Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Pilsener Tradycyjny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Jabłonowo, Pilsener Tradycyjny

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoty, rzekłbym klasyczny o może zgodnie z nazą tradycyjny [4.5]
    Piana: po nalaniu na dwa palce, średniopęcjerzykowa, śnieżnobiała; opada dośc szybko, ale pozostaje delikatny dywanik; dość gęsta, pozostają na szklance delikatne krzaczki; [4]
    Zapach: bardzo przyjemny słodowy, brakuje chmielowych nutek, delikatny zapach alkoholu (mocno w tle, ale wyczuwalny) [3.5]
    Smak: bardzo sympatyczna mieszanina sodu i chmielu, napoczątku odniosłem wrażenie, że jest wodniste, ale później to wrażenie minęło, słodowy smak wyraźny otoczony chmielową goryczką, może ciut zbyt delikatną. wyczuwalne nutki alkoholowe, które nie psują jednak ogólnego wrażenia [4]
    Wysycenie: pęcherze powietrza unoszące się z dna są nieliczne i leniwe, a pijąc piwo odczuwam brak gazu [4]
    Opakowanie: bardzo mi przypomina Elbląskiego PILS(Z)NERA z Juranda, a znam takich, ktrzy sie pomylili kupując to piwo. Całość czytelna, choc brak danych o ekstrakcie [3.5]
    Uwagi: Bardzo przyjemne piwo, czekało w lodówce dośc długo, bo podchodziłem do niego z pewną dozą nieśmiałości, zupełnie niepotrzebnie, piwo mi smakowało. Myślę, że spokojnie może być zaliczone do imprezowych piwek, bo alk. 7,2% gwarantuje dość szybkie znieczulenie.
    Nawiązanie do Pilsenra Elbląskiego z Juranda, aż nazbyt czytelne (nawet % alkoholu ten sam- Pilzener Elbląski w odróżnieniu od Pilsenera miał 6,8%)

    Moja ocena: [3.825]
    Last edited by Bombadil13; 02-06-2006, 09:37.
    Poszukuję

    Comment

    • dino19_87
      Member
      • 12-2006
      • 61

      #3
      bez rewelacji, ale mieści się w środku tabeli 4
      Sędzia PSPD/BJCP. Prezes W-M OT PSPD. Browar Jaroty (domowy). Organizator Warmińskiego KPD. Główny piwowar Browar Warmia.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎