Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Verhaeghe, Felix Speciaal Oudenaards

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    Verhaeghe, Felix Speciaal Oudenaards

    Browar Clarysse znajduje się w Oudenaarde ale swoje piwa wytwarza w Vichte w Br. Verhaeghe.
    Oudenaarde słynie z produkcji starych brązowych piw flamandzkich (nazywanych także Oudenaards old brown ale). Znajdują się tam cztery browary warzące te oryginalne piwa: Clarysse, Cnudde, Liefmans i Roman. M. Jackson w Wielkiej Księdze Piw pisze, że wszystkie te browary do produkcji używają miejscowej wody o specyficznej mineralizacji (wysoka zawartość węglanu sodu, niska węglanu wapnia), która nadaje tym piwom szczególnego smaku.
    Felix Speciaal Oudenaards jest piwem typu Oud Bruin (odsyłam do dyskusji na temat starych flamandzkich piw tutaj). Piwo górnej fermentacji, dojrzewające przez ponad 1 rok w browarze (informacja na etykiecie), alc. 4,8%. Import własny z Belgii.
    Kolor czerwonobrązowy, głęboki, przepiękny. Piwo jest mętne.
    Piana niska, delikatna i zarazem trwała, beżowa.
    Zapach owocowy, jakby kwaśny i winny. Po zamieszaniu zakrytym kielichem wyzwolony zapach był głębszy - słodki, owocowy, waniliowy.
    Pierwsze wrażenia smakowe: kwaśne, cierpkie, wytrawne piwo. Smak bardzo długi. Końcówka złożona - lekko gorzka i waniliowa. Przy zatkanym nosie odczuwalna była mieszanina goryczki i kwaśnego posmaku - było to bardzo przyjemne. CO2 szczypał w język jak szampan i dodawał piwku niezłego klimaciku.
    Felix to wspaniałe piwo z rodziny starych piw flamandzkich (wkrótce będę opisywał następne) szkoda, że są one praktycznie niedostępne w Polsce. Dla mnie na 5.
    Attached Files
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Wyraźniejsza fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎