Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vratislavice, Urböhmisch Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Vratislavice, Urböhmisch Dunkel

    Hols-Vratislavice, Urböhmisch Dunkel
    Warzone w browarze Hols -Vratislavice,zakupione w Niemczech w Locknitz w hurtowni A-Z za 0.39 €
    Parametry piwka,ekstraktu nie podano,alk 4.8%.Etykieta jak za dawnych enerdowskich czasów,bardzo surowa.Piana koloru kawy z mlekiem, niezbyt bujna ,pozostawia obwódkę na szkle.Barwa piwka wiśniowa.Gaz delikatny,troszkę za mały.W smaku słodkawe,ale nie nachalnie,raczej delikatne,może nawet troszeczkę wytrawne,choć w sumie jest leciutkie,"wchodzi" łagodnie.Zapach czegoś słodkawego,dość wyraźny,ale nie potrafię zidentyfikować co to jest dokładnie.
    Niezłe piwko,ale jak dla mnie troszkę za mało wyraziste,po prostu czegoś mi tu brakuje.
    Last edited by sibarh; 03-06-2011, 13:44.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      #3
      barwa: czarna
      piana: wysoka, gęsta, beżowo-brązowa
      zapach: palone nuty i kawa
      smak: palono-kawowy początek, a potem gorzka zgniła, stęchła goryczka, ohyda. Dawno nie byłem zmuszony wylewać piwa do zlewu. Poległem

      W lodówce mam jeszcze jeden egzemplarz, może będzie lepszy bo ten pity był akurat tuż przed datą spożycia.
      Last edited by sibarh; 15-08-2012, 20:29.
      LP

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #4
        z racji ze niedługo opłynie data w drogim egzemplarzu tego piwa z niechęcią je otworzyłem i przeżyłem ogromnie zdziwienia

        barwa nie jest już czarna jak ostatnio lecz ciemnobursztynowa
        piana ładna jak poprzednio, w zapachu sporo nut karmelowych i podobnie w smaku karmelowo, lekko palono, lekko czekoladowo jest całkiem w porządku. Bez problemu wypiłem więc zmieniam zdanie co do tego wyrobu. Patrząc na proporcje cena-jakość jest bardzo dobrze
        LP

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎