Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kujawiak, Kujawiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Kujawiak, Kujawiak

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: mam wrazenie ze ciut ciemniejsze od poprzednika, klarowne, wciąż słomkowe, ale ładniejsze jak na 12 ew przystalo [4.5]
    Piana: ładna, gęsta, nie utrzymuje się zbyt długo niestety [4]
    Zapach: Po otworzeniu butelki intensywny, pózniej niestety trochę go "wybywa", czuć chmiel [4.5]
    Smak: Dobra chmielowa goryczka, bez słodkosci, idealne. Dobrze gasi pragnienie, dobrze chmielone [5]
    Wysycenie: Najlepszy element piwa, silnie pracuje w kuflu, szczypie w jezyk. Dla niektorych wysycenie jest mankamentem piwa i odpycha ich od Kujawiaczka, mnie jednak bardzo odpowiada [5]
    Opakowanie: Zniknął kujawski chlopek, powrócił po chyba 12 latach gryf. Sam nie wiem co lepsze, ale wolałbym oba elementy jednoczesnie na etykiecie. Ale nowa etykieta jest ciekawsza od starej, lepiej oddaje charakter piwa [4]
    Uwagi: jak zawsze dobry, jak zawsze regionalny. Duma Kujaw, ostatni bastion lokalnych wyrobow

    Moja ocena: [4.65]

    Comment

    • Bombadil13
      • 05-2005
      • 2479

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złoty, ładny, zachęcający [4.5]
      Piana: śnieżno biała, trwała, po nalaniu na 1,5 cm, opada powoli, a bardzo długo utrzymuję się 2 mm dywanik, minus to to, że po nalaniu pęcherzyki są duże, później jest już ok. [4.5]
      Zapach: słodowy, a taki jakiś ubogi, ale przyjemny [3]
      Smak: delikatnie słodowy i wyraźnie chmielowy, przyjemna goryczka długo utrzymuję się w ustach [4]
      Wysycenie: jak dla mnie zbyt duże [4]
      Opakowanie: nowa szata Kujawiaka ładna z kujawskim motywem, choć dla mnie niezbyt czytelna [4]
      Uwagi: przyjazne piwo, chyba jedno z lepszych koncernowych jakie piłem

      Moja ocena: [3.725]
      Poszukuję

      Comment

      • rotmistrz
        Senior
        • 06-2005
        • 469

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złocisty, klarowny [4]
        Piana: biała, wysoka, pozostawia ślad na szkle, drobnoziarnista, jedynym minusem szybko siada [4]
        Zapach: bardzo słaba nuta chmielowo-słodowa, [2.5]
        Smak: wyraźna goryczka, po poaru lykach szczypanie w język posmak chmielu [4]
        Wysycenie: wyraźne bąbelki gazu odrywały się od dna przez cały okres konsumpcji [3.5]
        Opakowanie: informacje o piwie pełne, kapsel znakowany, kolorystyka stonowana [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.425]

        Comment

        • Myron
          Junior
          • 08-2005
          • 2

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: klarowny , w sam raz [4]
          Piana: na początku dobra, gruboziarnista ale krótkotrwała [4]
          Zapach: jak na tego rodzaju piwo intensywny, przyjemnie chmielowy [4.5]
          Smak: najsilniejsza strona tego piwa , dużo goryczki , oryginalny wyraźnie rózni się od innych piw [5]
          Wysycenie: silne , jak dla mnie nieco za duże [3.5]
          Opakowanie: wolałem poprzednie, lepiej podkreślające regionalny charakter piwa [3.5]
          Uwagi: wielokrotnie testowane na urlopie w okolicach Strzelna (na zmianę z Krajanem)

          Moja ocena: [4.525]

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Słomkowy. Dla takiego ekstraktu wogóle nie pasuje. [3]
            Piana: Choć nie nalezy do najtrwalszych i opada do obrączki i rzadkich plam jedynie to jednak bardzo ładnie osadza się kręgami na szklance. Widać każdy łyk piwa [4]
            Zapach: Słodowo chmielowy. Sympatyczny ale mógłby być intensywniejszy. [4]
            Smak: Smak wytrawny. Solidna goryczka ale nie zalegająca. Lekki chlebowy posmaczek w tle. Średnie piwo ale jak na GŻ to naprawdę niezłe [4]
            Wysycenie: W porządku. Współgra z goryczką i słodowymi posmaczkami. Nie pozostaje na żołądku. Niestety nie pomaga pianie w tym by była trwalsza. [5]
            Opakowanie: Sympatyczna puszka ale...

            nie podano na niej browaru a jedynie adres GŻ, co mnie denerwuje setnie a poza tym ten dziwny herb na puszce, nie jest to herb Kujaw, nie jest to herb browaru, nie jest to herb Bydgoszy tylko jakaś bezmyślna interpretacja grafika z firmy reklamowej co jako u historyka powoduje we mnie delikatnie mówiąc wzburzenie [2.5]
            Uwagi: wszystko byłoby dobrze gdyby nie ten herb

            Moja ocena: [3.925]
            Last edited by Shlangbaum; 01-09-2006, 20:12.

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #7
              Przed "skoncernowaniem" browaru bydgoskiego występowało logo przedstawiające Gryfa. Według speców od marketingu to ma być odświerzony symbol browaru przedstawiający owego stwora A tak na marginesie ja oceniam piwko na wyżej anizeli srednie, ale może nie jestem obiektywny. W cenie 1,72 to jest dla mnie rarytas

              Comment

              • zAjkA
                Senior
                • 12-2004
                • 1089

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jak na dwunastkę to porażka. Cytrynowy kolor nie przystoi piwu o takim balingu. [2.5]
                Piana: Przyzwoita, średnio gęsta acz kolwiek puszysta. Utrzymuje się do samego końca w postaci cieniutkiego kozuszka. [4]
                Zapach: Chmielowy gdzieniegdzie czuć słód. [3.5]
                Smak: Dobre piwo o stonowanej goryczce która niewywyższa się aż nadto. Orzeźwiające, smaczne ale smakuje raczej jak pils z przedziału lekkich. [4.5]
                Wysycenie: Ciut za duże. Co prawda nie wpływa na smak ale wyraźnie da się odczuć w żołądku. [3]
                Opakowanie: Puszka utrzymana w złoto biało czerwonej tonacji. Ogólnie całkiem całkiem. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.9]
                Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                Comment

                • barthez
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 367

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
                  W cenie 1,72 to jest dla mnie rarytas
                  Mam pytanie gdzie w Bydgoszczy można dostać Kujawiaka z 1,72?
                  Bo samo piwo jest więcej niż bardzo dobre jak dla mnie i do tego regionalne, chociaż teraz już wszystko będzie niestety z Warki.
                  Last edited by barthez; 16-11-2006, 15:05.

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika barthez
                    Mam pytanie gdzie w Bydgoszczy można dostać Kujawiaka z 1,72?
                    Bo samo piwo jest więcej niż bardzo dobre jak dla mnie i do tego regionalne, chociaż teraz już wszystko będzie niestety z Warki.
                    W Polo Market na Bloniu jest po tej cenie i pewnie też w innych sklepach tej sieci. Poza tym Stokrotka na kapach ma Kujawiaczka w cenie ok 1,70, a przynajmniej miała

                    Comment

                    • MarcinKa
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 2729

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Dość ciemny, jak w solidnym Pilsie. W miarę odpowiedni, ale nic ponad to. [4]
                      Piana: Przeciętna. Raczej niewielka, jednorodna, biała. Dość szybko zredukowała się do kożuszka a następnie resztek. Do końca pozostawiała obfite ślady na ściankach kufla. [3.5]
                      Zapach: Całkiem mocny, wyraźny słodowo chmielowy zapach. Przyjemny i zachęcający. [4]
                      Smak: Raczej słód dominuje nad chmielem, na szczęście nie idzie za tym słodycz. Pod koniec łyka pojawia się miła i mocna goryczka, przełamując słodowy smak. Posmak goryczkowo słodowy. Piwo pełne w smaku, treściwe i nie za słodkie. Dzięki temu jest ochota na następne, nie przesyca tak jak inne koncerniaki. [4]
                      Wysycenie: Dobre, ożywia ładnie piwo do końca. Dość mocne początkowo. [4]
                      Opakowanie: Opakowanie skromne w formie, ale wyraziste i ładnie dograne kolorystycznie, włącznie z kapslem. Raczej nie powinno się pomylić z innym. Do tego parametry podane, co w koncernach nie jest regułą. [4]
                      Uwagi: Całkiem przyzwoite piwo pełne. Nie jest przesadnie słodkie ani mulące. Ma smak koncernowy, ale raczej z tych lepszych (piwa z Leżajska czy Elbląga). Na 100% nie jestem pewien czy to produkt z Bydgoszczy, ale jeśli tak to tym bardziej mi szkoda, że zamykają ten browar.

                      Moja ocena: [3.95]
                      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
                        ... Całkiem przyzwoite piwo pełne. Nie jest przesadnie słodkie ani mulące. Ma smak koncernowy, ale raczej z tych lepszych (piwa z Leżajska czy Elbląga). Na 100% nie jestem pewien czy to produkt z Bydgoszczy, ale jeśli tak to tym bardziej mi szkoda, że zamykają ten browar.
                        ...
                        w pełni się zgadzam. zakupiłem dziś butelkę w ABC z datą ważności kwiecień 2007, ale ni cholery nie wiem czy wpisywać tu czy w Warce

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                          w pełni się zgadzam. zakupiłem dziś butelkę w ABC z datą ważności kwiecień 2007, ale ni cholery nie wiem czy wpisywać tu czy w Warce
                          No ale skad wasze dylematy? Skoro browar w Bydgoszczy zakończył warzenie w grudniu, to chyba jest mało prawdopodobne, żeby w tym samym czasie Warka też wazrzyła Kujawiaka, bo po co? Żeby się którys przeterminował?
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • JAckson
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 6122

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Moim zdaniem zbyt jasny do ekstraktu 12, ale generalnie ładna słomka [3.5]
                            Piana: Niestety w moim egzemplarzu niska i szybko opadająca do słabiutkiego nalotu. [2.5]
                            Zapach: Apetyczny. Przyjemnie chmielowy z ciekawymi nieuchwytnymi dodatkami. [4]
                            Smak: Smak całkiem dobry. Chmielowy z chlebowymi posmakami. Goryczka odpowiednio wyważona. Pozostawia miły posmak. Jednak ogólnie dość wodnisty. [3.5]
                            Wysycenie: Nasycenie trochę za słabe. [3.5]
                            Opakowanie: Etykieta w ciekawych barwach. Trochę zbyt tendencyjna (taka Warkowa). Przyzwoity kapsel [4]
                            Uwagi: Piwo z datą przydatności 12.06.2007 otrzymane dzięki zbiegowi okoliczności od Cześka. Dzięki.
                            Mam nadzieję, ze to jeszcze nie Warka.
                            Zawartość alkoholu 5,8%

                            Moja ocena: [3.6]
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • Pogoniarz
                              † 1971-2015 Piwosz w Raju
                              • 02-2003
                              • 7971

                              #15
                              Raczej to już nie jest Kujawiak z Bydzi...z taką datą,ale kto tam za tymi manipulantami heńkowatymi i nie tylko za nimi nadąży...
                              Last edited by Pogoniarz; 02-01-2007, 18:08.


                              Prawie jak Piwo
                              SZCZECIN

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎