Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Fox Piwo Jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Perła, Fox Piwo Jasne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • remfire
    Senior
    • 03-2004
    • 1334

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny żółtozłoty, klarowny [3]
    Piana: Pojawia się i szybko znika [2]
    Zapach: Lekko chmielowy [3]
    Smak: Czuć goryczkę , ale bez przesady. Nie jest wyrazisty , ale ogólnie przyzwoity jak na stosunkowo tanie piwo. [3]
    Wysycenie: Przeciętne [2.5]
    Opakowanie: Ładna puszka w tonacji czerwonej [4.5]
    Uwagi: Piwo sprzedawane przede wszystkim w sieci sklepów ABC , chociaż nie ma takiej informacji na puszce. Ogólnie nie powala smakiem , ale też i nie odstrasza. Przeciętne piwo , do którego mozna od czasu do czasu powrócić, tym bardziej że cena jest przystępna ( ok 1,60 za puszke 0,5l )
    Puszka wygląda tak:


    Moja ocena: [2.95]

    Comment

    • Bartomelov
      Junior
      • 05-2004
      • 9

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny żółty. [2.5]
      Piana: Bardzo kiepska. Dosłownie na 5 sekund. Poczym znika bez żadnych śladów. [2]
      Zapach: Wyraźny, ale nie intensywny chmielowy zapach. [4]
      Smak: Całkiem przyjemny. Takie lekkie piwo z wyczuwalną goryczką, bez jakichś wyczuwalnych defektów. Wchodzi bardzo dobrze. Ale z drugiej strony niczym się nie wyróżnia. Piwo jedno z wielu. [3.5]
      Wysycenie: Słabe. Prawie w ogóle nie wyczuwalne. Na dnie nie ma bąbelków. [2]
      Opakowanie: Czerwona puszka. Chyba tylko ten kolor stanowi wyróżnienie. Ale brzydka też nie jest, jak to piwo - średnia. [3.5]
      Uwagi: Piwo wyróżnia się jedynie ceną, niewygórowaną. I jak na taką cenę jest to piwo całkiem dobre. W sam raz do masowego picia, jednego za drugim, o ile ktoś tak lubi.

      Moja ocena: [3.4]

      Comment

      • zAjkA
        Senior
        • 12-2004
        • 1089

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Coś między cytryną a słomką. [3.5]
        Piana: Straszna klapa. Dziurawa, krótkotrwała, jak w niektórych piwach ścieko podobna. [2]
        Zapach: Zgorzkniały, chmielowy. [2.5]
        Smak: Nienaturalnie gorzki. Czuć że spaćkano smak. Niesmaczna goryczka nawzajem przeplata się z wodnistością. Wszystko to powoduje że piwo nie jest nawet orzeźwiające [1.5]
        Wysycenie: W sam raz choć mogłoby być nieco większe co wg mnie korzystniej wpłynełoby na smak. [4]
        Opakowanie: Czerwona pucha ze złotymi wypustkami. Ogólnie ok. [3]
        Uwagi: Kiepskie piwo. Nie polecam

        Moja ocena: [2.2]
        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty. Troszkę za blady. [4.5]
          Piana: Niestety tylko przy nalewaniu. Później opada do zera. [1.5]
          Zapach: Przyjemny. Chmielowy ale mało rozbudowany. [4]
          Smak: Troszkę ubogi. Goryczka w sam raz. Ale tak poza goryczką, to nie ma czym kubków smakowych zawiesić [3.5]
          Wysycenie: W sam raz. Nie za duże, nie za małe. Równomierne do końca. Lekko mrowi w ustach. Nie siada na żołądku. [5]
          Opakowanie: Puszka nie brzydka. Przyzwoita ale mało elegancka. Cóż, jaki target piwa, takie opakowanie... [4.5]
          Uwagi: Piwko przez małe "p".

          Moja ocena: [3.65]

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • rotmistrz
            Senior
            • 06-2005
            • 469

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnożółty, klarowny [3]
            Piana: biała, średnioziarnista, wysoka, szybko siadla pozostawiając gruby kożuszek, pozostawia slad na szkle [3.5]
            Zapach: metaliczny, lekko chmielowy, [3]
            Smak: nieciekawy, wodnisty, goryczka słaba, mdły [2]
            Wysycenie: na początku intensywne za moment ustało [2]
            Opakowanie: czerwoona puszka z białymi napisami informacje o piwie nie pełne brak ekstraktu [2.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [2.575]

            Comment

            • bono_boniecki
              Senior
              • 10-2007
              • 177

              #7
              Myślę, że stosunek ceny do jakości jest niezły. Piwo kosztowało 1, 70 zł., pzy czym piana pozostawiała wiele do życzenia (była dosć drobnoziarnista, biała, lecz szybko redukowała sie do cienkiego dywanika), w smaku dominowała słodowość, był lekki, dość płytki. Piwo nie miało goryczy ani żadnych zdecydowanych posmaków. Wysycenie w normie, kolor również. Na lato- czemu nie. Pewnie kiedys do niego wrócę, lekki, pospoloty pils w niskiej cenie.

              Comment

              • paulaner
                Junior
                • 07-2009
                • 15

                #8
                Kolor: Dosyć jasny [3]
                Piana: Szybko znika [2]
                Zapach: Z moim katarem dzisiaj nie jestem w stanie ocenić
                Smak: Czuć lekko goryczkę, piwo dość wodniste, wchodzi bardzo lekko. Było pite w upał i muszę powiedzieć, że nawet smakowało. Jednak faktycznie prócz tej lekkiej goryczki i wodnitości więcej nic nie czuć. Piwo mocno rozcieńczone, przeciętne, jednak przyzwoite [3]
                Wysycenie: Średnie, ale mi to odpowiada [4]
                Opakowanie: Puszka, bez szaleństw [3]
                Uwagi: Kupione za 2zł. Dobre na ponad 30 stopniowy upał

                Comment

                • uranium
                  Member
                  • 05-2003
                  • 77

                  #9
                  To jeszcze gdzieś to rozprowadzają?

                  Comment

                  • Gopher
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 450

                    #10
                    Wszystkie 3 Foxy są cały czas w ofercie.
                    Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                    Comment

                    • paulaner
                      Junior
                      • 07-2009
                      • 15

                      #11
                      kupiłem w sklepie ABC na południu Polski

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasnozłociste lub ciemno słomkowe, jak kto woli, klarowne [5]
                        Piana: obfita tylko przy nalewaniu, po krótkim czasie zostaje cieniutki, dziurawy kożuszek na piwie, nie osadza się na szkle [2.5]
                        Zapach: słabo wyczuwalny, aż trzeba prawie umoczyć nos aby wyczuć lekko słodowy aromacik, miły [3]
                        Smak: takie jakieś rozlazłe, rozwodnione, raz goryczka, raz słodowy posmak, mokro w gębie, mało smaku przy tym, gdzieniegdzie jakaś mizerna fala smaku w postaci chmielu [3]
                        Wysycenie: trochę za duże, jest z lekka złośliwie uszczypliwe, ostrawe [4]
                        Opakowanie: dość przeciętny wygląd puszki w czerwonej tonacji i wielkim napisem FOX [3.5]
                        Uwagi: piwo jest dobre na bardzo szybkie ugaszenia pragnienia nad rzeczką w Hoczewie po skończonej robocie, na pewno nie na smakowanie walorów które piwo powinno mieć bo te, jak już wcześniej pisałem - rozlazło się gdzieś. Obecne na stacjach Lukoil, jest tam jeszcze wersja mocna, przy następnym tankowaniu zakupię

                        Moja ocena: [3.125]
                        Last edited by becik; 29-09-2009, 19:37.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9732

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bladozłoty, w granicach akceptacji. [3]
                          Piana: Biała, niezbyt drobna, krótkotrwała. Zostaje anemiczna i niezbyt zachęcająca plamka na powierzchni piwa. [2]
                          Zapach: Słaby, wyczułem jedynie lekki słód. [3]
                          Smak: Lekka goryczka. Orzeźwiające. To w zasadzie wszystkie doznania. [3]
                          Wysycenie: Duuużo gazu... [4]
                          Opakowanie: Czerwona pucha. Czytelna, estetyczna, nie przekombinowana. [4]
                          Uwagi: Kupione na stacji Lukoil za PLN 1,99. Jako spontaniczne piwo grillowe - czemu nie...

                          Moja ocena: [3]

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6124

                            #14
                            Piłem go w domu, nie było upałów więc okoliczność łagodząca padła... nie polecam na "chłodne pory" - rozwodnione typu pilzneńskiego...
                            Teraz kolor czerwony tego produktu /puszki/ będzie "sygnalizował" : - zaniechaj kupna!

                            Comment

                            • andszcz
                              Senior
                              • 07-2008
                              • 310

                              #15
                              Dziwne, że browar na swojej stronie http://www.perla.pl/index.php nie przyznaje się do produktu. Nie piłem, więc nie ocenię; choć dodam, że kupujący tą "ambrozję" nie wyglądali za ciekawie
                              "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎