Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proef, Boerinneken

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    Proef, Boerinneken

    Browar Den Ouden Advokaat mieści się w Sint-Niklaas (wschodnia Flandria, między Gandawą, a Antwerpią) przy Hoogkamerstraat. Oprócz piwa wytwarzają tam jeszcze likiery, miód, czekoladę i inne pyszności.
    Boerinneken (w tłumaczeniu wieśniaczka) to jasne (blond) piwo ważone w stylu piw klasztornych (nie znalazłem nigdzie informacji czy receptura pochodzi z konkretnego klasztoru). Trunek refermentuje w butelce.
    Sama butelka bardzo ciekawa (będzie zdjęcie). Pojemność 0,33l, zamykana na taki "zatrzask" (nie znam nazwy), etykieta nadrukowana na butelkę, kaucja 0,65 euro. Piwo kupine w Gent za 1,51 euro.
    Alk. 9,5%, ekstrakt ?.
    Barwa: jasnopomarańczowe, mętne.
    Piana: piwo intensywnie się pieni, długo utrzymuje się piana, zróznicowana "granulacja" pęcherzyków gazu.
    Zapach: bardzo złożony, słodki, kwiatowy (akacja!) z lekką nutą musztardy (ten zapach był nieprawdopodobnym odkryciem).
    Smak: z jednej strony lekka goryczka, a z drugiej słodkie kwiaty. Smak długo drażnił kubki smakowe i rozpływał się w trudne do określenia posmaki. Alkoholu praktycznie nie czuć (w smaku! bo w głowie to i owszem!).
    Kocham takie piwa. Nieprawdopodobny i nieznany wczesniej zapach (musztarda!) i powalający, uzupełniający doznania węchowe smak. Według mnie to piwo z najwyższej półki!
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    #2
    Tak wygląda piwo i butelka. Przepraszam za szkło od delirki
    Attached Files
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • marceli
      Senior
      • 10-2002
      • 127

      #3
      Zgadzam sie ze jest to bardzo dobre piwo,ja jednak nie znalazlem posmaku musztardy glowny motym smakowy i zapachowy to morela i suszone owoce.zarowno smak jak i zapach bardzo wyrazne ,pelne piwo bardzo tresciwe prawie geste,leciutka goryczka ale tez jakas owocowa.a alkohol rzeczywiscie nie jest tak wyrazny jakby wskazywalby na to procentowy jego udzial w piwie

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        Proef jak mnie pamięć nie myli to degustacja, kosztowanie, próbowanie. Izkamil mnie pewno poprawi.

        W NL istnieje sieć lokali proeflokaal z dużą ilością różnych trunków.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • pezet
          Improwizator
          • 03-2006
          • 481

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marceli
          Zgadzam sie ze jest to bardzo dobre piwo,ja jednak nie znalazlem posmaku musztardy glowny motym smakowy i zapachowy to morela i suszone owoce....
          Może to była morelowa musztarda

          Nie jest to piwo powszechnie dostępne. Gdzie je zatem kupiłeś? - jeśli można zapytać.
          Jeszcze więcej takich wspaniałych piwek życzę. Pozdrawiam.
          Last edited by pezet; 14-11-2006, 14:59.
          „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
          Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
          Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pezet
            Pojemność 0,33l, zamykana na taki "zatrzask" (nie znam nazwy)
            Ten "zatrzask" to porcelanka albo inaczej krachla.
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
              Proef jak mnie pamięć nie myli to degustacja, kosztowanie, próbowanie. Izkamil mnie pewno poprawi.
              Słownik właśnie tak mówi. A z moją znajomością niderlandzkiego to cieniutko, dopiero zaczynam się uczyć

              Ale tu i tu już Pezet coś o tym pisał i tu jeszcze coś mówiliśmy i jeszcze tu coś było o zlecaniu warzenia takim browarom jak np. Proefbrouwerij.

              Czyli ten browar jest "próbny" bo inni mu zlecają warzenie, może najpierw na próbę a jak wyjdzie to na stałe?
              Last edited by lzkamil; 15-11-2006, 00:41.
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #8
                dokładnie to znaczy "próba, próbować" tak mnie doniósł mój niederlandzki wywiad
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • pezet
                  Improwizator
                  • 03-2006
                  • 481

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil
                  Czyli ten browar jest "próbny" bo inni mu zlecają warzenie, może najpierw na próbę a jak wyjdzie to na stałe?
                  A lista zlecających warzenie jest naprawdę imponująca, a piwa tam robione (co można przeczytać na Forum!) są naprawdę świetne (to też zasługa 'proef'br.).
                  „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
                  Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
                  Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • marceli
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 127

                    #10
                    piwo kupilem w barze microbar w londynie cena £4.40

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      #11
                      Etykieta dalej malowana na szkle ale dorobiło się krawatki:
                      Attached Files
                      Last edited by sibarh; 16-04-2013, 02:41.
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎