Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Golbeer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Van Pur, Golbeer

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • remfire
    Senior
    • 03-2004
    • 1334

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowy , jasny [3]
    Piana: Pojawia sie gruboziarnista, ale szybko znika [2.5]
    Zapach: lekko chmielowy [3]
    Smak: jak na słabe piwo może być. Lekka goryczka , ale jakby nieco rozwodniona. Poniewaz jednak lubie wyrazniejsze smaki dlatego tylko 2,5 [2.5]
    Wysycenie: podobnie jak piana, pojawia sie i znika [2.5]
    Opakowanie: Najlepsze z całości. Plus za trafienie w odpowiedni czas , gdyby nie błąd na opakowaniu ocena mogłaby być wyzsza... [4]
    Uwagi: Kolejne piwo z Van Pura o takich samych parametrach. Mam jednak wrażenie ze smakowo nieco lepsze od Rogera czy Donaggera. Dodatkowy plus za trafienie w odpowiedni czas ( MŚ ) . Opakowanie może nie rzuca sie za bardzo w oczy , ale jest całkiem niezłe . Piwo w sam raz na uczczenie każdego gola na Mistrzostwach Świata ( goli ma byc dużo , dlatego dobre bo lekkie ;-) . Spory minus jednak za błąd ortograficzny .... no chyba że to było zamierzone ;-)

    Moja ocena: [2.775]

    Comment

    • remfire
      Senior
      • 03-2004
      • 1334

      #3
      A puszka wygląda tak:

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: zadzwiająco ciemny-bursztynowy [4]
        Piana: gruboziarnista, momentalnie znika [2.5]
        Zapach: rozmyty, jakas tam nutka chmielowa jest [2.5]
        Smak: słodkawa woda, bez goryczki i bez chmielenia. [2]
        Wysycenie: mizerne [2]
        Opakowanie: puszka z płkarzem i napisem "OFICJALNE PIWO KIBICA". Jeżeli chodzi o moj gust - to piwo na poziomie piłkarskiej klasy A. [3.5]
        Uwagi: Zakupione w dabrowskim KAUFLANDZIE w ramach eksperymentu przed meczem Polska-Niemcy. Do następnej degustacji przyjdzie mi poczekać pewnie tak długo, jak na występ naszych Orłow na MŚ.

        Moja ocena: [2.4]
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • Lacriferno
          Senior
          • 07-2005
          • 783

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemne złoto, pasujący do piwa o wyższym ekstrakcie. [4]
          Piana: Gruboziarnista, znika bez śladu momentalnie po nalaniu. [2]
          Zapach: Słaby, niemal całkowity jego brak. Gdzieś w oddali pojawiają się chmielowe nutki. [2]
          Smak: Woda z chemiczną goryczką. Nieco kwaskowate. [2]
          Wysycenie: Jest może ciut za małe, ale wystarczające. [3.5]
          Opakowanie: Brak informacji o ekstrakcie, oszczędne graficznie. Duuuży 'plus' za ortografię. [3]
          Uwagi:

          Moja ocena: [2.225]

          Comment

          • banaszek
            SłabyUżytkownik
            • 02-2005
            • 617

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny słomkowo-złoty, bez zarzutu [5]
            Piana: Była krótką chwilę, właśnie to piwo spożywam, piana po nalaniu trzyma się minutkę, po tym czasie pozostawia jedynie warstewkę grubości jednego bąbelka [2]
            Zapach: Puszka po otworzeniu śmierdzi. Zapach nie odrzuca ale pachnie typowo dla vanpura. Niestety [2]
            Smak: Woda, nieco goryczki (dużo za mało jak na moje oczekiwania), da się pić ale nie zachwyca niczym. Nie jestem rozczarowany, biorąc pod uwagę cenę [1.5]
            Wysycenie: Śladowe [1.5]
            Opakowanie: Tradycyjnie ważone na wadze szalkowej. Obawiam się, że napis na puszce nie jest RZartem. Kto wie co oznacza 19 piłkarz 72 na puszce? Szata graficzna nie zachwyca, średnia krajowa [2]
            Uwagi: Jak każdy produkt browaru VAN PUR ten jest wart tej marki. Według mnie VAN PUR to najgorszy browar w Polsce, których produkty poznałem. Na czymś trzeba zarabiać ale ja nie jestem grupą docelową tej wytwórni produktów piwopodobnych. To chyba dobre określenie. Pamiętacie wyroby "czekoladopodobne"? Ja pamiętam. Analogia jest chyba właściwa. Uwaga ogólna: denerwuje mnie jak na piwie pisze się "waissbier" albo "ważone". Ja bym się po prostu wstydził. Niedługo ktoś napisze "pifko jasne ważone wedłóg tradycyjnej receptóry". Czy potraktujecie to jako żart? To ja nie mam poczucia CHumoru.

            Moja ocena: [1.925]


            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złocisty, klarowne [5]
              Piana: biala, drobna, bardzo szybko opada, nie osadza się na szkle [2]
              Zapach: lekkiego fermentującego słodu, bardzo leciutki [2.5]
              Smak: puste w smaku, szczypiące w język, minimalnie wśród wodnistości wyczuwalna goryczka [2.5]
              Wysycenie: za duże [2.5]
              Opakowanie: mało ciekawa puszka, nawet napis "Piłkarska seria limitowana" nie zachęci mnie więcej do zakupu tego piwa [2.5]
              Uwagi: Beznadzieja, nie ma tu co komentować, kolejna produkcja na zasadzie byle więcej i taniej
              Oczywiście TRADYCYJNIE WAŻONE

              Moja ocena: [2.575]
              Last edited by becik; 27-06-2006, 19:35.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • rotmistrz
                Senior
                • 06-2005
                • 469

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasnożółty, klarowny [3]
                Piana: biała drobnoziarnista, szybko siadła pozostawiając 'łysą" powierzchnię piwa [1.5]
                Zapach: lekko słodowy, delikatny, czuć metalem [2]
                Smak: wodnisty, słaba goryczka, nie zachwyca niczym [1.5]
                Wysycenie: średnie szybko uciekł gaz, potem śladowe ilości [2.5]
                Opakowanie: informacje o piwie nie pełne, kolorystycznie nie rzucz na kolana informacja, żę piwo dla kibiców współczuć tylko im. [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [1.875]

                Comment

                • lukex
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 262

                  #9
                  piwo smakuje tak samo jak ambrosius gold

                  Comment

                  • HubertJ
                    Senior
                    • 05-2007
                    • 188

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Dość jasny, piwo przejrzyste. [3.5]
                    Piana: Piana znika bardzo szybko, pozostawia po sobie jedynie delikatny kołnierzyk na kuflu. [2]
                    Zapach: Czuć chmiel, na pewno nie jest drażniący. Mnie osobiście całkiem przekonał. [4]
                    Smak: Smak... wody mineralnej. Gdzieś błąka się aromat chmielowy, ale niestety zbyt daleko. W ogóle nie przekonał, niestety. [1]
                    Wysycenie: Tutaj także bez ciepłych słów. Znikome. [2]
                    Opakowanie: Puszka zachęciła do kupna, a to już coś. "Piłkarska seria limitowana" - dobry chwyt. Generalnie wrażenia pozytywne. [4]
                    Uwagi: Niestety lepiej wygląda na półce aniżeli smakuje. Piwo zapamiętam głównie z uwagi na fakt, iż jest to pierwsze które tutaj zrecenzowałem. Stąd pozwolę sobie na małą prywatę - Witam wszystkich serdecznie!

                    Moja ocena: [2.475]

                    Comment

                    • remi3
                      Member
                      • 07-2008
                      • 31

                      #11
                      GolBeer

                      Wczoraj widziałem 2 odmiany tego piwa (mocne) i wygląd mnie zniechęcił na starcie. Widzę, że słusznie.
                      Tyle, że to nie jest VanPur, przynajmniej tamte, tylko Sulimar z Piotrkowa dla kogoś z Krakowa.

                      I teraz pytanie - ile za to płaciliście - bo wydaje mi się że mało, a w Carrefourze był po 4,4 zł.

                      No to w tej sytuacji nabyłem Svyturysa Wheat po 3,35zł :-)

                      Ale Carrefour lubi pojechać z cenami. Np

                      Obolon Weizen 5,65 zł
                      Beck's 3,9zł

                      jakiś czas temu mieli perłę po 3,3zł ale teraz już normalnie po ok 2,2zł

                      Wystartowali z Corneliusem Weizen, ale też 4,55zł jest jazdą po bandzie. No ale przynajmniej człowiek wie za co płaci, a nie jakieś oficjalne piwo kibica...

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23782

                        #12
                        skoro piwo jest z Piotrkowa, to swoje uwagi zamieszczaj w temacie dot. piwa Golbeer z Piotrkowa a nie z Van Pura.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • remi3
                          Member
                          • 07-2008
                          • 31

                          #13
                          Ok, sorki, teraz spenetrowałem temat i się zorientowałem, że zdaje się dla Spirit Kraków robiły to piwo Van Pur i Sulimar. No bo szata graficzna ta sama, myślałem, że z tym Van Purem to jakiś błąd.

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemne jak ekstrakt 15, a nie jak 10. Dziwne. [3]
                            Piana: Średnio wysoka, średnioziarnista. Szybko opada. [2.5]
                            Zapach: Silny, chmielowy, bardzo klasyczny. [4.5]
                            Smak: Lekki, troszkę chmielu, troszkę słodu, mizerna goryczka. Takie niezobowiązujące, dobrze orzeźwia i dobrze gasi pragnienie. [4.5]
                            Wysycenie: Idealne. [4.5]
                            Opakowanie: Piwo dla kibiców, więc nie dziwi piłkarskie wzornictwo puszki. Razi natomiast napis "waŻone", ale kibice raczej się nie skapnęli [2.5]
                            Uwagi: Kupione nie wiem gdzie, pite jakieś 2 lata temu.

                            Moja ocena: [4.125]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎