Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Żywe Niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Amber, Żywe Niefiltrowane

    Piwo gotowe do oceny

    piwo w zasadzie już jest dostępne od jakiegoś czasu, ale nikt nie składał zbytnio zapotrzebowania na możliwość oceniania, opisu etc. dopiero mnie pogoniono w trakcie trwania plebiscytu na piwo roku 2006 że brak owego produktu na listach wyborczych...

    nie było jednak zgodności co do nazwy tego piwa, druga opcja - Red Niefitrowany, próba ustalenia na szybko u źródła na razie spełzła na niczym.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • atheus
    Member
    • 10-2006
    • 67

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomarańczowy, cudownie mętny. Cudo! [5]
    Piana: Bąbelki średniej wielkości, biała. Trzymała przepisowe "dwa palce" całkiem długo. Później nieco osiadła ale i tak wytrzymała całkiem długo [4]
    Zapach: Bardzo treściwy. Czuć w nim drożdże i całe bogactwo nutek i półnutek. Przypomina mi wspaniałe czasy kiedy w Gdańsku działał jeszcze browar i aromat słodu rozchodzący się po całej okolicy [4.5]
    Smak: Bardzo głęboki, drożdżowy+słód. Długo trzyma sie na języku dzięki czemu można długo poszukiwać i smakować. Pysznie! [4.5]
    Wysycenie: W sam raz. Gaz trzymał się do końca. Nie było go ani za mało, ani za dużo [4.5]
    Opakowanie: Ładny wysoki pokal z logo Ambera. Mętny, złocisty napój w nim był najlepszą ozdobą [5]
    Uwagi: Świetne piwo! Cena w lokalu była dość bandycka (Dom Piwa w Gdyni 7 zł) ale piwo na to zasługuje. Polecam!

    Moja ocena: [4.5]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, adekwatny do składu piwa. [4.5]
      Piana: Gęsta. Bardzo ładna. Powoli się redukuje, zostawia godne ślady. [4.5]
      Zapach: Najsłabszy element piwa. właśnie słaby. Brak wyraźnych nut, czy to sugestia, czy gdzieś z oddali wyczuwam drożdże? [3]
      Smak: Harmonijny, lekko słodowy. Łagodny. Może ciut za słodki? Tzn., nie do końca na upały, ale na resztę roku... Do dna! [4.5]
      Wysycenie: OK, cały czas wyczuwalne na podniebieniu. [4.5]
      Opakowanie: Eko, wszystko współgra (od kapsla począwszy), dane bez zarzutu. Zamierzona "przaśność" przy piwie żywym jest zrozumiała. [4.5]
      Uwagi: Duży szacun za tak szerokie wejście z piwem niepasteryzowanym. Plusem dla konsumentów jest to, że zbliżając się do daty przydatności, można trafić na upusty cenowe :-). Na zdrowie!

      Moja ocena: [3.975]
      ---------------
      Ocena usunieta z rankingu.
      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Tu: opisywano inne piwo.
      Art, Admin

      ---------------

      Comment

      • Doczu
        Member
        • 07-2007
        • 77

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolorek zacny i w sumie bez większych zastrzeżeń [4.5]
        Piana: Tu pierwszy zawód. Poczatkowa całkiem przyzwoita czapa dość szybko zredukowała się do cienkiego dywanika. Resztki osiadają na ściankach. [3]
        Zapach: hmmm pierwszy raz piłem takie piwo więc nie bardzo mam punkt odniesienia, ale zapach nie był najgorszy. W porównaniu z później pitym Erdingerem to nawet był wyśmienity :-) Stąd ocena mniej więcej z połowy stawki. [3.5]
        Smak: Bardzo dobry. lekko słodowy, imo całkiem nieźle zbalansowany. Żadna z nut nie wybija się przed drugą. [4.5]
        Wysycenie: Dobre. Przyjemnie musowało w ustach, choć w szklanicy bąbelki nie unosiły się. [4]
        Opakowanie: Opakowanie wygląda na ascetyczne i rachityczne, ale mnie bardzo sie podoba. Niestety przez to opakowanie piwo ciężko znaleźć na półce wśród innych piw :-) [5]
        Uwagi: Co prawda piwo miało 2 dni do upływo terminu ważności, więc może stąd piana była taka sobie, ale ogólne wrażenie całkiem pozytywne, choć nie przepadam za tego rodzaju piwami.

        Moja ocena: [4]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Tu: opisywano inne piwo.
        Art, Admin

        ---------------

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10836

          #5
          A to od keidy "Żywe Niefiltrowane" jest w butelkach?!
          Ostatnie dwie oceny dotyczą piwa "Żywe" i tam jest ich miejsce.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
            A to od keidy "Żywe Niefiltrowane" jest w butelkach?!
            Ostatnie dwie oceny dotyczą piwa "Żywe" i tam jest ich miejsce.
            Mosz recht, chopie!
            Sorka, zorientowałem się po czasie, a potem umknęła mi chęć naprawy błędu...

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pilsowy, ale ślicznie mętny. [5]
              Piana: Średnio wysoka, ale dość trwała. [4]
              Zapach: Silny, z wyczuwalnymi nutkami drożdżowymi, słodowy. [5]
              Smak: Bardzo pełny, słodowy, z malutką goryczką. W tle czuć było leciutką alkoholowość. [5]
              Wysycenie: Idealne. [5]
              Opakowanie: [5]
              Uwagi: Pite w 2007 r. w namiocie Ambera na gdyńskiej plaży.

              Moja ocena: [4.9]

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Wierzyć się nie chce, że nikt nie wyraził opinii o tym piwie przez półtorej roku!

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wierzyć się nie chce, że nikt nie wyraził opinii o tym piwie przez półtorej roku!
                  Półtora

                  Ja wiem czy to takie dziwne? Mało osób ma dostęp do piwa beczkowego o tak ograniczonym promieniu dystrybucji.

                  Comment

                  • darko
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 2078

                    #10
                    Pite w Omercie w Krakowie dwa dni temu.
                    Dość mętne. W smaku wyraźne drożdże, aż do przesady. Ogólnie w odbiorze przypominało piwo górnej fermentacji. Brak "świeżości" typowej dla piw niepasteryzowanych. Jak dla mnie zbyt pełne, za dużo ekstraktu. Nalane w ładny kufel z logo Ambera. W sumie to mogłem wziąć Koźlaka.

                    Comment

                    • DwieSzopy
                      Junior
                      • 07-2009
                      • 1

                      #11
                      Zetknąłem się z Żywym niefiltrowanym w lokalu Żywe Club w Gdańsku. Cena bardzo przyzwoita jak na centrum Gdańska i to w trakcie jarmarku Dominikańskiego- 5,50 dla studentów Piwo wyśmienite, gęste, z długo utrzymująca się pianą, bez alkoholowej nachalności, które wykazuje wersja filtrowana. Polecam także sam lokal, mozna wypić tam także Ciechany, kompletny wybór z Fortuny, Obolonie i Magnaty.
                      THRUST

                      Comment

                      • rohozecky
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2008
                        • 1836

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                        Pite w Omercie w Krakowie dwa dni temu.
                        Dość mętne. W smaku wyraźne drożdże, aż do przesady. Ogólnie w odbiorze przypominało piwo górnej fermentacji. Brak "świeżości" typowej dla piw niepasteryzowanych. Jak dla mnie zbyt pełne, za dużo ekstraktu.
                        Chyba tak. Jak dla mnie, zbyt mocne, choć dosyć dobre.
                        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                        Comment

                        • Mario_Lopez
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 991

                          #13
                          Dzisiaj miałem dzień testowania piw, które piję bardzo rzadko, lub w ogóle pierwszy raz, i powiem tak - z Żywym spotkałem się po raz trzeci ogólnie i nie za bardzo rozumiem euforię 90% wypowiadających się osób w tym temacie, piwo samo w sobie jest bardzo smaczne, no ale bez aż takich fajerwerków, zostawia posmak czegoś dziwnego na podniebieniu. Oczywiście to moja subiektywna ocena, nie chciałbym nikogo urazić.
                          Wasze zdrowie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                          EBE EBE

                          Comment

                          • TomekPeisert
                            Senior
                            • 01-2010
                            • 181

                            #14
                            Czy Żywe Niefiltrowane można zakupić gdzieś w Tczewie?

                            Comment

                            • Sokół83
                              szynkarz
                              • 12-2004
                              • 1598

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasny bursztyn, mętne [5]
                              Piana: Piękna biała, gęsta czapa, która trzymała się prawie "przez całe piwo" (mimo dość szybkiego nalania do plastiku) [5]
                              Zapach: Intensywny zapach słodowy z dodatkiem drożdży [5]
                              Smak: Rozbudowana kompozycja smaków słodowych z zakończeniem słodkawym, lekki posmak drożdżowy, na końcu delikatna goryczka równoważąca ową słodycz. Piwo jednocześnie pełne, treściwe, rześkie i świeże. [5]
                              Wysycenie: W sam raz [5]
                              Opakowanie: Pite na imprezie plenerowej - oceniam na podstawie butelki Żywego [5]
                              Uwagi: Pite na "Festiwalu" Piw Regionalnych w Manufakturze - jak dla mnie rewelacja. Czekam aż się pojawi w Piwotece

                              Moja ocena: [5]
                              Z INNEJ BECZKI

                              www.fotopolska.eu

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎