakupione w Joli na Koszykowej

      Moja ocena: [3.875]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piwo ni było klarowne, leciutko mętne. Kolor za jasny. Złoty, blisko słomki. [2.5]
        Piana: Duża czapa uniemożliwiająca nalanie w jednym podejściu. Początkowo jednorodna, później pojawiły się grube bąble. Średnio trwała, zredukowała się do kożuszka który pozostał do końca. [4]
        Zapach: Chmielowy z charakterystyczną dla Grudziądza nutką, słodową. Lekko metaliczny. Tylko 3 za to, że jest bardzo słaby. [3]
        Smak: Słodowy z tą nutką grudziądzką, wyraźnym chmielem i chmielową goryczką. Posmak raczej słodowy. Smak dość trudny do pisania. Dość oryginalny, ale nie powala. [3.5]
        Wysycenie: Trochę słabe jak na Premium. Mocniejsze podniosło by jakość piwa. [3.5]
        Opakowanie: Ładna kolorystycznie etykieta. Wizerunek rotmistrza w stosunku do poprzednich wersji wyraźnie poprawiony. Minusy to goły kapsel i brak ekstraktu. [4]
        Uwagi: Takie typowe małobrowarowe piwo. Smak oryginalny, jeden się będzie zachwycał inny nie wypije. Jedne walory duże (piana), innych brak. Po prostu nierówne. Ale po wypiciu jednego jest ochota na następne, w przeciwieństwie do koncernowych.

        Moja ocena: [3.35]
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • granat862
          Senior
          • 12-2004
          • 945

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złocisty, lekko mętny. [3]
          Piana: Drobnoziarnista,przy nalewaniu tworzy sie duża czapa, która redukuje sie do kozuszka, pozostawia ślady na szkle. [4]
          Zapach: Chmielowo-słodowy, z przewaga tego pierwszego, ogólnie przyjemny. [3.5]
          Smak: Leciutka goryczka, długo utrzymuje sie w ustach [4]
          Wysycenie: Nie za duże. [3.5]
          Opakowanie: Niczym nie wyruzniające sie opakowanie, zielona etykieta z rotmistrzem, kapsel firmowyGrudziądzki [3.5]
          Uwagi: Zakupione w Łodzi na Pomorskiej 116, piwo może nie rewelacyjne, le z chęcia sięgne do niego jeszcze raz.

          Moja ocena: [3.725]
          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

          Comment

          • sandacz
            Senior
            • 01-2007
            • 345

            #6
            Piwo wypite przeze mnie skomponowane było z iście ułańską fantazją. Czego tam nie było! Czułem i miód (baseny zapewne są wyłożone woskiem), i lekko metaliczny posmaczek - ale przyjemny - pochodzący z urządzeń, przez które piwo sobie płynie (i w których leży), i nawet... posmaczki pszeniczne! Całość może nieco zbyt chaotyczna, ale z pewnością warta powtórnego zasmakowania.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎