Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Budějovický Měšťanský, 1795 Original Czech Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Budějovický Měšťanský, 1795 Original Czech Lager

    1795 - světlý ležák
    Leciutkie piwo, teraz dobre do obiadu, latem będzie doskonałe na upały.
    Piana początkowo ładna jednak szybko zanikająca. Barwa słomkowa, nie najjaśniejsza.
    Powinno być dostępne w Auchan.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    ekstrakt 11,2%
    alkohol 4,7%

    Kolor jasno złoty. Piana szybko opada do zera. Znakomity zapach słodowo chmielowy. W smaku wytrawne z niezalegającą solidna goryczką i bardzo delikatną słodowością w tle. Butelka NRW z bardzo ładną i przejrzysta czerwonozłotobiałą etykietą. Krawatka z foli aluminiowej. Na etykiecie opis również po polsku.

    Bardzo dobre piwo, oceniam na 4.3 (piana zawiodła).

    Dzięki pawelek59 za możliwość ocenienia


    PS
    Piwo posiada certyfikat PROTECTED GEOGRAFICAL INDICATION co stanowi europejską gwarancję, tego, że wytwarzane może być jedynie w Browarze Mieszczańskim w Budziejowicach - chwała im za to Mam nadzieję że SABMuller zdobędzie się kiedyś na to, żeby i Pilsner Urquell taki certyfikat dostał i by nas nie katowali podróbką z Tych

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Budvar
      Senior
      • 09-2005
      • 265

      #3
      Budějovický Měšťanský Pivovar, 1795

      Ekstrakt: 11.2% wag. | Alkohol: 4.7% obj.

      Kolor: słomkowo-złoty, nie powalający [3.5]

      Piana: przyzwoita, drobna i trwała [4]

      Zapach: jest równowaga między chmielem, a słodem, są kwiaty, jest miód, jedyne, czego brakuje to jego intensywność [4.5]

      Smak: wraźna goryczka (znacznie wyraźniejsza, niż w klasycznym Budvarze), leciutki słód, piwo lekkie, ale nie wodniste [4.5]

      Wysycenie: dobrze podkreślające smak [4]

      Opakowanie: bardzo ładne, estetyczne, w biało-czerwonych barwach [4.5]

      Uwagi: piwko zakupione u JOLI na Koszykowej

      Moja ocena (wg ARTomatu): [4.375]

      Comment

      • rotmistrz
        Senior
        • 06-2005
        • 469

        #4
        Kolor zółty, klarowny; piana biała drobnoziarnista, szybko siadła pozostawiając dziurawy kożuszek; zapach słodowo chmielowy; smak wyrazista goryczka orza wyczówalny słód; informacje o piwie pełne etykieta biało-cerwona z złotymi wtrąceniami. Piwo dobre po obiedzie. Miom zdaniem ocena jego to dobra czwórka.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Piwo:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • kentaki
            Senior
            • 10-2002
            • 452

            #6
            Bardzo fajny lagerek z fajnym, wyraźnym zapachem i smaczkiem chmielowym. Piękny złoty kolorek, ale pianka przeciętna i szybko zanika. Generalnie godne polecenia, smaczne i ładnie opakowane piwko, choć ciut za drogie (ok.3 zł). Zakupione w Kauflandzie. Dam 4 na zachętę.
            Last edited by kentaki; 22-03-2007, 15:25.

            Comment

            • Lacriferno
              Senior
              • 07-2005
              • 783

              #7
              Całkiem niezłe piwko. Przyjemny chmielowy zapaszek. Smak wyraźnie chmielowy z mocną goryczką. Piana do niczego - szybko zniknęła do zera.

              W Albertach po 2,89 w promocji.

              Comment

              • lukex
                Senior
                • 12-2005
                • 262

                #8
                Jest to jedno z niewielu piw czeskich ,których nie warto kupować.W smaku jest troszkę lepsze niz nasza polska koncernówka typu Szczecin.Na uwage zwraca jedynie opakowanie które jest po prostu świetne pod każdym względem.

                Comment

                • GioCare
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 137

                  #9
                  Kolor: Typowo słomkowy, jasny złoty[4]
                  Smak: Typowo słodowy, mało chmielowy i słabo wyczuwalna goryczka. [3]
                  Zapach: Czułem tylko słód, nic więcej [3]
                  Wysycenie: Za słabe jak dla mnie. Podobne do lekko gazowanej wody mineralnej Jurajskiej. Kompletnie mi nie pasuje. Moim zdaniem piwo to powinno byc mocniej gazowane. [2]
                  Etykieta: Podoba mi się! Biało-Czerwone barwy Polski! Choc to czeskie piwo :P [4]
                  Piana: Piana średnioziarnista. Dosyc szybko opada, co nie przypadło mi do gustu. Posmak lekko chemiczny. [3]
                  Cena: 3zł - 0,5l butelka. Trochę za dużo jak na takie piwo [2]

                  Moim zdaniem:
                  Kiepskie piwo. Za słabe w smaku i w zapachu. Nie zagości u mnie w liście zakupów piw. Jeśli ktoś lubi takie słabe piwa to prosze bardzo.

                  Moja średnia ocena(wg ARTomatu): [3]
                  Last edited by GioCare; 19-09-2007, 21:19.
                  ╔═╗
                  ║═╬╦╦═╦═╦═╗
                  ╠═║║║╬║╩╣╔║
                  ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
                  ════╚╝══════════

                  - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
                  "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
                  http://www.kp.pl/

                  Comment

                  • grzech
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 4592

                    #10
                    Mocno przeciętny pils. Trochę goryczki, jakiś tam zapach. Istotnie ładne opakowanie. Raczej do niego nie powrócę.

                    Comment

                    • dyzman
                      Senior
                      • 01-2008
                      • 108

                      #11
                      No Czechami to nie pachnie. Mnie generalnie Budějovický browar niczym "nie pachnie". Polecam zwolennikom czeskiego piwowarstwa omijać tę "budę".
                      "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

                      Comment

                      • kenubi
                        Member
                        • 07-2008
                        • 87

                        #12
                        kupiłem w Stokrotce(lublin) za 3.79 Jak to w Stokrotce - drogo, z datą do 01.04.09
                        Kierowałem się m.in zawartościa alkoholu, lato - czyli niską. 11.2% / 4.7 alk.

                        Kolor: wieczór, słaba żarówka ale raczej miodowy
                        Piana: drobnebąbelki, nie za tęga, szybko ginąca (ale w butelce na ściance ciagle jeszcze widoczna)
                        Zapach: słaby, jakis taki chmielowy,przyjemny, osoby palące tytoń (rzuciłem) będą miały problem z wykryciem
                        Smak: przyjemny, rześki-lekki ale nie wodnisty, chmielowy, na końcu trochę goryczki
                        Wysycenie: mnie bardzo pasowało, umiarkowane, nie stoi w żołądku, nie bekam jak głupi
                        Opakowanie: ładne, stylowe, zielona butelka, kapsel-czysty (pazłotko)
                        Ocena:
                        może są lepsze ale przy takim bym spokojnie posiedział dłużej, bardzo mi się podobało, jakby miało jeszcze ciut mniej alkoholu to by było super, piwo gaszące pragnienie ale nie cienkie, lekkie w smaku, nie nagazowane mocno, jakbym miał kogoś na wieczorną pogawędkę to bym na pewno obalił z przyjemnością ze 3
                        Piszcie co chcecie, dla mnie kandydat do częstych zakupów.

                        Comment

                        • kenubi
                          Member
                          • 07-2008
                          • 87

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kenubi Wyświetlenie odpowiedzi
                          kupiłem w Stokrotce(lublin) za 3.79 Jak to w Stokrotce - drogo,
                          ...
                          .
                          Nooo.. to teraz sie poprawię. 2,3 dni temu oczy mi z orbit wyszły jak zobaczyłem w tej samej "Strokrotce" (lublin,~sławinek) cenę...uwaga! ... 7.49 za butelkę 0,5L.
                          Toż to śiok !

                          Prawie wszystkie "Piwa" były miedzy 1 a 2 zł droższe niż w sklepie specjalistycznym gdzie kupuję Ciechany i inne niepasteryzowane.
                          [Edit p.s.]
                          Dokładnie sprawdziłem czy cena [etykieta] jest od tego piwa.
                          Last edited by kenubi; 04-03-2009, 23:26.

                          Comment

                          • kenubi
                            Member
                            • 07-2008
                            • 87

                            #14
                            p.s.2. Jak sprawdzilem, cena netto hurt tego piwa w lokalnej hurtowni to .. 2.40 (netto). Bez dalszego komentarza

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #15
                              Pite pewnie z rok temu.

                              Kolor: Pilsowy, dość klasyczny.
                              Piana: Wysoka, drobnoziarnista, dobrze się trzyma..
                              Zapach: Generalnie słodowo-chmielowy, typowo czeski, ale czułem też lekką, niepokojącą nutę sardynki .
                              Smak: Bardzo słodowy, acz z wyraźną goryczką.
                              Uwagi: Ot, niczym szczególnym się nie wyróżniające czeskie piwo.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎