Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krušovice, Jubilejní Ležák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    Krušovice, Jubilejní Ležák

    Piwo uważone podobno specjalnie na dni otwartych drzwi browaru w czerwcu 2005. Potem trafiło do dystrybucji...
    ...i to był strzał w dziesiątke...
    Smakowo podobne do Imperiala ale pełniejsze w smaku.
    POLECAM!! Do kupienia np. w czeskim Globusie.
    Ocena: blisko 5.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.
  • ajos
    Member
    • 09-2004
    • 91

    #2
    Zbierałem się żeby zrobić wpis i Kolega mnie ubiegł

    Ale do rzeczy... Piwo zakupione podczas wypadu do Harrachova. Zgodnie opisem składu piwo powinno być mieszanką jęczmienno-pszeniczną o mocy 4,7%.

    Kolor: Złocisto-bursztynowy, dość ciemny, pasujący do 15-tki.
    Piana: W miarę mocna, trzyma kilka minut, duże i średnie dziury, lekko żółtawy odcień.
    Zapach: Chmielowy z goryczką, wydaje się że w tle czuć aromat pszeniczny.
    Smak: Z początku masakra, 100% silnej goryczki i zero pszenicy, na szczęście w czasie picia goryczka słabnie a przebijają się smaki pszeniczne i "metaliczne".
    CO2: dziwne, niby go dużo ale na języku nie za bardzo czuć bąbelki.
    Opakowanie: Butelka NRW, klasyczna etykieta Krusovic ze zmienioną kolorystyką w tonacji czarno-waniliowej, mało wyraźna ale sympatyczna.

    Ogólnie oceniam piwo na 4, chociaż wielkim fanem tegoż modelu nie zostanę.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Piwo dostałem od kolegi mwojtaszka za pewną przysługę.

      Istotnie ciekawe w smaku. Zaraz po przełknieciu spora goryczka, a dalej lekko kwaskowe nuty. Właśnie one skłoniły mnie do zaglądnięcia na kontrę, gdzie przeczytałem o mieszanym składzie surowcowym. Do Koelscha to nijak nie pasowało, ale dobrze się piło, gdyby nie ciut za wysokie nasycenie. U mnie nie było tak "ciemne" i nie wyczułem metaliczności. Do powtórki!

      Comment

      • woosaa
        Senior
        • 07-2005
        • 1548

        #4
        Witam .Kupione u braci z południa za 14.90 Kc.Kolorek ładny bursztynek,piana śnieżnobiała znika wolniej niż w innych czeskich piwach,zapach mieszana pszenica z jęczmieniem,wysycenie b.dobre a smak wysmienity:super goryczka z nutą pszeniczną.Śmiało daję 5-.
        A tu fotka http://www.pivovary.info/prehled/kru...vice_jubil.jpg
        mb WOS

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Aktualna fotka:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12201

            #6
            Moim zdaniem najlepsze piwo tego koncerniaka. Dla milosnikow bardziej nachmielonych piw. Stad "ekstra horke"

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              #7
              Dobre, wytrawne piwo o głęboko złotym kolorze. Szkoda, że Kralovsky Pivovar nie podaje ekstraktu, ale może ze względu na mieszany skład pszeniczno-jęczmienny.

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                Szkoda, że Kralovsky Pivovar nie podaje ekstraktu, ale może ze względu na mieszany skład pszeniczno-jęczmienny.
                A jaki to ma związek?
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12201

                  #9
                  raczej mały. Obstawiam, że jest to 11%.

                  Comment

                  • Promil03
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2833

                    #10
                    Naprawdę bardzo dobre piwo. Bardzo fajny bursztynowy kolorek (rzadko kiedy spotykany przy piwach naszych południowych sąsiadów), piana w porządku, no i ciekawy przenikający się smak goryczki i pszenicy. Zgadzam się z przedmówcami i daję mu 4+. Zakupiony w Czechach za 14,5 Kč. U nas cena chyba coś ok. 4 zł. Na pewno wrócę do tego piwka.

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6130

                      #11
                      Piwko słodkawe ale pojawia się w tle dobra goryczka lekko karmelowa...
                      Pianka robiła się fajna ale niestety została na krótko pozostawiając firanki i cienką obwódkę...
                      Reszta niezmienna... poddaje się lekkiemu zakręceniu kuflem i wtedy wstaje fajna pianka.

                      Aktualne foto Jubilejnego...
                      Last edited by sibarh; 17-01-2010, 22:06. Powód: Fotka w sepii

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Piwo kupione w Zofmarze za 3,70 zł.

                        Kolor: Głebokie złoto, dość ciemne jak na domniemany ekstrakt.
                        Piana: Po wlaniu połowy butelki pokal wypełnił się z meniskiem wypukłym. Potem stosunkowo szybko opadła, ale zostawiła na ściankach zawiłe konstrukcje.
                        Zapach: Dość silny, po równo chmielowo-słodowy.
                        Smak: Z początku czuć słodową treściwość, potem pojawia się solidna goryczka, by wreszcie obydwa komponenty splotły się ze sobą, zanikając w towarzystwie lekkiego, miodowo-chlebowego posmaku.
                        Opakowanie: Jak na zdjęciu Javoxa. Wprawdzie fotka średnia, ale zwalnia mnie z konieczności wykonywania własnej Etykieta skromna, choć elegancka, pod folią goły kapsel.
                        Uwagi: Nie spodziewałem się wiele, bo to w końcu Krusovice, czyli piwa gorsze niż jeszcze parę lat temu, a zostałem mile zaskoczony. Fajne, dobrze chmielone piwo.

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          #13
                          Aktualna fotka:
                          Attached Files
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                            uważone

                            No i mówcie, że człowiek się tu nie może czegoś nauczyć...
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • Breakdancer69
                              Member
                              • 01-2011
                              • 54

                              #15
                              Zawartość alkoholu: 4,7%
                              Pojemność: 0,5 l
                              Kolor: złoty
                              Kraj pochodzenia: Czechy


                              Piwo o silnej goryczce przeciętnej jakości. Posmak pozostawia trochę skwaszony. Zapach słabo wyczuwalny słodowy. Nie najlepsze, koncerniak z mocną goryczką.
                              mój blog o piwach
                              http://browary.blogspot.com/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎