Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Ryck, Rochus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    De Ryck, Rochus

    Browar De Ryck waży swoje piwa w Herzele (Flandria wschodnia, między Gent a Brukselą). Jest to browar rodzinny działający z przerwami od 1886 roku.
    Rochus jest piwem typu Vlumschen Bruinen (na etykiecie dotatkowa informacja).
    Butelka 0,75l, kupiony w Gent (tam też degustowany) za 2,13 euro, alc. 6,3 %, ekstrakt ?
    Piwo powtórnie fermentujące w butelce.
    Kolor ciemnobrązowy, mętny.
    Piana intensywna, opadająca po kilku minutach, pozostawiająca ~0,5 cm kołderkę, barwy - to była taka złamana brązem biel.
    Wysycenie umiarkowane, wydaje mi się, że idealnie pasowało do tego piwa.
    Zapach intensywny, bardzo świeży, owocowy, słodki.
    Smak uzupełniający zapach ale trochę od niego inny. Drożdżowy z gorzką końcówką i nie do końca określonymi posmakami (jeden z degustatorów odnalazł tam lukrecje).
    Bardzo dobre, dobrze gaszące pragnienie, ciekawe piwo i dobra cena. Ważna zaleta to ważenie przy użyciu naturalnych składników przez mały, rodzinny browar.
    Dla mnie piwo na 5.
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    #2
    Tak to piwo wygląda. Niestety nie mieliśmy oryginalnych szklanek. Znalazłem gdzieś informacje, że Rochus'a należy pić w pękatych, zwężanych u góry kielichach.
    Attached Files
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎