Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Timmermans, Peche Lambic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kony
    breweriarz
    • 08-2005
    • 1701

    Timmermans, Peche Lambic

    Timmermans Peche Lambic

    Jak głosi napis na kontretykiecie jest to: "Belgian beer with Lambic and flavoured with peaches."
    Z założenia nie pijam piw owocowych, aromatyzowanych i tym podobnych wynalazków. Ten egzemplarz dostałem w prezencie wraz z dwoma innymi belgijskimi piwami.
    Do degustacji podchodziłem nieśmiało i nieufnie ale spotkało mnie miłe zaskoczenie. Nie zostałem smakoszem i nie zamierzam teraz masowo spożywać piw owocowych ale okazało się, że nie taki diabeł straszny...
    Piwo ma wyraźny (żeby nie powiedzieć odstraszający) brzoskwiniowy aromat ale w smaku jest on mniej nachalny. Lekko kwaskowate, rześkie piwo. Bardzo ładna, obfita i dość trwała piana.

    Dane z etykiety:
    Alc. 4%
    Ekstrakt: brak danych
    Opakowanie: butelka 25cl, z kapslem John Martin's Original Ale (?)
    Piwo warzone ze słodu jęczmiennego i pszenicznego. 14% soku brzoskwiniowego, cukier i słodzik, przeciwutleniacz: kwas askorbinowy
  • perłyfan
    Senior
    • 02-2003
    • 1244

    #2
    Przywiozłem sobie z urlopu z Brukseli. Nie jestem znawcą piw typu Lambic, ale Timmermans jest naprawdę OK. Po nalaniu czuć piękny, naturalny zapach brzoskwinii. Piana trzyma się do końca i udowadnia, że ten brzoskwiniowy "napój" jest piwem. Najważniejszy smak --- brzoskwinie czuć, ale nie dominują tak jak w zapachu. Z piwa tego aż bije jego owocowość, jest kwaśne, ale pozbawione sztuczności. Naprawdę warte spróbowania, brzoskwiniowe, owocowe, orzeźwiające.
    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

    Comment

    • Sven
      Senior
      • 09-2003
      • 1211

      #3
      Owocowe ale i z charakterem piwnym. W zapachu i smaku brzoskwinie ale i nieco chmielu. Smaczne!
      Celia, cerevisia et conventus.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎