Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proef, Vicaris Tripel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    Proef, Vicaris Tripel

    Receptura powstała w firmie piwnej Vicaris EVBA (inna nazwa: Dilewyns Brouwerij), która waży niewielkie (próbne?) ilości tego piwa i opisanego wcześniej Generaal. Proefbrouwerij jest natomiast browarem usługowym i waży te piwa w większych ilościach. Pytanie: czy w takich przypadkach przy opisie nie należałoby jednak podawać nazwy tego browaru, mikrobrowaru, który to piwo "wymyślił" i posiada prawa do receptury?
    Butelkę 0,75l za 2,95 euro kupiłem w Gent (tam też wypiłem).
    Alc. 8,5%. Piwo fermentuje ponownie w butelce.
    Kolor żółto - pomarańczowy. Piwo jest mętne.
    Piana szybko opadła pozostawiając przyjemną kołderkę.
    Zapach jak to w belgijskich piwach - intensywny. Bardzo świeży, cytrusowy, kwiatowy.
    Smak trochę ubogi. Słodkawy, lekko gorzki. Delikatnie czuć posmak kolendry. Piwo mocno nasycone CO2. Spodziewałem sie czegoś więcej. Przeciętny Tripel.
    Attached Files
    Last edited by pezet; 18-05-2006, 10:51.
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • marceli
    Senior
    • 10-2002
    • 127

    #2
    Vicaris-tripel,zapach odpowiedni piwom tripel owocowy z nuta pikantna,duze nagazowanie w smaku przypomina mi duvel-a owocowe tony ale dosc wytrawne i wszystko gdzies zamykajaca ti wszystko goryczka.poprawne piwo tego gatunku

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎